Skocz do zawartości

Acer Aspire 5930 gwałtownie się wyłącza


art88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu mam ogromny problem ze swoim leciwym już laptopem.

Do tej pory nic złego sie z nim nie dzialo,aż do teraz.

 

Na poczatek parametry:

 

 

Acer Aspire 5930

Windows 7 Professional Service Pack 1

 

Procesor: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P7350, 2000 MHz (7.5 x 267)

Ram: DIMM1: Samsung M4 70T5663QZ3-CE6 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

     DIMM3: GoodRAM GR667S264L5/2G 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Grafika: NVIDIA GeForce 9600M GT  (512 MB)

Dysk: WDC WD3200BEVT-00ZCT0 ATA Device  (298 GB, IDE)

 

 

Problemem jest gwałtowne wyłączanie i wieczne restarty laptopa w dośc określonych momentach.

Używam go zazwyczaj z myszką na usb i zewnętrzną kartą sieciową wifi usb (Realtek RTL8187 Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter)

Gdy włączam komputer, i urządzenia usb są podłączone  w momencie ładowanie systemu komputer gwałtownie(!!!) sie wyłącza,po czym nastepuje restart.

Można tak bez końca ,do czasu gdy nie wyciągne z portow usb urządzen poprostu nie da sie go uruchomić.

 

Zwykle uruchamiam go bez podpietych usb i gdy system sie załaduje po kilku minutach podpinam karte i mysz i wszystko działa ....do czasu gdy chce go wylączyc, w czasie zamykania systemu znów nastepuje gwałtowne wyłączenie po czym znów sie restartuje.

Tak samo dzieje sie gdy wyciągne nagle któreś z usb lub Wysune nośnik poprzez "Bezpieczne usuwanie sprzetu". 

 

Brak mi już pomysłów na to co może byc przyczyną problemu.

Raczej nie jest to system bo go formatowałem i problem nadal wystepuje .

Zasilacz też raczej nie bo zakupilem nowy oryginalny i działo sie dokładnei tak samo jak ze starym.

Sprawdzałem na wszystkich portach usb i z innymi urządzeniami i nadal jest tak samo.

 

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie które pomogły by mi rozwiązać tą awarie .

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W ciągu ostatnich 30 dni 2 razy przeinstalowywałem system (myslałem ze to wina windowsa i stąd te problemy), jednak dzieje sie tak nadal i wygląda to na jakieś uszkodzenie sprzętowe.

 

W dzienniku zdarzeń Błedy krytyczne to:

 

Kernel-Power (Indentyfikator 41)

 

Ale akurat powód tego błedu znam. Gdy nie moge zamknąc systemu poprawnie poprostu wyłączam laptopa przyciskiem.

Innego sposobu nie widze ...będzie sie restartował wiecznie.

 

Co do błedów "zwykłych to najcześciej pojawiające sie to:

 

DistributedCOM           (Identyfikator 10005)

Service Control Manager  (Identyfikator 7001)

 

Jednak nie wiem czy to coś istotnego

 

Od samego początku podejrzewałem zasilacz,jednak przy testowaniu nowego działo sie dokładnie tak samo.Brakuje mi juz pomysłów...

Odnośnik do komentarza

Ale akurat powód tego błedu znam. Gdy nie moge zamknąc systemu poprawnie poprostu wyłączam laptopa przyciskiem.

Innego sposobu nie widze ...będzie sie restartował wiecznie.

Bardzo żle. To jest problem sprzetowy. Nie powinieneś tak robić, ale czasem bywa taka konieczność.Pozwolisz że napiszę kilka słow do tego co poniżej w cytacie.

 

Używam go zazwyczaj z myszką na usb i zewnętrzną kartą sieciową wifi usb (Realtek RTL8187 Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter)

Gdy włączam komputer, i urządzenia usb są podłączone  w momencie ładowanie systemu komputer gwałtownie(!!!) sie wyłącza,po czym nastepuje restart.

Można tak bez końca ,do czasu gdy nie wyciągne z portow usb urządzen poprostu nie da sie go uruchomić.

Miałem lapka i też w momencie kiedy był podpiety pendrak startował z bardzo duzym opóźnieniem. Tłumaczyłem to sobie szukaniem nośnmika i systemu z którego ma bootować. Bez żadnych urządzeń wymiennych system startował sprawnie. Nie było opisanych przez Ciebie sytuacji, że lapek nagle się wyłacza bo odpiąłem pendraka na USB. Myslę że głowny problem stanowią właśnie te porty od strony technicznej. Coś tam jest nie tak. Ale zadam Ci jedno pytanie - czy jak odłączysz karte Wifi na wyłaczonym lapku to też masz taki efekt? Chodzi mi o to abys spróbował jak zachowa sie system bez tej karty zewnętrznej. Jesli to sprzęt to objaw powinien byc taki sam.

Odnośnik do komentarza

Zdaje sobie sprawe że to nie dobrze i że takim zamykaniem w końcu zrobie mu krzywde ,jednak nie widze innej opcji.

 

Gdy laptop jest wyłączony (ale podpięty do zasilania ) moge wtykać i wyjmować co chce i nic sie nie dzieje.

 

Gdy go włączam z podpietymi urządzeniami,następuje odcięcie zasilania i restart (czasem w oknie logowania,czasem chwile po zaladowaniu pulpitu)

 

Gdy wyciągne urządzenie z portu usb,również odcięcie zasilania i restart(nie dzieje sie tak zawsze ..)

 

I co najciekawsze:

 

Gdy żadne urządzenia nie są podłączone i zamykam system, to w czasie zamykania również odcina zasilanie po czym restart i tak bez końca...

Odnośnik do komentarza

Gdy laptop jest wyłączony (ale podpięty do zasilania ) moge wtykać i wyjmować co chce i nic sie nie dzieje.

To akurat jest zrozumiałe.

 

I co najciekawsze :

 

Gdy żadne urządzenia nie są podłączone i zamykam system ,to w czasie zamykania również odcina zasilanie po czym restart i tak bez końca...

Przykro mi ale czeka Cie serwis. Jest najprawdopodobniej uszkodzona sekcja zasilania. Moze zimne luty. Nie jestem elektronikiem ale te objawy sugerują dokładnie usterkę. Nawet nie próbuj kolejnych instalacji systemu.

 

Jest jeszce jedna rzecz, która ewentualnie mogłaby wykluczyc moje podejrzenia. Live CD linuxa jak na nim bedzie OK to znaczy że są problemy w systemie (drivery)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...