Skocz do zawartości

Wyłącza się komputer (Reset)


Jimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wszystko chodziło dobrze. Dzisiaj zaczął samoczynnie wyłączać się komputer. Po pierwszym wyłączeniu minęła jakaś 1minuta i reset komputera.

Później powtórzyło się to jeszcze 3 razy ale musiałem dłużej czekać.

Bebechy nowe mają jakieś 3tyg. Zero kurzu w obudowie.

Temperatury wyglądają na dobre. Procesor ma boxowy wentylator.
 

Co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wnioskuję, że komp to składak.

1. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń - Start - uruchom - devmgmt.msc - Enter.

2. Pokaż obrazek z zarządzania dyskami - Start - uruchom - diskmgmt.msc - Enter.

3. Pobierz HWInfo - KLIK - zainstaluj - uruchom i pokaż obrazek z System Summary oraz z zakładki Sensors (cały). Interesują mnie wszystkie napięcia.

 

Dalsze testy później.

Odnośnik do komentarza

1. Brak zainstalowanych sterowników do płyty głównej z dołączonego CD .

2. RAM - podejrzewam różne moduły RAM i może niewłaściwie zamontowane. Z HWInfo - System Summary - prawy dolny róg - lista Modules - klik - wybierz #2 i pokaż obrazek.

- zakładam, że masz dwa moduły po 4GB. Ewentualnie zrób fotkę zamontowanych kości (chodzi o prawidłowość montażu, która jest opisana w Manualu do płyty).

3. Możliwy konflikt modułów pamięci - do przetestowania przy pomocy memtest (opis w Tutorialach).

4. To dysk SSD i w zakamarkach pamięci majaczy mi info, że one wymagają pewnych działań konfiguracyjnych. Nie znam.

5. Testowo pokaż jak wygląda SMART tego dysku. Pobierz CrystalDiskInfo v. 5.6.2 - KLIK - zainstaluj - uruchom i pokaż obrazek.

Odnośnik do komentarza

Od tamtego czasu nie resetował się.

 

Moja pamięć ram: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

Zainstalowane dwie kości. Sloty 1,3 Tak jak kazał producent. Pierwsze idą czarne.

 

Dawno nie robiłem aktualizacji mojego systemu Windows 7. Wczoraj po zrobieniu aktualizacji minęła jakaś minuta i zrobił reset.

Pamięć miałem podbitą do 2133Mhz. Dzisiaj zmieniłem na standardowe taktowanie 1600MHz. (Nie wiem może w tym tkwił problem).

 

Mam instalować sterowniki do płyty głównej ?

post-1086-0-90625000-1381603010_thumb.jpg

post-1086-0-76562500-1381603021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że instalowałem. Później instalowałem nowsze ze strony intela.

 

Zauważyłem jak wykonuje restart z przycisku na obudowie komputera. To pojawia mi się przy starcie systemu "windows error recovery".

Tak chyba nie powinno być ? Taki sam komunikat mam jak komputer wykona samoczynnego resetu.

 

Odłączyłem z płyty głównej "Reset SW". Ale problem pozostał nadal ten sam. :/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...