Skocz do zawartości

Blue screen (W7 x64) po aktualizacji systemu.


AnkaMing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wczoraj uruchomiłam Windows Update i pobrałam 23 nast.aktualizacje:

-  załącznik aktualizacje.PNG

 

Zaraz potem otworzyłam Nortona Internet Security i momentalnie był BSOD:

- załącznik  bluescreen1.PNG (zrzut z bluescreenview)

 

Miałam już kiedyś podobną przygodę z aktualizacjami i Nortonem. Wtedy było niewiele tych aktualizacji i wyłuskałam tę, która była w konflikcie z Nortonem i ją odinstalowałam. Teraz znowu to samo (o ile faktycznie to sprawka Nortona?). Później prawdopodobnie podczas automatycznej aktualizacji bazy Nortona (Norton Update) był następny BSOD:

- załącznik bluescreen2.PNG (zrzut z bluescreenview)

 

Przeczytałam na stronie Microsoftu o tym błędzie i wg zaleceń sprawdziłam chkdsk (potem dałam F, bo jakieś błędy się znalazły, które zostały naprawione). Następnie sprawdziłam już sama pliki systemowe (sfc /scannow). Też były błedy, ale zostały naprawione. Wg Microsoftu taki błąd może powodować antywirus (a więc jednak Norton?). Wobec tego zrobiłam reinstalkę Nortona i później zaczęłam go eksplorować i...znowu BSOD!

Razem sześć bluesceenów  - załącznik bluescreenview, a wszystkie błąd 0x00000050.

 

Teraz jestem bez antywirusa (bo Norton odinstalowany) i chronię się tylko MBAM Pro i przeglądarkę używam w Sandboxie. Próbowałam sama coś wykombinować i w maszynie wirtualnej (z Windows 7) zainstalowałam triala Nortona i po kolei sprawdzałam te aktualizacje, ale żadnego konfliktu w tym wypadku nie było. Nie jest to jednak ten sam układ systemu i  nie mogę sobie poradzić sama. Proszę o pomoc.

 

 

 

post-11733-0-40625000-1381497667_thumb.png

post-11733-0-17187500-1381498242_thumb.png

post-11733-0-35937500-1381501502_thumb.png

post-11733-0-87500000-1381502865_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam dwa kompy (stopka). Na obu jest NIS - ale na tym jest nowa wersja a na drugim jeszcze stara ale obie aktualizowane.

Na obu zrobiłem instalacje WU (włącznie z cytowaną poprawką) i wszystko jest OK.

Obawiam się, że tu może być inny problem lub konflikt z innym zainstalowanym softem.

 

Wstępnie uruchom podgląd zdarzeń (Panel sterowania-Narzędzia administracyjne) i w zdarzeniach administracyjnych wyszukaj zdarzenie 1001 (Wininit) - klik i przeklej tu zawartość dolnego okna.

Odnośnik do komentarza

Wiesław, nie mam zdarzenia 1001 z oznaczeniem winint, a już na pewno w okolicach czasu bluescreenów. Jutro jednak dopiero dam logi z OTL. Dzięki za chęć pomocy i poproszę o jeszcze. Dobrej nocy. :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

(Edycja: 12.10)

 

Postanowiłam wszystkie poprawki odinstalować, ale np. KB2884256 nie da się. Jest na liście jako zainstalowana, ale klikając na nią PPM nie pojawia się "odinstaluj". Prawie wszystkie inne wyrzuciłam , ale Norton po włączeniu dalej powodował BSOD-y. Wobec tego nie patyczkując się, przywróciłam w 10 minut partycję systemową za pomocą Acronisa (kopia sprzed tygodnia). Teraz te 23 poprawki wiszą do wdrożenia. Zacznę je sprawdzać grupami wykorzystując Shadow Defendera i może w końcu dojdę, która jest felerna. Dam znać jak poszło, a Wam Kochani jeszcze raz dziękuję za dotychczasową pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Przesiałam ziarna od plew i znalazłam winowajcę bluescreenów. To najwieksza poprawka, czyli  Internet Explorer 10 dla systemu Windows 7-wersja dla systemów opartych na procesorach x64.

Każde włączenie NIS-a w reakcji na tę poprawke, to automatycznie bluescreen. Ja i tak nie używałam IE, więc odstawiam tę poprawkę do "piwnicy" mojego komputera. Dam chyba znać do supportu Nortona co się wyrabia. Dobrej nocy wszystkim.

PS.

Przepraszam za post pod postem, ale chyba tak lepiej będzie. ;)

Odnośnik do komentarza

Chyba jesteś w błędzie. Przeczytaj post #4. Na obu kompach używam tylko IE10 oraz NIS 2014 oraz NIS 2013 (aktualizowane).

Żadnych problemów. Ale ja nie używam żadnych zbędnych ulepszaczy i naprawiaczy.

Tak jak pisałem problem raczej tkwi w czym innym. Obstawiam konflikt z innym softem.

A IE używasz tylko o tym nie wiesz. Wszelkie aktualizacje, instalacje oparte są na IE jeśli masz system Windows. I dbaj o to aby IE był aktualny.

Uruchom podgląd zdarzeń - zdarzenia administracyjne i popatrz na zdarzenia typu błąd.

Odnośnik do komentarza

Wiesław, ale tu chyba nie chodzi o aktualizację IE9 do IE10. Wątpię, ażeby WU dopiero teraz przypomniał sobie, że na kompie nie ma jeszcze IE10 :D

Rozchodzi się chyba o jakąś grubszą aktualizację IE, która konkretnie na tym komputerze AnkiMing bruździ. Że u Ciebie jest OK to o niczym nie świadczy.

U mnie od 2-3 miesięcy wisi aktualizacja do IE10 ale nie chce się zainstalować:

post-41-0-17187500-1381676205_thumb.png

Mój komp o tyle jest cwańszy iż nie wywala mi bluescrena a poprawkę traktuje cienkim sikiem :lol:

Odnośnik do komentarza

Instalator offline jest mniejszy:

post-41-0-00000000-1381679493_thumb.png

Także to co widzisz na obrazku we wcześniejszym poście to nie aktualizacja a poprawka IE10.

Też mam IE10 od marca, ale później coś temu IE10 odbiło. Jest tylko białe okno ze strzałkami do 'przodu, do tyłu'.

Takie coś jak teraz ma Grisza.

W przeciwieństwie do Ciebie IE nie jest moim ulubieńcem. Wiem - dobrze byłoby mieć go aktualizowanego na bieżąco, ale nie popadam w paranoję :D

Odnośnik do komentarza

Tak przed chwilą to sprawdziłem.

Twierdzę, że to co u Ciebie wisi jako opcjonalna aktualizacja to instalator IE10.

Wszelkie poprawki do zainstalowanego IE10 oznaczone są jako KBxxxxxxx - sprawdzałem.

Bardzo możliwe, że instalacja nie poszła tak jak trzeba. Może problemem są w trakcie instalacji inne przeglądarki aktywne w systemie.

Czy w zainstalowanych aktualizacjach masz jakiś poprawki do IE10?

Zaraz spróbuję wyedytować to co u mnie dotyczy aktualizacji IE10 i wstawię tu przez edytę.

 

Ponieważ to już kolejna osoba z tym problemem dobrze byłoby gdyby @Picasso zainteresowała się tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Ponieważ to już kolejna osoba z tym problemem dobrze byłoby gdyby @Picasso zainteresowała się tym problemem.

 

:D Zapewniam  Cię Wiesław, że Picasso zna problem. Zakładałem temat w tej sprawie, ale poprosiłem Ją aby nie zajmowała się dalej tym problemem. Czekam na lepsze, sprzyjające czasy.

To jest problem-rzeka, zbyt absorbujący a dla mnie nie aż tak istotny ;) .

Odnośnik do komentarza

OK.

Tu masz wszystko z i po instalacji IE. Instalowałem wcześniej tylko finalną wersję IE. Nie instalowałem RC.

 

Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2879017) Powodzenie Ważna 2013-10-08
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2870699)
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2862772)
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2846071)
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 dla systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 (KB2838727)
Aktualizacja programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2859903)
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2829530)
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB2817183)
Aktualizacja firmy Microsoft z ekranem wybierania przeglądarki dla użytkowników systemu Windows 7 dla systemów opartych na procesorach x64 w Europejskim Obszarze Gospodarczym (KB976002)

Windows Internet Explorer 10
Internet Explorer 10 pl-PL Language Pack

Odnośnik do komentarza

To był jednak instalator IE 10. Wcześniej cały czas miałam 9-tkę. Ja też byłam zdziwiona od paru miesięcy dlaczego nie mam aktualizacji z 9 do 10. Poprzednio wszystkie aktualizacje w tym roku instalowałam z powodzeniem. Również dziwne było dla mnie to, że w tej samej paczce poprawek, była ta z instalatorem 10-tki i poprawka dla 9-tki. Rzeczywiście jest tak jak pisze Bonifacy, to że u kogoś NIS i IE 10 działają, to u kogoś innego może być mała katastrofa. Sama sprawdzałam na maszynie wirtualnej (ale tam mam czystego Windowsa7 bez tych wszystkich programów, które mogą wchodzić w reakcję) i NIS z ost. poprawkami działa. Gdy uruchomiłam wirtualizację dla part.systemowej, to dotarłam do poprawki z IE 10 jako tej konfliktowej. Jeśli jest tak jak pisze Wiesław, że to jakiś inny soft powoduje kłopoty, to zaczynam sie zastanawiać jaki, bo instaluję tylko pewne programy i tylko te najpotrzebniejsze.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że ten instalator IE10 o którym oboje piszecie to wersja (ponad 70 MB) z pewnymi uwzględnionymi poprawkami i dlatego może mieć błędy.

Jeśli masz ochotę to przetestuj instalację kolejno jak w moim poprzednim poście poczynając od pobrania instalatora ze strony MS (waga jak podawał @Bonifacy) + Language Pack i dalej do góry reszta KB.

Odnośnik do komentarza
Jeśli masz ochotę to przetestuj instalację kolejno jak w moim poprzednim poście poczynając od pobrania instalatora ze strony MS (waga jak podawał @Bonifacy) + Language Pack i dalej do góry reszta KB

 

A jak nie masz ochoty bo nie używasz IE to pczekaj do grudnia - będzie wtedy finalny IE11 dla Windows 7.

Jak chcesz być testerką, to - https://www.fixitpc.pl/topic/19718-internet-explorer-11-release-preview :P

Ja w desperacji skusiłem się a tu taka niewdzięczność M$:

post-41-0-98437500-1381695590_thumb.png

:lol:

 

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To był jednak instalator IE 10. Wcześniej cały czas miałam 9-tkę. Ja też byłam zdziwiona od paru miesięcy dlaczego nie mam aktualizacji z 9 do 10. Poprzednio wszystkie aktualizacje w tym roku instalowałam z powodzeniem. Również dziwne było dla mnie to, że w tej samej paczce poprawek, była ta z instalatorem 10-tki i poprawka dla 9-tki. Rzeczywiście jest tak jak pisze Bonifacy, to że u kogoś NIS i IE 10 działają, to u kogoś innego może być mała katastrofa. Sama sprawdzałam na maszynie wirtualnej (ale tam mam czystego Windowsa7 bez tych wszystkich programów, które mogą wchodzić w reakcję) i NIS z ost. poprawkami działa. Gdy uruchomiłam wirtualizację dla part.systemowej, to dotarłam do poprawki z IE 10 jako tej konfliktowej. Jeśli jest tak jak pisze Wiesław, że to jakiś inny soft powoduje kłopoty, to zaczynam sie zastanawiać jaki, bo instaluję tylko pewne programy i tylko te najpotrzebniejsze.

 

 

I tu się z Tobą zgodzę. Laptop Lenovo G570-win7 64- IE9.Po udostępnieniu IE10 i zainstalowaniu wywala blue screen z 10 razy. Powrót do fabrycznych ustawień wszystko ok.Po jakimś czasie aktualizacja z windows update oczywiście z tą nieszczęsną IE10 i powtórka z rozrywki blue screeny.Zaczołem szukać przyczyny okazało się że blue screeny powoduje prawdopodobnie karta graficzna intela.Odczytany plik minidump - igdpmd 64.sys. Niestety żadne sterowniki nie zmieniają sytuacji.W czwartek 24.10 zainstalowałem kolejne aktualizacje zapomniałem odhaczyć IE10 i kuźwa  szlag mnie trafia.Minidump odczyt - igdpmd 64.sys, dxgkrnl.sys, atikmpag.sys. Po uruchomieniu przeglądarki wywala blue screeny.Znalazłem jeszcze wersje testową IE11 to mówie że wypróbuje tą i niestety porażka.Wczoraj instalacja systemu z dysku recovery..Także niestety coś jest nie tak.Nowe sterowniki nie pomagają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...