Skocz do zawartości

Drukarka nie drukuje po pierwszym wydruku


phoba

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pozwolicie to wtrącę swoje 3 grosze z doświadczeniami, ale z HP.

1 Mam hp-ka i jeśli wpierw zainstaluję pakiet office, a póżniej drukarkę to przy próbie zapisania dokumentu / wydrukowania wykłada się office - problem do dziś nie został naprawiony przez aktualizacje, jego obejście to zaznaczyć inna drukarkę jako domyślną (za każdym razem musiałem przestawiać), więc może u was przestawia się domyślna drukarka? Lub coś się stało po instalacji jakiegoś innego oprogramowania?

 

2. Nie działająca drukarka, błąd deinstalacji i instalacji oprogramowania - udało mi sie rozwiązać to metodą prób i błędów - nadmiar zainstalowanych paczek kodeków :huh: Komp znajomego, nawet starałem się znależć odpowiedź na poprzednich śmieciach.

 

3. Sztucznie wywoływany błąd karty drukującej szczególnie kolorowej, znalazłem rozwiązanie to dostanie się do trybu serwisowego z poziomu drukarki i małe pomieszanie w ustawieniach (3 przypadki) w 2 razy błąd się nie powtórzył za 3 razem musiałem za każdym razem włazić w tryb serwisowy, tutaj jest to opisane - ten sam problem: HP Photosmart C4280 Cartridge Problems

 

Gadaliście wcześniej o opróżnianiu bufora wydruku może się kiedyś przydać:

klik

klik

 

 

klik

 

My wife's laptop suffers from a seriously annoying problem: Sometimes print jobs get stuck in the queue. I'm not sure if this is the result of a driver issue or the fact that she's using a Wi-Fi connection to the printer--could be both.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

w tym folderze spooler znajduje się plik o nazwie 00003S.pl czy coś takiego, którego te programy nie usuwają a ręcznie nie da rady, bo pokazuje, ze nie mam uprawnień. Nigdzie nie widze aby dało się to odpalić jako administrator. Czy ten plik może być przyczyną problemu? Tam jest ogólnie ikonka z zamkniętą kłódką.

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien, że ten plik znajduje się w katalogu spool, a nie w jego podkatalogu PRINTERS? i czy nie nazywa się 0003.spl?

PRINTERS to katalog gdzie są przechowywane aktualne zadania drukowania i w zasadzie powinien być pusty o ile właśnie jakieś nie trwa. Żeby się o tym przekonać proponuję mały eksperyment:

  1. w eksploratorze windows przejdź do rzeczonego katalogu
  2. w międzyczasie odłącz drukarkę lub przełącz ją w tryb offline (nie jest to konieczne, ale mógłbyś nie zauważyć zmian jeśli system szybko wyśle zadanie do drukarki)
  3. spróbuj wydrukować np. stronę testową
  4. zaobserwuj, że w katalogu PRINTERS pojawią się pliki z rozszerzeniem m.in. spl
  5. z poziomu drukarki anuluj zadanie drukowania
  6. zauważ, że pliki zniknęły z katalogu PRINTERS

​Plik, którego nie możesz usunąć może być wydrukiem z innego konta użytkownika komputera, więc nie będąc jego właścicielem możesz nie mieć uprawnień do jego usunięcia. Tu masz rozwiązanie.

 

Opis bazuje na XP, bo taki aktualnie posiadam jednak w wyższych wersjach Windows powinno być podobnie.

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza

Dobra problem nie w tym. Folder jest teraz pusty, a komputer i tak drukuje tylko pierwszy dokument. Podczas odpalania próby drugiego, w folderze printers pojawiają się 2 pliki, które po chwili same znikają. Co ciekawe po pierwszym wydruku, który zawsze jest udany usunę piliki drugiego, którego nie drukuje to trzeci wydrukuje po czym czwarta i piąta próba kończą się nie drukowaniem i automatycznym usuwaniem plików po jakichś 5 sekundach. Jeżeli ktoś ma jakieś rozwiązanie i jest skłonny pomóc to mogę wejść o którejś godzinie na jakiś komunikator głosowy, żeby łatwiej wytłumaczyć ;D

Odnośnik do komentarza

z instrukcji obsługi:

 

Jeśli rozwiązywanie problemów okaże się niewystarczające Odwiedź witrynę sieci Web firmy Lexmark pod adresem support.lexmark.com w celu skorzystania z:

• Artykułów z bazy wiedzy zawierających najnowsze informacje na temat drukarki i wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów z nią
• Pomocy technicznej online udzielanej „na żywo”
• Numerów kontaktowych telefonicznej pomocy technicznej

Kiedyś sam próbowałem. Wprawdzie nie pomogli, a rozwiązanie znalazłem na elektrodzie ale co ci szkodzi spróbować?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...