Skocz do zawartości

wolny, niestabilny internet


Aninaj

Rekomendowane odpowiedzi

Od lipca ub roku posiadam internet z UPC 30 Mb. Internet był bardzo niestabilny, prędkości były bardzo różne od 2 do kilkunastu Mb. Nieraz się zrywał na kilka minut. Na moja interwencje wymieniono mi ruter, ale to nie zmieniło nic w testach prędkości..Od jakiegoś czasu mam dwa komputery z dwoma różnymi systemami i te prędkości były porównywalne na obu. Ponieważ UPC miała ostatnio promocję za dodatkową opłatą 5 zł miesięcznie  zamiast 30-tu, oferowano 60 Mb. Skorzystałam z tej promocji z nadzieją,że może coś będzie szybciej. Okazało się,że w pobieraniu praktycznie nic się nie zmieniło. Zmieniły sie parametry wysyłania na prawidłowe, takie jakie oferuje UPC.

Dziś był technik, wymienił ruter i niestety nic to nie dało. Prędkość w dalszym ciągu w granicach od 10 - 12 Mb a nawet zdarzały się prędkości 3-4 Mb. Takie wyniki tetsu występują na obu komputerach.Technik twierdził,że ze strony UPC jest wszystko w porządku, a mnie trudno było uwierzyć,że strona leży po stronie moich komputerów - dwu naraz. Technik tak był pewny,że wymiana rutera wystarczy,że nie przywiózł ze sobą swojego laptopa.. Ponieważ chciałam sprawę do końca wyjaśnić poprosiłam wnuczkę aby przyjechała ze swoim laptopem. I tu szok. Jej lapek podłączony przez kabel wykazał na teście prędkość 54 Mb. Podobna była na WiFi. A więć jednak wina leży w moich komputerach.  Antywirus wyłączony do testu tylko troszke podniósł prędkość, która i tak nie osiągała nawet 50 % dostarczanej przez UPC.

 

Proszę o szybką pomoc i analizę net -loga wykonanego na jednym z komputerów, gdyż mam jeszcze kilka dni na decyzję o rezygnacji z tej promocji,gdyż byłoby bezsensem płacic za coś czego nie osiągnę.

 

Aha technik UPC poradził,że może wymiana karty sieciowej cos może pomóc.Ale czy to nie będzie następne wyrzucenie pieniędzy

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...