Skocz do zawartości

Nie odpala się instalacja XP z płyty


Jolkas

Rekomendowane odpowiedzi

Kona mi obecny system XP, stąd wziełąm swoją starą dobrą sprawdzoną bootowalna płytę ze starym XP pro z planem Formatu C a tu niespodzianka nie odpala się.

Stąd moje pytanie jaka może być przyczyna i ewentualne rozwiązanie. Sprawdzałam już i tu w szukajce i w googlach i zwykle radza zrobić format z pendriv'a, lub, że pewnie brakuje jakiegoś pliku.

 

Parę danych: 

 

Dla jasności w Biosie kolejność bootowania ustawiona jest na  miejsce pierwsze dla CD/DVD.

Przy włączaniu komputera pojawia sie informacja że dowolny klawisz spowoduje rozruch  z płyty, więc wciskam co sił spację i inne klawisze i... uruchamia się windows :/

 

Co ciekawe raczej odpada mozliwość, że płyta się zepsuła bo na włączonym kompie ( z zaladowanym windowsem) bez trudu się ładuje  menu płyty, noi druga sprawa używałam jej wiele razy bez większych problemów.

 

Brak jakiegos pliku też raczej odrzucam bo np płyta bootowania z UBUNTU włącza sie bez większych problemów nawet bez konieczności klikania czegokolwiek.

 

Nie było na nim robionych żadnych ekstremalnych czynności, odinstalowywań itd. 

 

Obecny system to XP pro z SP3

AMD semprion 2200+ 1.50 GHz 768 MB RAM

 

Rozpatruję 2 opcje 

 

a. Wina dodatku SP3 bo ostatnim razem nie miałam go jeszcze i działało ...

b. komp juz jest tak zdezelowany ze juz sam nie wie czego chce

c. inne.

 

Pozdrawiam i  z góry dziękuje za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zainstalowany dodatek, brak lub nadmiar plików na dysku nie ma żadnego znaczenia dla opisanej sytuacji. W końcu instalator ma wystartować z płyty, nie z hdd. Według mnie tu problemem jest klawiatura (niech zgadnę - USB), która nie przekazuje sygnału wciśniętej spacji. Jeśli masz taką możliwość spróbuj wystartować z klawiaturą na PS2. Jeśli nie, to poszukaj w BIOS-ie opcji włączającej klawiaturę USB. Uprzedzając - po załadowaniu Windowsa spacja na klawiaturze, podobnie jak inne klawisze, działa, bo odpowiada za to sterownik.

Odnośnik do komentarza

Tak !! Dokładnie tak dopiero po przeczytaniu sobie uświadomiłam, że mam nową klawiaturę właśnie na USB. Rozwiązanie numer 1 odpada, bo stara jest zepsuta i już pogrzebana nawet. Natomiast mam dylemat z tym BIOSEM bo nie mam tam nigdzie opcji USB KEYBORD disable- jest tylko opcja keybord ps2 enable-disable :/ Przy czy mogę mieć stara wersje BIOSA i może tu być haczyk. Generalnie z formatem lipa jak sądzę :/

 

-EDIT-

 

ok mam już ;) udalo sie klawiaturę od sąsiadów ps2 wypozyczyc i faktycznie to bylo to, dzieki ogromne za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...