Skocz do zawartości

Format dysku - zostawienie tylko partycji odzyskiwania Windows


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dysk SATA 100 GB wyciągnięty z laptopa.

 

Chcę sformatować/wyczyścić ten dysk ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy, prócz partycji odzyskiwania - czy jak to się nazywa i niezbędnych plików.

Chodzi mi o to by po odpaleniu można było od nowa zainstalować windowsa i tyle.

 

Co mam zostawić z tych plików/folderów by nie skasować wbudowanej instalki windowsa i by komp widział dysk.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na 99% partycja Recovery to F:. Tylko nie wiem w jakim celu przypisywałeś jej literę.

 

Ponieważ ma na niej system ;-). 

 

Nie ma szans. System + program files, a zajęte jest 4,5 GB. 

 

Zrobił screena z zawartości dysku. Gdzie niby miałby być obraz partycji? Domyślnie nikt by go w folderach nie chował. Zwłaszcza, że w grę wchodzą tylko systemy 2000/xp/2003. 

 

Dla nowszych potrzebny jest bootmgr albo np. grub. a jest ntldr.

Odnośnik do komentarza

 

Ponieważ ma na niej system ;-). 

 

Nie ma szans. System + program files, a zajęte jest 4,5 GB. 

 

Zrobił screena z zawartości dysku. Gdzie niby miałby być obraz partycji? Domyślnie nikt by go w folderach nie chował. Zwłaszcza, że w grę wchodzą tylko systemy 2000/xp/2003. 

 

Dla nowszych potrzebny jest bootmgr albo np. grub. a jest ntldr.

 

:D  :(

 

Nie wprowadzaj autora tematu w błąd. Ma w tym jakiś cel - np. sprzedaż lapka.

System jest na partycji C: zewnętrznego dysku i jest to prawdopodobnie W7.

 

Do autora

 

Spod działającego systemu z podpiętym dyskiem 100GB w zarządzaniu dyskami PPM na partycję G: - Usuń. I po temacie.

PPM na partycji F: - Zmień literę dysku - Usuń. Nie zmieniaj flagi Aktywna. Tak ma zostać.

Odnośnik do komentarza

:D  :(

 

Nie wprowadzaj autora tematu w błąd. Ma w tym jakiś cel - np. sprzedaż lapka.

System jest na partycji C: zewnętrznego dysku i jest to prawdopodobnie W7.

 

 

Odniosłem się do partycji F, dysku 0. Na tej partycji jest XP. Nawiazałem w ten sposob, ze nie jest to firmowa partycja recovery.

 

Zresztą - wpis z boot.ini wszystko wyjaśni. 

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

hehe :) wiec tak:

- swój system mam na partycji C, win7 na innym dysku.

- partycje F i G to partycje dysku laptopa, tylko dwie partycje, z windowsem XP na F:

 

- tak, chce lapka wystawic na aukcji, jest uszkodzony, i chce wyczyscic dysk,

- tak, mozliwe ze nie ma tam partycji recovery windows XP, jesli nie widać jej na partycjach F i G to znaczy ze jej nie ma - nie wiedziałem czy jest czy nie.

 

wracam do pytania, co mozna wywalić z tej partycji F: by nie wyczyścić za duzo i by ktoś mogl na nim zainstalowac system od nowa ( te wszystkie pliki ntldr, boot, system volume information, nie wiem co moge skasowac)

Odnośnik do komentarza

- tak, mozliwe ze nie ma tam partycji recovery windows XP, jesli nie widać jej na partycjach F i G to znaczy ze jej nie ma - nie wiedziałem czy jest czy nie.

- tak, chce lapka wystawic na aukcji, jest uszkodzony, i chce wyczyscic dysk,

 

Nie rozumiem twojego sposobu rozumowania. . Chcesz sprzedać lapka z systemem. Na tym dysku nie ma recovery. Usuń partycje i postaw XP od nowa a nie bedziesz sie zastanawiał co masz usunąc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...