Skocz do zawartości

Niedostateczne uprawnienia do instalacji w wybranej lokalizacji. Opera


pakeroso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam po raz kolejny :)

Nagle pojawił się u mnie problem z przeglądarką Opera. Nie mogę jej zaktualizować ani odinstalować. Wyrzuciłem ręcznie katalogi Program files i katalog użytkownika. Nic to nie dało.

Mogę zainstalować nową wersję, ale dla wszystkich użytkowników.

 

Uruchomiłeś ten installer z prawami administratora? Tzn. rozumiem, że to opera go odpala? No to spróbuj Opere z prawami admina odpalic.

 

Mozesz tez UAC obnizyc na probe czy wylaczyc - sa wpisy na forum o tym.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się zainstalować Operę uruchamiając instalator, z uprawnieniami admina, ale teraz nie mogę jej odinstalować, więc i aktualizacja w przyszłości nie będzie działała.

Z UAC komunikat jak wyżej, bez UAC wyskakuje Nie można uzyskać uprawnień do uruchomienia na poziomie administratora.

 

Nie wiem co się stało, przecież nigdy nie grzebałem w ustawieniach uprawnień dysku systemowego.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się zainstalować Operę uruchamiając instalator, z uprawnieniami admina, ale teraz nie mogę jej odinstalować, więc i aktualizacja w przyszłości nie będzie działała.

Z UAC komunikat jak wyżej, bez UAC wyskakuje Nie można uzyskać uprawnień do uruchomienia na poziomie administratora.

 

Nie wiem co się stało, przecież nigdy nie grzebałem w ustawieniach uprawnień dysku systemowego.

A zmień uprawnienia do folderu na pelne na swoje konto

https://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...