Skocz do zawartości

Kontrolne logi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
podczas ostatnich skanów MBAM wykryło mi takie coś jak w załącznikach (z pierwszych dwóch usunąłem) a z dzisiejszego skanu znalazło mi te 4 pliki a nic nie ściągałem. Mam tu jeszcze jakieś śmiecie ? Dodaje wymagane logi, GMERA nie mam ponieważ po włączeniu od razu mam niebieski ekran. Logi są zrobione przed odinstalowaniem Deamona ale po jego odinstalowaniu i użyciu SPTDinst dalej mam to samo. Pozdrawiam.

mbam-log-2013-08-23 (09-50-05).txt

mbam-log-2013-08-24 (16-13-50).txt

MBAM-log-2013-08-30 (19-05-02).txt

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystko to: albo instalatory adware (w tym zamiast bezpośredniego instalatora TeamSpeak: Softonic Downloader), albo rozpoczęta procedura ich instalacji w Temp. W logach nic podejrzanego czy szczególnie ciekawego. Tylko kosmetyka.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\safeguard-secure-search.xml
BootExecute:
Unlock: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
U4 dwshd; \SystemRoot\System32\drivers\dwshd.sys [x]
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [x]
S3 pccsmcfd; system32\DRIVERS\pccsmcfd.sys [x]
U4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [x]
S3 usbbus; system32\DRIVERS\lgusbbus.sys [x]
S3 USBModem; system32\DRIVERS\lgusbmodem.sys [x]
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Skrypt poprawnie wykonany. Możesz już usunąć narzędzia. Przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\FRST, plus w OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. I drobne aktualizacje:

 

==================== Installed Programs =======================

 

Adobe Reader X (10.1.7) (Version: 10.1.7)

Adobe Shockwave Player 11.6 (Version: 11.6.8.638)

Gadu-Gadu 10

Gadu-Gadu 7.7

Java™ 6 Update 43 (Version: 6.0.430)

Opera 12.16 (Version: 12.16.1860)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, 

prawie wszystko juz zrobiłem tylko mam 2 pytania. W dodaj usuń programy mam dwie wersje javy, tą wymienioną przez Panią i Java 7 Update 25, czy mogę odinstalować tą jave tm i zostawić tą jave 7 ? Czy to dwie inne javy ? Drugie pytanie dotyczy Adobe Reader, klikając na pobieranie z tego tematu https://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/?do=findComment&comment=42415 przenosi mnie na stronę ale nie widze przycisku download, przed próbą zaktualizowania usunąłem już starą wersję.

Odnośnik do komentarza

W dodaj usuń programy mam dwie wersje javy, tą wymienioną przez Panią i Java 7 Update 25, czy mogę odinstalować tą jave tm i zostawić tą jave 7 ? Czy to dwie inne javy ?

O to mi właśnie chodzi, usunąć Java 6 i zostawić Java 7. Wprawdzie to dwie różne wersje, ale szóstka nie jest już supportowana i zaleceniem jest aktualizacja do najnowszej z dostępnych siódemek.

 

 

Drugie pytanie dotyczy Adobe Reader, klikając na pobieranie z tego tematu przenosi mnie na stronę ale nie widze przycisku download, przed próbą zaktualizowania usunąłem już starą wersję.

Ja widzę przycisk. Mogłeś wybrać też link "Do you have a different language or operating system?". W każdym razie tu podaję link bezpośredni (z odznaczonymi sponsorami): KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja widzę przycisk. Mogłeś wybrać też link "Do you have a different language or operating system?". W każdym razie tu podaję link bezpośredni (z odznaczonymi sponsorami): KLIK.

 

Wybierałem też ten link ale mam tylko napis Download new and previous versions of Adobe Reader, tak samo w bezpośrednim linku od Pani. Ale już wszystko gra bo ściągnąłem z drugiej przeglądarki. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...