Skocz do zawartości

Które porty warto blokować?


Face

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć, które porty w routerze warto zablokować. Słyszałem, że zwiększa to znacząco bezpieczeństwo. Z komputera korzystam głównie do przegladania internetu w tym poczty oraz do komunikowanie się ze znajomymi (WTW, Skype). Proszę o jakąś radę dotyczącą, które porty mogę zablokować, bo szczerze mówiąc nie znam się na tym za bardzo. Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam i dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na laptopie używam antywirusa ESET NOD32 7 i zapory systemowej Windows 7 (myślę że to wystarczy mi do ochrony). Natomiast na komputerze już "wiekowym" (11 lat ma chyba) z Windows XP nie używam antywirusa, bo po prostu się nie da, żeby normalnie pracować. Jedynie mam tam zainstalowaną zaporę Kerio 2.1.5 (lekka i mam do niej sentyment, choć pod względem funkcjonalności daleko jej do ideału). :)

Odnośnik do komentarza

Złudne Twoje poczucie bezpieczeństwa na tym starym komputerze z Windows XP. Zaporę Kerio 2.1.5 używali już ponad 10 lat temu starożytni Indianie. Ona tam teraz u Ciebie robi za atrapę.
Co ona może pokazał test. Jak widać na obrazkach NIC ona nie może. To stary, zdezelowany rupieć. Jednak polecam Ci przesiadkę na Online Armor Free + lekki antywirus w "chmurce" - np.Panda Cloud Antivirus: http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Panda-Cloud-Antivirus.shtml

Dobra programowa zapora pokazuje w teście tak:

post-41-0-37500000-1387812572_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza

Na starym komputerze tzw. ochrona "real time" którą dają antywirusy nie wchodzi w grę (nawet Webroot znacząco spowalniał komputer). Online Armor Free nie jest najlżejszą zaporą, już prędzej zainstalowałbym PriavateFirewall, jak zależałoby mi tak strasznie na bezpieczeństwie. Co do Kerio 2.1.5, w tej zaporze nie ma żadnych bajerów obciążających komputer. Jest po prostu zezwól lub zablokuj dane połączenie, nic po za tym i to mi w sumie wystarcza do kontroli ruchu połączeń przychodzących jak i wychodzących. Zawsze to lepiej niż ta zapora wbudowana w Windows XP, która nie dość że jest mało skuteczna, to jeszcze mało intuicyjna. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...