Skocz do zawartości

partycjonowanie dysku / nazwy katalogów / wybór języka (prośba o poradę i opinię)


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dostać używany dysk 500GB wraz z przypisanym do niego systemem, który stanie się moim głównym i póki co jedynym dyskiem w systemie. Przypisany jest do niego Windows XP Home w wersji PL. W związku z tym mam pare pytań.

 

1) Jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z tak dużym dyskiem. Obecnie działam od dłuższego czasu na dwóch dyskach (100GB/20GB) i każdy z nich ma jedną partycję. Jednak na pozyskanym dysku chcę założyć osobną partycję na system i resztę przeznaczyć na dane. Przejrzałem strony internetowe i wydaje mi się że podział 50GB(system) + reszta(dane) może być odpowiednim - czy tak? Czy warto jakoś jeszcze podzielić tą resztę? Czy warto założyć osobną malutką partycję (parę giga) tylko na plik wymiany?

 

2) Czy jest jakiś prosty sposób aby w trakcie/po instalacji systemu zmienić domyślne nazwy katalogów systemowych (czyli "C:\Documents and Settings" np. na "D:\Users", "C:\Program Files" na "D:\Progs")? Do tej pory robiłem to ręcznie przez edycję wpisów w rejestrze po instalacji, ale może istnieje jakiś łatwiejszy, mniej żmudny sposób, albo jakieś polecane, dedykowane temu narzędzie?

 

3) Czy jest jakiś prosty sposób aby w trakcie/po instalacji systemu zmienić język interfejsu systemu z PL na EN? Znalazłem coś takiego (w odwrotną stronę): http://gadzetomania.pl/2010/03/01/angielskiego-windowsa-xp-mozna-spolszczyc-bez-ponownej-instalacji - czy ktoś sprawdzał tą metodę i czy działa? Czy to jest jedyna metoda?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przeniesienie pliku wymiany na partycję, która znajduje się na tym samym dysku co partycja systemowa nie da żadnego rezultatu. Co innego gdybyś miał 2 dyski, wtedy wzrośnie wydajność na tym pliku. Na system 50 GB spokojnie wystarczy, u siebie mam jeszce osobną partycję na programy i następną na pliki (muzyka, filmy, inne rzeczy). Z czasem sam ocenisz. Co do reszty nie wiem, po prostu nigdy nie były mi potrzebne takie zmiany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...