Skocz do zawartości

Ads not by this site w Firefox


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z reklamami w firefox. Wgrało mi się jakieś cudo, które dodaje reklamy na większości stron, które odwiedzam. Próbowałem się tego pozbyć za pomocą Malwarebytes Anti-Malware ale nie dało to porządanego efektu i problem pozostał. Załączam wymagane logi jako załączniki, gdyż są zbyt długie.

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer log.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Widzę, że AdwCleaner już był używany, ale nie dostarczyłeś raportu co robił. W Firefox są widoczne złe rozszerzenia DblClicker + a2zLyrics-1. Przeprowadź następujące czynności:

 

1. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł, ale Ad-block + Text Link będziesz musiał przeinstalować.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

BHO: a2zLyrics-1 - {11111111-1111-1111-1111-110411151154} - C:\Program Files (x86)\a2zLyrics-1\a2zLyrics-1-bho64.dll No File
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [x]
S3 ew_usbenumfilter; system32\DRIVERS\ew_usbenumfilter.sys [x]
S3 huawei_cdcacm; system32\DRIVERS\ew_jucdcacm.sys [x]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [x]
S3 huawei_ext_ctrl; system32\DRIVERS\ew_juextctrl.sys [x]
S3 huawei_wwanecm; system32\DRIVERS\ew_juwwanecm.sys [x]
Reg: reg add "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt oraz zaległy log zrobiony przez AdwCleaner (jest w katalogu C:\AdwCleaner).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem wszystkie czynności, logi w załączniku. W folderze AdwCleaner były 2 logi, więc wrzuciłem oba. Problem chyba zniknął, bo nie zauważyłem tych reklam. Pojawił się za to inny problem. Jedna gra na FB pokazuje mi coś takiego:

 

To połączenie jest niezaufane

Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego połączenia z serwerem trainstationgame.com, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.

Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.
Co teraz zrobić?

Jeśli zwykle połączenie z tą witryną przebiega bez takich problemów, błąd ten może oznaczać, że ktoś próbuje się podszyć pod tę witrynę. W tej sytuacji nie należy kontynuować.

trainstationgame.com używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ nie dostarczono łańcucha wystawców. (Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

 

Nigdy przedtem nie miałem takiego problemu. Po przeszukaniu Google nie wiem co na to poradzić. Datę mam dobrą zarówno w systemie jak i w biosie.

Fixlog.txt

FRST.txt

tfc.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

Zadania pomyślnie wykonane. Kończąc sprawę czyszczenia systemu:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku foldery:

 

C:\FRST

C:\Users\Zombol\Desktop\Stare dane programu Firefox

 

W AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Pojawił się za to inny problem. Jedna gra na FB pokazuje mi coś takiego:

 

To połączenie jest niezaufane

(....)

trainstationgame.com używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ nie dostarczono łańcucha wystawców. (Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

Sprawdź opcje ESET, na forum wystąpił problem certyfikatów relatywny do ustawień programu: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ustawiłem żeby nie skanował protokołu SSL, a mimo to nadal nie mogę się dostać do gry. Masz jakieś inne pomysły?

 

Co było powodem pierwotnych problemów z moim kompem? To rozszerzenie dblclicker? Na innym kompie korzystam z niego i tam wszystko jest w porządku. Pytam, bo bardzo ułatwia mi ono korzystanie z przeglądarki na lapku, gdzie używam touchpada, a naciskanie ctrl, żeby otwierać karty w tle jest mało wygodne.

Odnośnik do komentarza

Co było powodem pierwotnych problemów z moim kompem? To rozszerzenie dblclicker? Na innym kompie korzystam z niego i tam wszystko jest w porządku. Pytam, bo bardzo ułatwia mi ono korzystanie z przeglądarki na lapku, gdzie używam touchpada, a naciskanie ctrl, żeby otwierać karty w tle jest mało wygodne.

Problemem na pewno było rozszerzenie adware a2zLyrics-1. Ten DblClicker oceniłam zbyt pochopnie (ale reset Firefox i tak wywaliłby go niezależnie od oceny), zainstaluj go sobie ponownie.

 

 

Ustawiłem żeby nie skanował protokołu SSL, a mimo to nadal nie mogę się dostać do gry. Masz jakieś inne pomysły?

Pokaż mi obrazek z konfiguracją tych opcji, co tam jest, bo nie pamiętam opcji ESET. Poza tym, sprawdź też co się dzieje po wyłączeniu osłon ESET.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wyniki sprawdzania domeny trainstationgame.com pod kątem certyfikatów: KLIK. Był resetowany Firefox, w profilu Firefox jest trzymana baza certyfikatów (cert8.db). Skutki resetu powinny być dokładnie odwrotne od tu zastanych, czyli raczej naprawa niż szkody, ale kto to wie. Spróbuj instalacji certyfikatu RapidSSL CA wg kroków:

 

1. Otwórz ten link: KLIK. Przeklej treść pierwszego certyfikatu do Notatnika i zapisz plik jako:

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.CRT

 

2. W Firefox: Opcje > Zaawansowane > Szyfrowanie > Wyświetl certyfikaty > Importuj > wskaż plik FIX.CRT. We właściwościach ma być zaznaczone "Ten certyfikat identyfikuje witryny".

 

3. Zamknij Firefox i uruchom ponownie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...