Skocz do zawartości

Chrome robi co chce


stinger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niecałe trzy lata minęły od kiedy byłem tu po raz ostatni (https://www.fixitpc.pl/topic/1746-win32heur-vbsgeneric/) i miałem nadzieję, że już się tu nie pojawię. A jednak.

Od dwóch dni Google Chrome przejął w pewien sposób zarządzanie moim laptopem. Nie jestem w  stanie otworzyć żadnego programu, usunąć żadnego programu, ani zainstalować żadnego programu. Próba odpalenia Skype'a/GG, odinstalowania złośliwego Chrome'a (czy to przez panel sterowania czy przez CCleaner) kończy się tym samym - "otwiera się nowe okno w Chromie i pojawia się komunikat: Pliki tego typu mogą wyrządzić szkody na komputerze. Czy chcesz mimo tego zachować plik notepad.exe?" (gdy spróbowałem właśnie otworzyć notatnik). Co ciekawe notatnik otworzy się, gdy kliknę na plik tekstowy, który znajduje się na pulpicie. A gdy np. uruchamiam system, to otwiera się ponad 10 okien, a w każdym z nich Chrome próbuje otworzyć program/aplikację, która uruchamiana jest automatycznie podczas odpalania systemu.

W związku z tym mam zasadniczy problem - nie jestem w stanie przeprowadzić żadnej diagnostyki, gdyż po zainstalowaniu Otl. exe i próbie otworzenia go "przejmuje" go Chrome i zapisuje mi go raz jeszcze w folderze "Download" zamiast go otworzyć. Nie zmienia się to też w sytuacji, gdy zastąpię Chrome'a Operą jako domyślną przeglądarką. 

Być może rozwiązanie problemu jest banalne, jednak ja go nie widzę i będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Z góry dziękuję. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Temat przenoszę do sekcji ogólnej. Nie podałeś jednak systemu operacyjnego, czy nadal z XP mamy tu do czynienia.

 

Wygląda na omyłkowo przejęte skojarzenia exe. Spróbuj tego:

 

1. Ręcznie przekopiuj plik C:\Windows\regedit.exe do nowej kopii C:\Windows\regedit.com

 

2. Uruchom regedit.com i wejdź do tych kluczy:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids

 

Skasuj z nich wszystko, z wyjątkiem wartości exefile REG_NONE w drugim kluczu.

 

3. Zresetuj system i podaj co się dzieje.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...