Skocz do zawartości

Brak dźwięku.


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Po długich męczarniach postanowiłem poprosić Was o pomoc :) Podejrzewam uszkodzone sterowniki, tym bardziej, że przed chwilą skończyłem robić remap - 3 bady poleciały. W dzienniku zdarzeń sypało błędami typu:

 

a) Źródło: disk - "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D"

B) Źródło: atapi - "Na \Device\Ide\IdePort0 został wykryty błąd parzystości."

c) Źródło: ntfs - "Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:"

 

1) Uruchomiłem CrystalDiskInfo -> kupa śmiechu, pojawił się komunikat, że nie wykryto żadnego dysku. W pierwszym momencie śmiech, ale później kopiowanie wszystkiego w pośpiechu w obawie, że jest to ostatnia szansa na uratowanie czegokolwiek. Następnie uruchomiłem chkdsk c: /f /r. Zaczęło naprawiać, lecz w pewnym momencie się zawiesiło, zrestartowałem.

 

2) Złapałem płytkę z MHDD i wykonałem skan, znalazło 3 bad sektory więc skorzystałem z opcji remap.

 

3) Wszystko ok, tylko pierwsze dwa błędy dalej wyskakiwały. Postanowiłem użyć chkdsk c: w trybie tylko do odczytu. Okazało się że ma jakieś problemy i musi je naprawić. Ok, wpisałem chkdsk c: /f /r i reset kompa. Komputer się zrestartował i po POST wyskoczył komunikat: "Błąd ładowania systemu". No ok, to jeszcze jeden restart i pokazało komunikat: "Błąd dysku". Trochę wkurzony odtworzyłem obudowę i po dociskałem taśmę. OK komp wstał, chkdsk się uruchomił lecz pokazał komunikat "ten wolumin nie wymaga sprawdzania" czy coś w tym stylu.

 

4) No dobra, tylko ja nie mam dźwięku. Błędy w dzienniku już nie wróciły. Sterowniki mam zainstalowane, próbowałem reinstalacji, lecz na nic się to zdało. Wsadziłem nawet zewnętrzną dźwiękówkę na PCI, zainstalowałem sterowniki lecz dalej to samo. Karta to Creative Sound Blast Live! CT4830 i co ciekawe gdy wejdę w panel sterowania i w opcję "Audio HQ" następnie KeyBoard to klikając w klawisze dźwięk jest!! Czyli zarówno jedna i druga karta jest sprawna! Czyli coś jest nie tak w systemie. Usługa Windows Audio jest uruchomiona i jej uruchamianie automatyczne. Nawet w opcjach poustawiałem, żeby w razie awarii ponownie uruchomić usługę.
Nie chcę formatu, ktoś mi pomoże? W katalogu od chkdsk znajdują się jakieś pliki powiązane z dźwiękiem, wydaje mi się że to jakieś kodeki. Na ten moment karta Creative jest odpięta. Gdy odtwarzam pliki dźwiękowe midi przez Windows Media Player, to dźwięk jest.

 

 

Youtube nie działa, a mój foobarek wywala taki oto błąd: "Unrecoverable playback error: Parametr jest niepoprawny.   (0x80070057)".

Mam następny problem. Włączył się głośniczek ten biosowy. Wydaje z siebie dźwięk w banalnych sytuacjach, takich jak pojawienie się ostrzeżenia, czy próbie skasowania nieistniejącego tekstu w edytorze. Wina systemu czy biosu? Gdzie mam grzebać?

 

Kilka screenów:

Proszę o pomoc.

Pozdr. dragolice

post-532-0-23051600-1379962628_thumb.png

post-532-0-58326200-1379962960_thumb.png

post-532-0-54071300-1379963416_thumb.png

post-532-0-73938200-1379967046_thumb.png

post-532-0-17187500-1380715951_thumb.png

OTL.Txt

Extras.Txt

Edytowane przez dragolice
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...