Skocz do zawartości

Przerwany update napędu.


GwidonSKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem dokonać update softu w napędzie Benq\Phillips DS8A1P CX12 (Compal FL92) na bios CX16. Użyłem w tym celu programu LtnFlash. Przy 3% wydawało mi się jakby coś się zacięło i wyłączyłem program (nie pytajcie dlaczego, bo tego nie wiem do dziś). Od tego czasu napędu nie widać w biosie, a kiedy jest włożony system się nie uruchamia (kilkanaście sekund widać ekran powitalny biosa, a potem wszystko się zacina). Próbowałem wgrać soft CX12 jeszcze raz przy pomocy bootowalnego pendrive'a i TEGO programu. Kiedy wpisuje odpowiednią komendę pokazuje mi się błąd "serial flash status timeout 2a". Napęd pozostawiłem sobie w celach naukowych i jestem ciekaw czy da się go jeszcze jakoś uratować. Mam też kolejne pytanie, jaki nowy napęd polecacie (nagrywarka DVD) ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mozesz spróbować aktualizacji sterowników do chipsetu płyty głównej. Po aktualizacji podpiąć napęd i zobaczyć czy system go zidentyfikuje

Możliwa tez aktualizacja BIOSU kompa

Można spróbować podpiąć CD do innego komputera i zobaczyć, czy zostanie wykryty. Jesli tak by było aktualizacje firmware przeprowadzić na drugim kompie

Skończyły mi się pomysły :unsure:

Odnośnik do komentarza
Mozesz spróbować aktualizacji sterowników do chipsetu płyty głównej. Po aktualizacji podpiąć napęd i zobaczyć czy system go zidentyfikuje

 

To jest myśl, bo na pewno komputer coś wykrywa, bo komputer zatrzymuje się przy ekranie biosa. Tylko strona Compala słabo stoi ze sterownikami, a na stronie znalazłem TO, ale zbytnio nie wiem co dalej.

 

Możliwa tez aktualizacja BIOSU kompa

 

Po próbie z BIOS-em napędu wolałbym jednak nie, chociaż Phoenix-y można instalować w Windowsie,

 

Można spróbować podpiąć CD do innego komputera i zobaczyć, czy zostanie wykryty. Jesli tak by było aktualizacje firmware przeprowadzić na drugim kompie

 

Na chwilę obecną nie posiadam drugiego laptopa.

 

Chipset: Intel® PM965 Express Chipset

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz dostępu do zewnętrznego programatora, co by na nim zaprogramować - po wcześniejszym wylutowaniu - kość biosu, to sobie odpuść temat reanimacji, bo gra niewarta świeczki, tym bardziej jeśli próby reanimacji napędu pod DOSem zawiodły. Nie ruszaj Biosu płyty głównej, bo jego aktualizacja nie rozwiąże Twojego problemu. Podobnie ma się sprawa z aktualizacją sterowników płyty głównej.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...