Skocz do zawartości

Kamera i import plików do komputera


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kamera Sony DCR-DVD109e i problem z importowaniem nagranych plików.

Kiedyś, jeszcze na Windows XP, programem PBM bez problemu importowałem pliki z tej kamery by potem, na komputerze zrobić duże DVD. Teraz ta kamera znów do mnie trafiła, jednak na Windows 7 x64 już tak słodko nie jest. Stary PBM na nowym Windowsie nie działa, nowy PBM jak i jego następca (PlayMemories Home) nie potrafi już zaimportować niesfinalizowanych małych DVD, a właśnie w ten sposób miałem na dysku pliki mpeg.

Mógłbym właśnie sfinalizować płytki w kamerze, ale wtedy powstanie gotowe DVD, które muszę na komputerze dekompresować aby z kilku małych zrobić duże DVD – a to wiadomo, jakość na tym cierpi i cenny czas się traci.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No nie do końca jest to takie proste! Wszystkie pliki/ujęcia, z płytki po sfinalizowaniu jej w kamerze są w jednym vobie, a mi nie do końca o to chodzi.

Nadal szukam sposobu na zaimportowanie plików z niesfinalizowanej płytki, a problem może leżeć w braku sterowników 64 bitowych do odczytywania płyt nagranych w kamerze Sony z otwartymi sesjami.

Odnośnik do komentarza

Tak, finalizacja tworzy od razu regularny dysk DVD, wiesz, taki z vobami i prostym menu. Przed finalizacją filmy można odczytać tylko w kamerze, w programach od sony z podłączoną kamerą i w komputerowym napędzie nic nie widać, nie czyta otwartej sesji.

 

Mam win 7 Ultimate, ale to nie w tym rzecz. Na XP działał sterownik od Sony do odczytywania otwartych sesji płytek nagranych właśnie w tych kamerach, a tryb zgodności działa na programy a nie na sterowniki. Sterownika 32 bitowego nie uruchomi się w środowisku 64 bitowym, nawet w trybie zgodności, a takiego sterownika brak w nowych programach od Sony.

 

Virtual Box wchodzi w grę, ale jak innych rozwiązań nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...