Skocz do zawartości

Komputer do gier - wybór komponentów


beyondZork

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zalozylem, ze wymagania gier ustala jakis poziom komponentow. Fakt, chcialbym pograc plynnie i na wysokich (albo i max) detalach w jakies nowosci - civ5, bf4, sc2, lol, moze wow.

Nie wiem tez ile wydam, poniewaz nie wiem gdzie kupie czesci - czy lepiej sciagnac z Polski, czy moze kupic online, czy isc do sklepu i kazac sprowadzic. W tym tez licze na pomoc i doswiadczenie forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej

Ja gram w BF4 i jeśli się uprę to nawet na ultra ale te wszystkie "wodotryski" i efekty są niepotrzebne więc obniżam detale.

Sprzęt:

 

i5 3750k @3.4GHz ( ustawiony na sztywno @ 3.8GHz)

8GB ddr 3 2133mhz - nie pamiętam już firmy ;p 

Evga Gforce gtx 660 SC 2gb

Mobo Asus P8Z77-V LX

Dysk SSD samsung 840 pro 256gb 

+ jakiś hdd 560gb ze starego kompa, pewnie padnie niedlugo ;)

no i wszystko napędza modularny seasonic 650w 

 

Monitor  LG flatron E2242 19" 60mhz (mogłby być 120mhz ale ten też jest ok)

 

Jeśli chciałbyś sie bawić w podkręcanie to polecam inna kartę graficzną ponieważ z tą nie poszalejesz. Jak masz więcej kasy to lepsza grafika tylko i pograsz we wszystkie gry na ultra ;) nawet za rok... Ewentualnie jakiś i7 ... Ale ten i5 bardzo ładnie się podkręca. Jak kupie sobie nowy cooler na procesor to pewnie ustawie go na sztywno @ 4.5GHz bo testowałem i działa stabilnie ale troszke już sie grzeje.

 

Ja kupowałem wszystko na www.overclockers.co.uk/index.php bo akurat było  najtaniej

ale możesz jeszcze poszukać tutaj: www.aria.co.uk lub www.scan.co.uk/shop/computer-hardware - Nie wiem czy te sklepy dostarczaja do Szkocji ;)

 

Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jeśli jeszcze jesteś w Szkocji to zawsze możesz spróbować ebay'a albo amazon - powinny tam być części w dość rozsądnych cenach. A poza tym czy w UK elektronika nie była tańsza, a przynajmniej na zbliżonym cenowo poziomie jak w Polsce? - zawsze mi się wydawało, że ludzie jak już to z zachodu (a właściwie Chin) ściagali elektronikę a nie z Polski

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...