Skocz do zawartości

Klawiatura problem


arturo91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis rano postanowilem wytrzec klawiature w laptopie. Nanioslem troszke plynu na scierke i delikatnie wyczyscilem klawiature. Po kilku minutach

przestaly dzialac niektore klawisze : X,C,V,M,<,>,Q a niektore '' maja'' nowe funkje  np. po nacisnieciu ''k'' otwiera sie lista rozwijana "odswiez kopiuj wklej itd ".  Ponadto nie dziala "alt" a co za tym idzie - polskie znaki tez  ;c

Dzialania jakie podjalem: restart systemu, odinstalowanie sterownikow i ponowne ich zainstalowanie - nic nie pomoglo :(

W jaki sposob moge sprawdzic czy przypadkiem nie wlaczylem jakichs skrotow klawiaturowych ? Bo raczej watpie aby plyn ktorym czyscilem klawiature nie dostal sie do srodka i uszkodzil ją...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom jakąś livecd Linuksa lub jakąś naprawczą cd i zobacz jak tam działa klawiatura. Swego czasu też tylko wyczyściłem klawiaturę i przycisk CTRL zaczął żyć własnym życiem. Planowałem zakup nowej klawiatury, ale zanim znalazłem i zamówiłem właściwy model (diabeł tkwi w szczegółach), to klawisz się naprawił (trwało to wszystko blisko miesiąc).

Odnośnik do komentarza

1. Nigdy nie czyść komputera / laptopa jeśli jest uruchomiony!

2. Jeśli wystąpiły problemy z klawiaturą to sugerowałbym by ją z laptopa wybudować, (normalnie operacja trwająca 3min)

3. Po wyjęciu klawiatury wrzucić ją do letniej wody i moczyć z 15min, po czym opłukać pod letnią bieżącą wodą obstukać lekko na ręczniku i zostawić suszyć na przynajmniej 48h, w tym czasie można spokojnie używać klawiatury zewnętrznej na złączu USB.

 

Jak podasz model laptopa to może znajdziemy jak wybudować tę klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...