Skocz do zawartości

Pliki .doc i .xls nie otwierają się


diter77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż mój problem polega na tym, że przy próbie otworzenia pliku, którego domyślnym programem jest MS WORD lub EXCEL występuje błąd: "System Windows nie może odnaleźć pliku 'ścieżka'. Upewnij się, że podana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie". Otwierając ten sam plik za pomocą Plik->Otwórz jest ok. Kiedy otworzy się jeden plik i pozostawi, następne uruchamiają się już bez błędu. Bardzo mnie to drażni i byłbym wdzięczny gdyby ktoś przejrzał logi, być może jest to jakiś wirus lub złośliwy program... :/ Chyba, że to problem innej natury. Gdyby pojawiły się jakieś inne nieprawidłowości w logach, będę wdzięczny za ich spostrzeżenie.

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer_log.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie usunąłeś czasem za dużo TuneUp Utilites ? Zaktualizuj Vistę, brak Service Pack 2. Masz stare wersje Adobe Reader i Firefox i CCleaner. Na pulpicie masz zapisany OTL 3.70 - usuń go, jego uruchomienie może być niebezpieczne. W logach jest także widoczny Spybot, usuń go - nie jest polecany na tym forum.

Po aktualizacji Adobe Readera do wersji 11 zresetuj wtyczki w Chrome: w pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 Wykonaj nowe logi OTL i FRST. FRST pobierz jeszcze raz - jest nowa wersja.

 Czekaj na Picasso - Ona w tym dziale sprawdza logi i podaje rozwiązania.

 

                                                 

   

Odnośnik do komentarza

Dzięki za zalecenia. W TuneUp Utilities nawet jeśli zaszedłem za daleko ze swoimi usprawnieniami to nie wiem, w którym momencie :D Inaczej dawno bym to cofnął. Co do SP2 to (choć mogę nie mieć racji) wolałbym go zainstalować, jeśli będę pewien, że  komputer jest czysty :) Ponowione logi:

(* przed skanowaniem zapomniałem o Spybocie, usunę go, ale mam nadzieję że jego obecność nie ma znaczenia dla logów)

Edytowane przez picasso
Nadwyżka logów usunięta. //picasso
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

To nie jest problem infekcji. Temat przenoszę do działu Software.

 

Otóż mój problem polega na tym, że przy próbie otworzenia pliku, którego domyślnym programem jest MS WORD lub EXCEL występuje błąd: "System Windows nie może odnaleźć pliku 'ścieżka'. Upewnij się, że podana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie". Otwierając ten sam plik za pomocą Plik->Otwórz jest ok. Kiedy otworzy się jeden plik i pozostawi, następne uruchamiają się już bez błędu.

Z raportów nic nie wynika. Jedyne co w logach się kojarzy z tematem otwierania poprzez aplikacje Office, to debugger TuneUp nałożony na procesy Office:

 

IFEO\excel.exe: [Debugger] "C:\Program Files\TuneUp Utilities 2013\TUAutoReactivator32.exe"

IFEO\winword.exe: [Debugger] "C:\Program Files\TuneUp Utilities 2013\TUAutoReactivator32.exe"

 

Ale debugger powinien mieć wpływ ogólny, a tu jednak robi różnicę w jaki sposób otwiera się pliki.

 

 

Tworzy punkt przywracania, a potem "Ten skrypt MS Fix it został przetworzony" i dalej to samo.

Czy sprawdzałeś po użyciu tego Fix-it ręcznie w opcjach Excel czy opcja "Ignoruj inne aplikacje używające dynamicznej wymiany danych (DDE)" jest na pewno odznaczona?

 

Może podaj wyciąg z rejestru jak dokładnie jest skonfigurowana komenda otwierania określonych typów plików Office. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\Excel.Sheet.8\shell\Open /s
Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\Excel.Sheet.12\shell\Open /s
Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.Document.8\shell\Open /s
Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.Document.12\shell\Open /s

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ani opcja w Excel, ani Fix-it MS nie podołały w zakresie dokumentów Excel. W rejestrze są ustawienia DDE. Należy: przekonfigurować wartości Domyślne oraz skasować klucze ddeexec. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\Excel.Sheet.8\shell\Open\command /ve /t REG_SZ /d "\"C:\\Program Files\\Microsoft Office\\Office12\\EXCEL.EXE\" /n \"%1\"" /f
Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\Excel.Sheet.12\shell\Open\command /ve /t REG_SZ /d "\"C:\\Program Files\\Microsoft Office\\Office12\\EXCEL.EXE\" /n \"%1\"" /f
Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.Document.8\shell\Open\command /ve /t REG_SZ /d "\"C:\\Program Files\\Microsoft Office\\Office12\\WINWORD.EXE\" /n \"%1\"" /f
Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.Document.12\shell\Open\command /ve /t REG_SZ /d "\"C:\\Program Files\\Microsoft Office\\Office12\\WINWORD.EXE\" /n \"%1\"" /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\Excel.Sheet.8\shell\Open\ddeexec /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\Excel.Sheet.12\shell\Open\ddeexec /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.Document.8\shell\Open\ddeexec /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.Document.12\shell\Open\ddeexec /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zresetuj system. Dołącz plik fixlog.txt. Potwierdź czy problemy z otwieraniem dokumentów Office ustąpiły.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...