Skocz do zawartości

Nie można odinstalować programu shark007


Bogdan24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem i mam problemy z tuerem telewizyjnym Windows Media Center tuner oddtwarzał dźwięk nie ma obrazu, w tym celu szukałem programu i pobrałem Win7codecs_x64Components_v389 ze strony shark007.net/index. a po instalacji nic się nie zmieniło jak nie odtwarzał tak i nie odtwarza :(, a podczas instalacji mój antywirus  AVG wystosował komunikat o zagrożeniu, zablokował instalacje lecz w jakiś sposób się zainstalował. Mam wrażenie że mam wirusa na kompie i postanowiłem go odinstalować lecz z panelu sterowania nie idzie - ciągle przekierowuje mnie na tą stronę shark007.net/index.  Nie wiem jak go usunąć, jest śmieć który zapisał się na dysku C. W załłaczeniu skany OTL Pozdrawiam :))

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są tu dwie sprawy:

 

1. Usuwanie kodeków Shark to robota innej natury, są wymagane zupełnie inne raporty orientowane na listy kodeków. Na początek przeprowadź usuwanie wstępne:

 

- Przez SHIFT+DEL skasuj foldery:

 

C:\Program Files\Shark007

C:\ProgramData\Shark007

C:\Users\Bodek\AppData\Roaming\Shark007

 

- Usuń martwy wpis w Panelu sterowania tym narzędziem: KLIK. Wybierz tryb nieautomatyczny i na liście deinstalacji wskaż x64 Components v4.2.8.

 

- Usuń naruszenia w kodekach: w Codec Tweak Tool zastosuj Fixes, po tym stwórz log ze spisem kodeków i zaprezentuj tutaj.

 

2. Szczątki adware owszem są, ale to inna sprawa. Adware nabyte na dwa sposoby: AVG zareagował, gdyż paczka Shark jest sponsorowana adware (KLIK) + wpakowałeś dodatkowe adware pobierając z portali niebezpośrednie instalatory tylko niejakich "Asystentów pobierania". Widać tu pliki śmieci dobrychprogramów.pl, Onet Pliki, KomputerŚwiat:

 

C:\Users\Bodek\Downloads\Preferred-Filter-Tweaker-for-Windows-7(15660).exe

C:\Users\Bodek\AppData\Local\Temp\ICReinstall_AdwCleaner 3.006_isdmgr.exe

C:\Users\Bodek\AppData\Local\Temp\ICReinstall_DownloadManagerSetup.exe

C:\Users\Bodek\AppData\Local\Temp\ICReinstall_Mozilla.Firefox.zoptymalizowany.dla.Onet_24.0%20(33721)[1].exe

 

Do czytania na potem dlaczego należy unikać pobierania z portali i co się dzieje tam: KLIK. AdwCleaner już używałeś. Usuń pozostałe szczątki adware. W spoilerze instrukcje, gdyż temat przesuywam do działu Software.

 

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [ConvertAd] - C:\Users\Bodek\AppData\Local\ConvertAd\ConvertAd.exe
HKLM-x32\...\Run: [AnyProtect Tray] - C:\Program Files (x86)\AnyProtectEx\AnyProtectTray.exe /scanner
HKLM-x32\...\Run: [AnyProtect] - C:\Program Files (x86)\AnyProtectEx\AnyProtect.exe
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
Toolbar: HKCU - No Name - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No File
Task: {1067BA89-6193-4AC7-B254-312FBD12FFA3} - System32\Tasks\IHUninstallTrackingTASK => C:\Windows\System32\CMD
Task: {24FE8BE8-6286-476D-BCF3-305608B2FAFD} - \Program aktualizacji online firmy Adobe. No Task File
Task: {709A11DA-149D-4CCA-8D70-E33EC532BCDD} - System32\Tasks\Funmoods => C:\Users\Bodek\AppData\Roaming\Funmoods\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE
Task: C:\Windows\Tasks\Adobe Flash Player Updater.job => C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Funmoods.job => C:\Users\Bodek\AppData\Roaming\Funmoods\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE
S3 MREMP50a64; \??\C:\PROGRA~1\COMMON~1\Motive\MREMP50a64.SYS [x]
S3 MREMPR5; \??\C:\PROGRA~1\COMMON~1\Motive\MREMPR5.SYS [x]
S3 MRENDIS5; \??\C:\PROGRA~1\COMMON~1\Motive\MRENDIS5.SYS [x]
S3 MRESP50a64; \??\C:\PROGRA~1\COMMON~1\Motive\MRESP50a64.SYS [x]
U3 tmlwf;
U3 tmwfp;
C:\ProgramData\McAfee
C:\Program Files (x86)\BonanzaDeals
C:\Users\Bodek\AppData\Local\Google
C:\Users\Bodek\AppData\Roaming\1J1F1H1E2Y2Z1P1C1B2W1L1T2ZtF1E1I
C:\Users\Bodek\Downloads\Preferred-Filter-Tweaker-for-Windows-7(15660).exe
C:\Users\Bodek\Downloads\Asystent_Instalator_64bit.exe
C:\Users\Bodek\Documents\VideoPerformerSetup.exe
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

 

jest śmieć który zapisał się na dysku C

O jakim śmieciu mówisz?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...