Skocz do zawartości

Win32:BProtect-A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy! Na wstępie powiem, że jedynym używanym przeze mnie antywirusem jest darmowa wersja avasta,system to windows XP a na komputerach nie znam sie zupełnie :/

Od kilku dni męczy mnie win32. Najpierw skan przy uruchomieniu pokazywał mi win32 DealPly, teraz gdy skanuję pokazuje infekcję win32 BProtect-A

Nie mam bladego pojęcia co z tym robic, proszę o pomoc!!!

Nie wiem czy mogę logować się na konto bankowe, póki co na wszelki wypadek tego nie robię.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Duża ilość adware w systemie, jedno z nich nabyte "dzięki" instalacji PDFCreator. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj: BitGuard, IB Updater Service, Internet Explorer Toolbar 4.6 by SweetPacks, pdfforge Toolbar v7.6.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł.

 

3. Wyczyść Google Chrome:

  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > usuń adres searchgol.com, przestaw na "Otwórz stronę nowej karty"
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Wygląd i zaznacz "Pokaż przycisk strony startowej" > klik w Zmień i usuń adres searchgol.com
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > przestaw kilka razy domyślną wyszukiwarkę, tak by ostatecznie Google było ustawione jako domyślna, po tym skasuj z listy śmieci (o ile będą).
  • Ustawienia > karta Historia > wyczyść
4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

6. Zrób nowy skan FRST (już bez Addition). Dołącz log z AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, adnotacja o fixlog.txt (już usunięta) dodana z rozpędu. Nie był tu jeszcze używany FRST do usuwania, dlatego plik nie powstał.

 

Wymagane poprawki:

 

1. W Google Chrome nadal widać adres searchgol.com. Powtórz to działanie: Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > usuń adres searchgol.com, przestaw na "Otwórz stronę nowej karty".

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

AppInit_DLLs: [ ] ()
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.searchgol.com/?babsrc=HP_ss&mntrId=4C7E00241D61AF58&affID=119357&tsp=5020
BHO: EWPBrowseObject Class - {68F9551E-0411-48E4-9AAF-4BC42A6A46BE} - C:\Program Files\Canon\Easy-WebPrint\EWPBrowseLoader.dll No File
DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
Handler: skype-ie-addon-data - {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll No File
2013-09-29 12:24 - 2013-09-29 12:24 - 00000000 ____D C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CA
2013-10-04 17:18 - 2013-08-24 17:18 - 00000422 _____ C:\WINDOWS\Tasks\At1.job
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Odinstaluj stary sfatygowany skaner Skaner on-line mks_vir.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mała poprawka, gdyż fixlist.txt ma błędy (niektóre wpisy się "przełamały" do drugiej linii i FRST tego nie przetworzył), nie zostały także wklejone linie z komendami Reg. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CA
C:\Program Files\SkanerOnline
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety zadanie nadal nie wykonane jak należy, trzy wpisy nie przetworzone. Przeklejając do Notatnika tworzysz błąd, czyli pojedyncza linia:

 

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

... jest "przełamana" do dwóch, co uniemożliwia poprawne usuwanie:

 

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet

Explorer\SearchScopes" /f

 

Skoro jest problem z przeklejaniem, zrób zadanie ręcznie. Start > Uruchom > regedit i skasuj z prawokliku te klucze:

 

HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes

HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes

HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Aszkaa, proszę nie pisz posta pod postem z pytaniem w rodzaju "czy OK". Ja odpowiadam gdy mogę. Byłam nieobecna.

 

Zadanie w końcu wykonane. Możemy kończyć:

 

1. Porządki po narzędziach: przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\FRST, w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Zresetuj reguły Zapory systemu: Panel sterowania > Zapora systemu Windows > Zaawansowane > w sekcji Ustawienia domyślne klik w Przywróć domyślne.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj cały system i wyliczone poniżej aplikacje: KLIK / KLIK. Wg raportu posiadasz zainstalowane:

 

Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2 (X86) OS Language: Polish

Internet Explorer Version 6

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 11 Plugin (Version: 11.7.700.202) ----> wtyczka dla Firefox

Adobe Reader XI (11.0.03) - Polish (Version: 11.0.03)

Gadu-Gadu 7.7

Java 7 Update 9 (Version: 7.0.90)

Microsoft Office XP Professional z programem FrontPage (Version: 10.0.2627.14)

Microsoft Silverlight (Version: 5.1.10411.0)

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...