Skocz do zawartości

Lenovo Y580 i OneKey Recovery, a zmiana rozmiaru partycji


GwidonSKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam laptopa Lenovo Y580 z preinstalowanym systemem Windows 8. Do przywrócenia systemu z recovery Lenovo używa OneKey Recovery 8.0. Wiem, że jeżeli zmienię jakkolwiek rozmiar partycji OneKey się posypie. Program nie daje możliwości wypalenia recovery na płytę. Tym sposobem utknąłem z jedną partycją. Przejrzałem internet i znalazłem kilka sposobów, ale żaden z nich mnie nie satysfakcjonuje. Czy istnieje sposób, żebym mógł zmienić rozmiar partycji, a w razie potrzeby przywrócić system z recovery, ale bez zmiany układu partycji ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Program nie daje możliwości wypalenia recovery na płytę.

Błąd, posiadam Lenovo G560, w programie jest opcja nagrania partycji systemowej na płytę: Przycisk OneKey > Utwórz dysk odzyskiwania > Dysk przywracania ustawień fabrycznych. Miałem też jedną partycję i podzieliłem ją na Win 7 i dane . Kiedy robiłem Recovery z płyty, usunięta została tylko partycja systemowa, ta na dane została bez zmian.

Odnośnik do komentarza

http://www.laptopmag.com/images/uploads/3615/g/one%20key%20recovery.jpg

http://forums.lenovo.com/t5/image/serverpage/image-id/15627iEF0DA9A167BF4ACD/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

2 najważniejsze screeny z Google. OneKey mi nie pomoże niestety. Próbowałem się dodzwonić do Lenovo, ale bezskutecznie. Jedyne co przyszło mi do głowy do pożyczenie w razie potrzeby czystej kopii Win8, bo licencja jest zapisana w BIOSie. Polityka Lenovo jest bez sensu, skoro dają recovery i nie pozwalają na jego wypalenie. Albo własny układ partycji, albo recovery.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że podbijam, ale dzwoniłem dziś do obsługi technicznej Lenovo i tam dowiedziałem się, że jeżeli "uszkodzę" partycję recovery poprzez zmianę rozmiaru partycji to jest to moja wina. Płyty z systemem mogę dostać jeżeli posypie mi się komputer i oni po "diagnostyce telefonicznej" dojdą do wniosku, że płyty są mi potrzebne. Jak dla mnie odbieranie użytkownikowi możliwości z pełnego korzystania z systemu, który kupują jest delikatnie mówiąc nienormalne. Jakieś rady ??

Odnośnik do komentarza

No może jednak niekoniecznie. Na partycji recovery jest obraz systemu w formacie .wim. Jeśli uda mi się skopiować ten plik na zewnętrzny nośnik to wszystko powinienem przywrócić przy pomocy systemowego wgrywania obrazu lub z dysku ratunkowego Win8. Jak się mylę to mnie poprawcie.

Jakim programem mogę zmienić flagę partycji, albo po prostu skopiować dane z ukrytej partycji ?? GParted to raczej ostateczność. Diskpart nie chce działać z komendą set id=07

Odnośnik do komentarza

Uporałem się z problemem. Partycje recovery "odkryłem" przy pomocy diskpart, poleceniem assign letter=(tu dowolna literka, która nie jest przypisana do żadnego dysku, ani napędu) skopiowałem plik install.wim. Teraz będę mógł go przywrócić w dowolnej chwili przy pomocy poradnika stąd http://peb.pl/windows/243078-poradnik-komputerowy-dla-ka-dego-instalacja-4.html#post4546476

Mam nadzieję, że autor będzie miał nic przeciwko podlinkowaniu artykułu. Przepraszam, że znowu podbijam, ale może komuś się przyda. Temat do zamknięcia.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...