Skocz do zawartości

Zainfekowany pendrive, skróty do folderów


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na forum nowa więc jeśli piszę nie tam gdzie trzeba albo ogólnie robię coś źle to piszcie. Jeśli chodzi o komputery też jestem laikiem. W każdym razie tak jak w temacie mam zainfekowane pendrivy,  pojawia mi się skrót do folderów a dalej się nie otwiera. Z tego co już się doczytałam należy utworzyć raporty, więc w załączniku przesyłam i liczę na Waszą pomoc:)

OTL.Txt

Extras.Txt

UsbFix Scan 1 PPP-C95F006778C.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System jest w krytycznym stanie zabezpieczeń:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 

Pomijając, że system jest zaśmiecony adware, nie widzę w systemie wpisu infekcji. Takowy może być ukryty.

- Dodaj obowiązkowy log z GMER.

- Poza tym, log z USBFix jest na innym ustawieniu (nic w nim nie widać), przy podpiętych pendrivach zrób raport z opcji Listing.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

GMER nie notuje ukytych wpisów, więc przypuszczalnie problem dotyczy tylko urządzeń. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Na początek poprawne deinstalacje i rest ustawień:

- Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj BrowserDefender, Delta Chrome Toolbar, MyPC Backup, SweetIM for Messenger 3.7, SweetPacks bundle uninstaller, Update Manager for SweetPacks 1.1, Version Checker for Funmoods.

- W Google Chrome: w Rozszerzeniach powtórz deinstalację Delta Toolbar, Funmoods, w zarządzaniu wyszukiwarkami ustaw Google jako domyślną, po tym skasuj z listy Delta Search.

- W Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

- W Internet Explorer: Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj.

 

2. Przy podpiętych pendrivach uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
F:\autorun.inf
G:\desktop.ini
G:\Thumbs.db
G:\KINGSTON (2GB).lnk
G:\autorun.inf
G:\Skrót do KINGSTON (F).lnk
C:\WINDOWS\tasks\EPUpdater.job
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\BabSolution
C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\OpenCandy
C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\Systweak
C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\VideoDownloadConverter_4z
C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\VideoPlayerPackages
C:\Program Files\AskSearch
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:OTL
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@divx.com/DivX Player Plugin,version=1.0.0: C:\Program Files\DivX\DivX Player\npDivxPlayerPlugin.dll File not found
IE - HKU\S-1-5-21-57989841-1844237615-682003330-1004\..\URLSearchHook: {C94E154B-1459-4A47-966B-4B843BEFC7DB} - C:\Program Files\AskSearch\bin\DefaultSearch.dll ()
O3 - HKU\S-1-5-21-57989841-1844237615-682003330-1004\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-57989841-1844237615-682003330-1004\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {EEE6C35B-6118-11DC-9C72-001320C79847} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE File not found
O4 - HKLM..\Run: [DivXMediaServer] C:\Program Files\DivX\DivX Media Server\DivXMediaServer.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [ROC_roc_ssl_v12] "C:\Program Files\AVG Secure Search\ROC_roc_ssl_v12.exe" / /PROMPT /CMPID=roc_ssl_v12 File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-57989841-1844237615-682003330-1004..\Run: [ALLUpdate] "C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep" File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-57989841-1844237615-682003330-1004..\Run: [Galileo] C:\Documents and Settings\ppp\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Galileo\galileo.exe silent File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-57989841-1844237615-682003330-1004..\Run: [NTRedirect] C:\Documents and Settings\ppp\Dane aplikacji\BabSolution\Shared\NTRedirect.dll ()
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\RtkHDAud.sys -- (IntcAzAudAddService)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Wejdź na pendrivy. Na każdym z nich jest ukryty folder bez nazwy:

 

[02/08/2013 - 09:47:22 | SHD ] F:\

[06/06/2013 - 06:54:26 | SHD ] G:\ 

 

Wejdź do tych folderów, przenieś wszystkie pliki poziom wyżej, a następnie foldery przez SHIFT+DEL skasuj.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) + USBFix z opcji Listing. Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

wykonałam wszystko z punktów 1-3, byly małe problemy z usuwaniem ale okazało się że SweetPacks bundle uninstaller wymagał po prostu dużo więcej czasu na dezinstalację. Natomiast mam problem z punktem 4. po otawrciu dysku F  wyświetla się informacja że wymaga formatowania, natomaist na dysku G po otwarciu nie ma nic... Przesyłam raport z AdwCleanera.

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

po otawrciu dysku F wyświetla się informacja że wymaga formatowania, natomaist na dysku G po otwarciu nie ma nic...

- Dysk F: Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę sprawdzania dysku chkdsk F: /f /r

- Dysk G: upewnij się, że masz odznaczoną opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego w Opcjach folderów

 

I oczekuję na resztę logów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...