Skocz do zawartości

Firefox - Kłopoty z otwartymi okienkami


ner

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

prosze o sprawdzenie logów bo ostatnio mam klopoty z otwieraniem FF dokladnie z jego dlugim ladowaniem. Komp głównie uzywam do przeglądania netu i mam równocześnie otwartych kilka okienek. Często pojawia sie informacja że wtyczka shockwave player jest zajeta i mam zakończyć proces. Gdy puszcze w jednej zakładce okienko z filmem np z YT to już jest zupełna tragedia. Komp jest już trochę leciwy jednak może uda sie poprawić trochę mozliwość przeglądania netu. pozdrawiam

 

PS od czasu kiedy wyjąlem pamięć przy startowaniu systemu muszę wcisnąć F1 bo pojawia się inf. o kłopotach z OC

Extras.Txt1.txt

OTL.Txt1.txt

FRST.txt2.txt

Addition.txt- frs.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Software. Nie jest to sprawa infekcji. Kosmetycznie dokasuj resztki adware / wpisy puste i resztki po TuneUp (to nie ma związku z problemami).

 

 

 

1. Uruchom ten deinstalator Microsoftu: KLIK. Wybierz tryb nieautomatyczny i na liście deinstalacji wskaż do usunięcia podwójne wejście TuneUp Utilities Language Pack (pl-PL).

 

2. Usuń plik TuneUp z Dziennika zdarzeń:

- Start > Uruchom > services.msc, na liście wyszukaj usługę Dziennik zdarzeń. Typ uruchomienia ustaw na Wyłączony i zresetuj system.

- Przez SHIFT+DEL skasuj plik C:\WINDOWS\system32\config\TuneUp.evt.

- Wróć do services.msc i Dziennik zdarzeń ustaw jak był poprzednio, czyli domyślny Typ uruchomienia równy Automatyczny. Zresetuj system.

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\WINDOWS\Tasks\At1.job
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\avgchrome
S3 rpcapd; "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.exe" -d -f "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.ini" [x]
U0 avc3;
S3 rootrepeal; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\rootrepeal.sys [x]
S3 TuneUpUtilitiesDrv; \??\C:\Program Files\TuneUp Utilities 2011\TuneUpUtilitiesDriver32.sys [x]
S2 {329F96B6-DF1E-4328-BFDA-39EA953C1312}; \??\D:\PowerDVD11\Common\NavFilter\000.fcl [x]

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

ostatnio mam klopoty z otwieraniem FF dokladnie z jego dlugim ladowaniem. Komp głównie uzywam do przeglądania netu i mam równocześnie otwartych kilka okienek. Często pojawia sie informacja że wtyczka shockwave player jest zajeta i mam zakończyć proces. Gdy puszcze w jednej zakładce okienko z filmem np z YT to już jest zupełna tragedia. Komp jest już trochę leciwy jednak może uda sie poprawić trochę mozliwość przeglądania netu.

Proponuję następujące działania:

 

1. Wyczyszczenie preferencji Firefox (widzę resztki śmieci adware typu "Hola Search", a skan jest mocno ograniczony i może być więcej śmiecia): menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła zostaną zachowane.

 

2. Pozbycie się wtyczki Adobe Shockwave Player. Do odtwarzania video Youtube jest używany Adobe Flash. Z Twojej listy zainstalowanych:

 

FireFox:

========

 

FF Plugin: @adobe.com/FlashPlayer - C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_8_800_94.dll ()

FF Plugin: @adobe.com/ShockwavePlayer - C:\WINDOWS\system32\Adobe\Director\np32dsw_1203133.dll (Adobe Systems, Inc.)

 

==================== Installed Programs =======================

 

Adobe Flash Player 11 ActiveX (Version: 11.7.700.224) ----> wtyczka dla IE

Adobe Flash Player 11 Plugin (Version: 11.8.800.94) ----> wtyczka dla Firefox

Adobe Shockwave Player 12.0 (Version: 12.0.3.133) ----> deinstalacja

 

3. Ograniczenie programów zabezpieczających. Obecnie posiadasz podwójnego antrywirusa typu cloud: Bitdefender Antivirus Free Edition + Panda Cloud Antivirus. Jeden z nich do usunięcia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zrobilem z tym, że jak usunołem podwojne wejście HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Panda Software\Setup\Hotfix i zresetowalem stacilem laczność z netem.

łacze się przez adapter usb, nie widze wcale żadnych sieci lokalnych ktorych normalnie widze sporo.

Czy mam rozumieć, że to Panda poszła na ubój? I w jaki sposób odbyła się deinstalacja, skoro nagle tu mowa o jakiś ręcznych kasacjach kluczy w rejestrze?

 

Ja tu prędzej obstawiam PrivateFirewall jako przyczynę braku sieci. Program nadal na chodzie?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście wywaliłem Pandę chociaż ja lubilem za jej lekkość,  jednak   od  pewnego czasu sama sie wylączała albo wcale nie startowala z systemem albo pojawiala sie informacja że zostanie zamknieta. Odinstalowalem ją polecanym na formum programem ze strony http://www.pandasecurity.com/poland/homeusers/support/card?id=55509

Sieć wrócila, poszukam jednacz coś lżejszego.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...