Skocz do zawartości
mortal

Dziwne zachowania MBAM, oraz skanera on-line ESET. Wieszają się.

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat ponieważ mam problem skanowaniem na żądanie Malwarebytes AntiMalware i skanera on-line ESET. Programy te po jakimś czasie skanowania wieszają się. Ponowne ich uruchomienie nie daje rezultatu, po jakimś czasie znowu się wieszają. Ponadto Panda zniknęla całkowicie z zasobnika systemowego - po restarcie PC działa póki co normalnie.

Nie mogę zamieścić logów z OTL, ponieważ program ten po jakimś czasie działania też się zawiesza. Jakie logi wobec tego mam zamieścić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pobierz i uruchom RKill - http://www.bleepingcomputer.com/download/rkill
Narzędzie to jest bezpieczne i nie usuwa żadnych plików. Gdy skończy działanie nie restartuj komputera a bezpośrednio po nim uruchom MBAM i ewentualnie skaner on-line ESET.
Zapuść OTL i Gmer ( teraz może uda się akcja z nimi).
Zaprezuntuj w/w logi + logi skanerów ( jeśli coś wykryją) + log wytworzony przez RKill. Czekaj na moderatorów działu pomocy doraźnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W załączniku zamieszczam log z narzędzia rkill. Wszystko jak się wieszało tak się wiesza dalej. OTL staje na pliku JPG ( zdjęcie jest mojego autorstwa i od zawsze było w tej samej lokalizacji ).

edycja:

Po kilku minutach zwisu OTL ruszył dalej i po działaniu wygenerował logi które zamieściłem również w załączniku.

Rkill.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na przyszłość: jeśli OTL nie może ukończyć, rób skan FRST (ma nieco inny algorytm i często przechodzi tam gdzie OTL się wiesza). RKill nic ciekawego nie robił, zabił dwa procesy kamery. Ogólnie oznak infekcji brak.

mam problem skanowaniem na żądanie Malwarebytes AntiMalware i skanera on-line ESET. Programy te po jakimś czasie skanowania wieszają się. Ponowne ich uruchomienie nie daje rezultatu, po jakimś czasie znowu się wieszają. Ponadto Panda zniknęla całkowicie z zasobnika systemowego - po restarcie PC działa póki co normalnie.

- Czy zawieszenie następuje w tym samym miejscu (konkretna ścieżka dostępu)?

- Czy bierzesz pod uwagę, że przeszkodą dla wykonania zadań przez te skanery mogą być inne aplikacje zabezpieczające? Jest tu bogaty arsenał: Panda, MBAM z rezydentem, Online Armor, Keyscrambler.

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...