Skocz do zawartości

Błąd STOP 0x000000FC


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

dziś komputer z systemem Windows XP. Jakakolwiek próba uruchomienia kończy się BSOD o treści:

 

"Podjęto próbę wykonania pamięci niewykonywalnej

 

STOP: 0x000000FC"

 

jak na tym screenie tutaj.

 

Podmieniałem pamięci, odpinałem to co można, sprawdziłem dysk za pomocą MHDD i wszystko wydaje się ok. Próba uruchomienia w awaryjnym czy ostatniej znanej konfiguracji kończy się również w/w błędem.

 

Sam już nie mam pomysłu jak to ugryźć, dlatego poniżej przedstawiam skany z FRST oraz dodatkowo z przestarzałego OTL PE. Spróbuję jeszcze naprawy z konsoli ewentualnie instalacji nakładkowej jednak najpierw proszę o analizę logów.

 

FRST

OTL PE

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tego nie wiem, natomiast właściciel nie pamięta, ale sprawdzę to. Dzięki za info.

 

EDIT: Tak jest ta aktualizacja zainstalowana 10.10.

 

Dziękuję Kageori za posunięcie pomysłu.

 

EDIT2: Przedwcześnie się ucieszyłem, bo znów jest problem. Tym razem instalacja nakładkowa nawet nie pomaga. Instalacja idzie bez problemu, natomiast na sam koniec zawiesza się na ekranie bootowania z info czekaj. Czekałem kilka godzin i nic.

 

Następnie zrobiłem restart, ekran bootowania przechodzi dalej normalnie, niestety wisi na ekranie logowania. Najpierw pojawia się info, że trzeba system aktywować i po wybraniu jakiejkolwiek opcji "Tak" lub "Nie" zawiesza się na kolejne godziny. Ręce opadają i nie mam już pomysłu co z tym zrobić.

 

W tryb awaryjny wchodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...