Skocz do zawartości

BSOD, błąd Spooler SubSystem App, problemy z Firefox


Tom75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o sprawdzenie wymaganych logów.

Postanowiłem je wykonać ponieważ dzisiaj wyskoczył Bsod. Mam problem z przeglądarką Firefoxem, którego ostatnio aktualizowałem. Do tego dziwne uczucie, że ktoś się czasem do mnie włamuje. To tylko przypuszczenia, nałożyło się na to kilka obrazów, których nie jestem w stanie przytoczyć. Chociażby dziwne dźwięki, jakby ktoś grał a ja miałem otwartą tylko jedną kartę w przeglądarce.

Jakis czas temu okna w firefoxie same się powiększały, musiałem ręcznie zmniejszać co chwilę strony. Dzisiaj ponownie się tak zrobiło.

Dzisiaj natomiast dodatkowo wyskoczył mi komunikat, aby pomóc w ochronie tego komputera, system windows zamknął ten program: Spooler SubSystem App ?

Po tym komunikacie pojawiło sie raportowanie automatyczne do microsoftu.

Dodam, że kilka miesięcy temu, może 3,4 musiałem stawiać system na nowo w serwisie ponieważ jakimś cudem skasowałem systemowy plik. Pozostawię to bez komentarza. Dlatego też nie chcąc zrobić sobie ponownie takiego kłopotu zwracam się do Szanownych speców na forum.

Pozdrawiam

Tomek

Gmer.txt

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tom75, proszę Cię tytułuj tematy poprawnie. "Sprawdzanie logów" to nie jest pożądany tu tytuł. Zasady to objaśniają. Zmieniam. I temat przenoszę do działu Windows, bo oznak infekcji nie notuję. Tylko:

 

1. Usuń drobne wpisy puste (nie ma to w ogóle związku z problemami). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\...\Run: [] - [x]
HKLM\...\Run: [userFaultCheck] - %systemroot%\system32\dumprep 0 -u [x]
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {5B160960-3E29-4D0B-9D63-0DD2F279E83F} URL = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=ORJ&o=&src=crm&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=U3&apn_dtid=OSJ000YYPL&apn_uid=3CABE8A4-B093-4A10-9B29-288EE2C7C8F2&apn_sauid=851B3376-A153-4BC2-8441-C6E03E43A220
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [x]
Reg: reg delete "HKCU\\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

2. Ze względu na fakt uruchamiania GMER, zweryfikuj transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

System errors:

=============

Error: (09/04/2013 09:37:43 PM) (Source: 0) (User: )

Description: \Device\Ide\IdePort0

 

 

Postanowiłem je wykonać ponieważ dzisiaj wyskoczył Bsod.

Diagnostyka BSOD w punkcie 5: KLIK.

 

 

Dzisiaj natomiast dodatkowo wyskoczył mi komunikat, aby pomóc w ochronie tego komputera, system windows zamknął ten program: Spooler SubSystem App ?

Po tym komunikacie pojawiło sie raportowanie automatyczne do microsoftu.

Awaria usługi Bufor wydruku, w Dzienniku zdarzeń jako (i trudno powiedzieć o co chodzi):

 

Application errors:

==================

Error: (08/28/2013 01:48:30 PM) (Source: Application Error) (User: )

Description: Aplikacja powodująca błąd spoolsv.exe, wersja 5.1.2600.6024, moduł powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x00000000.

Przetwarzanie zdarzenia określonego nośnika dla [spoolsv.exe!ws!]

 

Dodatkowo, widzę jeszcze w Menedżerze urządzeń taki odczyt sugerujący coś z obszaru sterowników chipsetu / aktualizacji BIOS:

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: Kontroler przerwań systemowych

Description: Kontroler przerwań systemowych

Class Guid: {4D36E97E-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Manufacturer:

Service:

Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)

Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

Mam problem z przeglądarką Firefoxem, którego ostatnio aktualizowałem.

Jakie? Czy chodzi o to (?):

 

Jakis czas temu okna w firefoxie same się powiększały, musiałem ręcznie zmniejszać co chwilę strony. Dzisiaj ponownie się tak zrobiło.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...