Skocz do zawartości

Problem z dostępem do folderów systemowych


szpicel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Choć wydawało mi się że Windows 7 jest w miarę bezpieczny to ostatnio podłączałam do niego kilka porządnie zainfekowanych pendrivów (nie celowo - wnioskuje po tym, że avast wyświetlał komunikaty że znalazł robale) i wydawało mi się że nic złego z komputerem się nie dzieje ale naszła mnie wątpliwość. Próbowałam bowiem dostać się do folderu Ustawienia lokalne (lub Local Settings) i pokazuje się komunikat odmowa dostępu. To samo se skrótem (ukrytym plikiem systemowym) do folderu Document and Settings. Odnoszę wrażenie, że coś mogło zablokować dostęp do tych plików. Chyba, że to ja w jakiś sposób zablokowałam ten dostęp i da się to przełączyć w opcjach windowsa/folderów...

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałam bowiem dostać się do folderu Ustawienia lokalne (lub Local Settings) i pokazuje się komunikat odmowa dostępu. To samo ze skrótem (ukrytym plikiem systemowym) do folderu Document and Settings.
To normalne. Foldery te (a właściwie dowiązania symboliczne) zostały wprowadzone dla zachowania lepszej wstecznej kompatybilności z Windows XP.

 

Odpowiednikiem Documents and Settings w systemach Vista i 7 jest folder Users/Użytkownicy. Natomiast Local Settings znajduje się w C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Local

 

Więcej na ten temat: http://windows.micro...iles-or-folders

Klikasz trzeci link w liście.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...