Skocz do zawartości

Aktualizacja składników systemu


karolp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jako,że od dawna nie aktualizowałem systemu,a raczej jego dodatków,proszę o pomoc w wykonaniu porządków. Jako,że jestem typowym użyszkodnikiem,bez elementarnej nawet wiedzy,wykonałem tylko skan OTL,(mam nadzieję,że w tej materii przydatny...) Jeśli nie,o wskazówki jakie kroki powinienem wykonać .

Infekcji w systemie,CHYBA nie ma,ale na pewno sporo śmieci fachowiec znajdzie i pomoże posprzątać...

Z góry informuję,że nie korzystam z IE8,jest,ale jakby go nie było... Proszę o instrukcję uaktualnień,krok po kroku...,nie aktualizując opery,do nowszych wersji. Chodzi o java,czy m.in. adobe,bo z tym mam problem... Nasuwają mi się przypuszczenia,że Adobe,może nie działać w "piaskownicy"... Jeśli mylę się,również,proszę o pomoc....

Z góry dziękuję  za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie za bardzo tu widzę "śmietnik", kilka zdefektowanych wpisów i nic poza tym. Pod tym kątem w spoilerze akcja:

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\Wbutton.sys -- (Wbutton)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- system32\drivers\InCDRm.sys -- (InCDRm)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- system32\drivers\InCDPass.sys -- (InCDPass)
DRV - File not found [File_System | Disabled | Stopped] -- system32\drivers\InCDFs.sys -- (InCDFs)
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
O7 - HKU\S-1-5-21-299502267-1214440339-725345543-1005\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Nowy klucz #1: = NoSMHelp
O7 - HKU\S-1-5-21-299502267-1214440339-725345543-1005\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Nowy klucz #1: Nowa wartość #1 = 0
O8 - Extra context menu item: Download Video - http://www.viloader.net/addon.htm File not found
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.5.0/jinstall-1_5_0-windows-i586.cab (Reg Error: Key error.)
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. W katalogu C:\_OTL powstanie log z wynikami usuwania. Przedstaw go.

 

 

 

 

 

Chodzi o java,czy m.in. adobe,bo z tym mam problem... Nasuwają mi się przypuszczenia,że Adobe,może nie działać w "piaskownicy"... Jeśli mylę się,również,proszę o pomoc....

Jaki konkretnie jest tu problem z Java i Adobe? Na liście zainstalowanych widać następujące wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216035FF}" = Java™ 6 Update 37

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0150000}" = J2SE Runtime Environment 5.0

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.3) - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox/Opera)

"Opera 11.01.1190" = Opera 11.01

 

Wyliczone produkty Adobe do aktualizacji. Java (strasznie stare i dziurawe) powinny zostać odinstalowane i ewentualnie (o ile jest to naprawdę niezbędne) zastąpione najnowszą wersją. Wszystko na ten temat jest tutaj: KLIK (linki do najnowszych wersji i awaryjnych deinstalatorów oraz wytyczne na temat samej obecności Java w systemie).

 

 

nie aktualizując opery,do nowszych wersji

Ale wg raportu jest tu wersja:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Opera 11.01.1190" = Opera 11.01

 

Czyli przynajmniej aktualizacja do wersji Opera 12.16 (ostatnia wersja z tej klasycznej Opery na autorskim silniku Presto). Instalator linkowany w podanym już temacie: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,@Picasso
 
 
Opera 12,15
Adobe reader 11, 
Adobe flash player,dla O zainstalowany. Dla IE,niestety,nie udało się tego wykonać. Przy próbie instalacji,pojawia się monit,że działanie zablokowane,sprawdż opcje internetowe....:-(
 
Java 6 up. 35 - usunięta z systemu. Jeśli okaże się potrzebna,zainstaluję z Twego przewodnika. Tu pytanie,gdyż w w "dodaj,usuń", jest jeszcze jedna pozycja z kojarząca się nazwą, a mianowicie J2SE RuntimeEnvironment, czy to także odinstalować,czy pozostawić?
 
Skrypt w OTL,wykonany,nie mam uprawnień do wysyłania tego typu plików?  Niestety,w żaden sposób nie udało mi się tego przeskoczyć,mimo najszczerszych chęci,a jako,że niedługie,wkleję w formie tekstu...:-(  Czy potrzebny kolejny skan?
 
Odnośnie AR,problem był tego typu,że próba otwarcia pliku pdf. na stronie, ścinała komputer,a po chwili wywalało "błąd wewnętrzny" w aplikacji. Sprawdziłem,już na nowej operze. W  samej przeglądarce,jest ok,plik się otwiera. W sanbox-ie,ponownie błąd. Zapewne dlatego,że darmowy,z ograniczeniami. Trudno,da się z tym żyć...
 
I niejako,przy  okazji,skoro już marnotrawię Twój czas,jak pozbyć się folderu 'Dokumenty Udostępnione" z belki u góry pulpitu? Drażni mnie,nic tam nie trzymam. "Moje Dokumenty" wystarcza... Jeśli jest na to prosty sposób,będę wdzięczny:-)
Dziękuję za pomoc,pozdrawiam,K.

 

 

wklejka:

 

 

 

All processes killed
========== OTL ==========
Service Wbutton stopped successfully!
Service Wbutton deleted successfully!
File C:\WINDOWS\system32\drivers\Wbutton.sys not found.
Service InCDRm stopped successfully!
Service InCDRm deleted successfully!
File system32\drivers\InCDRm.sys not found.
Service InCDPass stopped successfully!
Service InCDPass deleted successfully!
File system32\drivers\InCDPass.sys not found.
Service InCDFs stopped successfully!
Service InCDFs deleted successfully!
File system32\drivers\InCDFs.sys not found.
Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\KernelFaultCheck deleted successfully.
Registry value HKEY_USERS\S-1-5-21-299502267-1214440339-725345543-1005\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Nowy klucz #1\\ deleted successfully.
Registry value HKEY_USERS\S-1-5-21-299502267-1214440339-725345543-1005\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Nowy klucz #1\\Nowa wartość #1 deleted successfully.
Registry key HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Download Video\ deleted successfully.
Starting removal of ActiveX control {CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\{CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}\ deleted successfully.
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}\ deleted successfully.
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}\ not found.
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}\ not found.
========== REGISTRY ==========
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\ deleted successfully.
========== COMMANDS ==========

[EMPTYTEMP]

User: All Users

User: Default User
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

User: Karol
->Temp folder emptied: 1171693 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 147858 bytes
->Java cache emptied: 0 bytes
->Opera cache emptied: 22115232 bytes
->Flash cache emptied: 544 bytes

User: LocalService
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

User: NetworkService
->Temp folder emptied: 2142610 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

%systemdrive% .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot% .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32 .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32\dllcache .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32\drivers .tmp files removed: 0 bytes
Windows Temp folder emptied: 1049408 bytes
RecycleBin emptied: 0 bytes

Total Files Cleaned = 25,00 mb


OTL by OldTimer - Version 3.2.69.0 log created on 12142013_125409

Files\Folders moved on Reboot...

PendingFileRenameOperations files...

Registry entries deleted on Reboot...

 

 

 

Droga Picasso,

Wkleiłem,jak tylko moje lużne zwoje mózgowe podchwyciły...

Nijak nie mogę się porozumieć z ostatnią(niby przyjazną wersją opery) Jest znacząco bardziej ociężała,reaguje,jak nie przymierzając kobieta w ciąży...(mam doświadczenie...:-) )

Nie wiem,dlaczego,na jednej ze stron,po kliknięciu plusa(celem powiększenia fotki,przerzuca mnie do następnej,a jakże,także nie pełnowymiarowej fotki... Przeglądałem forum opery,ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie...To,co innych dręczy,u mnie,nie ma  miejsca...

No i proszę o ustosunkowanie się do moich pytań zawartych w poście...

 

pozdrawiwiam,

życząc szampańskiej zabawy,iłych chwil z Rodziną,wszystkiego ,co najlepsze w Nowym Roku. Zdrowia,zdrowia,zdrowia...,i empatii dla debili...

 

pozdrawiam,K. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...