Skocz do zawartości

Wzrost zużycia CPU do 100%,restarty i ściny PC


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Temat mówi sam za siebie, restarty PC bez powodu (najczęściej podczas przeglądania internetu przez FF),

chwilowe zużycie CPU 100% (po chwili spada), ogólne mulenie i zwisy PC i internetu. Jak na razie pisząc to używam chrome i nie było restartu więc powód po części może leżeć po stronie FF.Próbowałam zrobić log z Autoruns ale przyznaję się że nie umiem :(

Raporty z dziennika zdarzeń:


BTW:Pierw te restarty zaczęły się na koncie z którego korzystają rodzice i przy przeglądaniu allegro dość często PC się restartował, po otworzeniu nowego konta wszystko było ok.Konto test które widniej na logu z User Profiles View było robione z czystej ciekawości czy YT będzie działało normalnie (tzn. przycinki filmów)... i działało ale przez chwilę dopóki nie zaczęły się restarty pierw na tym koncie a potem na moim normalnym.

UesrProfilesView.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznij od sprawdzenia dysku

 

start > polecenie uruchom > wpisz cmd

 

w oknie konsoli wklep chkdsk c: /f /r

 

potwierdx komunikat literka T i restart

 

czekasz cierpliwie aż chkdsk skończy pracę.

 

Potem wejdź do dziennika zdarzeń > sekcja Aplikacje skopiuj do notatnika treść zdarzenia Winlogon i go podaj.

 

2. Pobierz program Hwinfo > uruchom i daj obrazki z zakładek System Summary i Sensors.

Odnośnik do komentarza

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/ skrypt wklej

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found

:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt.

 

 

2. Pobierz Autoruns > uruchom > zakładka Logon

http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/bb963902.aspx

 

odznacz te dwa wpisy > restart

 

O4 - HKLM..\Run: [sW20] C:\WINDOWS\system32\sw20.exe ()
O4 - HKLM..\Run: [sW24] C:\WINDOWS\system32\sw24.exe ()

 

 

3. Co robia w systemie takie stare sterowniki od karty sieciowej Atheros? Nie widzę na liście zainstalowanych nic od Atheros.

 

DRV - [2005-12-21 09:16:34 | 000,470,048 | ---- | M] (Atheros Communications, Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ar5211.sys 

 

Korzystasz z produktów Atheros?

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, tego to ja nie wiem ale po tym jak miałam założony internet to pojawiły się 2 połączenia: lokalne i bezprzewodowe.Ja korzystam tylko z bezprzewodowego (lokalne jest odłączone) więc najpewniej Atheros jest od tego drugiego (chodziarz we właściwościach pisze ".Karta Fast Ethernet zgodna z VIA").Po formacie były instalowane sterowniki do TP-Link'a,Nvidii i od dźwiękowej. A resztę zrobiłam tak jak mówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Chyba zrobię reinstal liska.

 

Zadnych reinstalek na razie.

 

1.Teraz masz pobrać IE8 i zainstalować

http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=341c2ad5-8c3d-4347-8c03-08cdecd8852b

 

2. Potem wejdziesz do MU klikniesz na TPlink PPmyszy > Właściwośći > zakładka szczegóły > z listy wybierz identyfikator urządzenia > przepisz pierwszą linijkę i podaj.

Odnośnik do komentarza

Ja w inną mańkę uderzę:

Wypróbuj czy na Firefox portable będzie tak samo. 

http://sourceforge.net/projects/portableapps/files/Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Ed./Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Edition%2025.0/FirefoxPortable_25.0_English.paf.exe/download?accel_key=69%3A1384539270%3Ahttp%253A//portableapps.com/apps/internet/firefox_portable%3Afb2f2a4f%24395e351a9cab282e1d6080f70ea1dc4ccb846634&click_id=c591aa68-4e21-11e3-b18a-0200ac1d1d8f&source=accel

 

 

A na nockę sprawdź ram

https://www.fixitpc.pl/topic/6006-jak-przetestowac-pamiec-za-pomoca-memtest86/

Test powinien chodzić conajmniej parę godzin, powyżej czterech. Z jedną kością RAMu, jeśli masz w płycie zamontowane dwie - jedną wyjmij na czas testu. 

 

I drobna, mało znacząca sugestia - screeny zapisuj w rozszerzeniu jpg, a nie bmp ;-). 

Odnośnik do komentarza

Pokaż mi te sterowniki rozpakowane. Moze zrobimy inaczej i zainstalujemy je z MU. Stery rozpakujesz za pomocą seven zip lub winrar do roboczego katalogu karta. Chce mieć wgląd co tam jest.

Sprawdź jeszce w MU jaka jest teraz wersja sterownika karty sieciowej.

 

I tu jest mój największy wyczyn, skin obciąża ram w takim samym stopniu jak luna. Już rok niemalże z niego korzystam i jakiś mega obciążeń nie widzę (co było niezłym szokiem zwłaszcza że pierwszy raz go użyłam na zasyfionym PC)

 

To ja sie piszę na ten skin.

Odnośnik do komentarza

Wersja sterownika:9.2.0.458

Data sterownika:2011-10-04

A co do samych sterowników to po ściągnięciu ich są one spakowane 7zip'em z włączoną funkcją auto rozpakowania.Wszystko fajne się rozpakowuje do folderu WLAN w tym folderze są 3 inne: Install_CD (z instalatorem i paroma innymi plikami w tym 2 archiwa),ndis5x i ndis5x64 (wykaz zabezpieczeń,plik ini i jakiś systemowy).

Screen z folderu Install_CD:https://www.dropbox.com/s/qtmz49bouvn6w9u/1%23.PNG

Ani instalatora ani archiwów niczym otworzyć nie mogę :/

A co do skina to jak chcesz to mogę ci go przesłać :)

Odnośnik do komentarza

Ciebie interesuje folder ndis5x bo to do 32 bitowego systemu. Wejdź w opcje folderów > widok i odfajkuj Ukryj rozszerzenia znanych typów plików. Interesują nas pliki z rozszerzeniem inf.

A czy teraz masz ten sam komunikat z postu nr 14?

 

Jak tam z przeglądarką > dalej się wiesza?

 

A co do skina to jak chcesz to mogę ci go przesłać :)

 

To musisz mi przesłać instrukcje instalacji na PW.

Odnośnik do komentarza

Wracaj po inne sterowniki > pobierz starszą wersje.

 

I robisz tak. Odinstalowujesz stery do karty. Brak połaczenia z netem. W menadrzeże ma byc żółty pytajnik.

Instalujesz starszą wersję. Dopiero wtedy ustanawiasz połaczenie sieciowe.

 

Poczekaj chwile. Masz w usługach Atheros Client Utility

 

jak masz to przestaw na wyłaczona i restart.

 

 

Pobrałem te sterowniki co instalowałaś. Preferuje czyste instalacje bez zbędnych dodatków. Co ja bym zrobił? Odinstalował kartę. Wyłączył net.

 

wszedł do MU > PPM na kartę aktualizuj sterownik > na pytanie czy z internetu zaznaczasz nie teraz > dalej wybierasz sama i wskazujesz folder

 

ndis5x  tam są czyściutkie stery. Tworzysz połączenie i powinno banglać bez żadnych komunikatów.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...