Skocz do zawartości

VirtualBox - Problem z odinstalowaniem


Kromlech

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem odinstalowac Virtual Box z system W7. Ponieważ nie był widoczny w panelu Programy, ani w programie Revo Uninstaler, poszukałem pliku uninstal w katalogu na dysku. Po kliknięciu zaznaczyłem opcję "uninstal" i proces zakończył się pomyslnie. Jednak virtualna maszyna nadal jest i co dziwne działa, można ja odpalić z pliku .exe z katalogu oraz ze skrótu. Nic nie rozumiem. Na forach czytałem tylko o problemach związanych z komunikatami o zabranianiu deinstalacji oraz o śmieciach po Virtualce, ale żeby po odinstalowaniu nadal działała?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ponieważ nie był widoczny w panelu Programy

 

W aplecie usuwania programów jest zapis VirtualBox:

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{3E861263-893D-42E4-B5E9-7BE28560DD79}" = Sun VirtualBox

 

Skoro tego nie widzisz w Programach, oznacza że wpis został ukryty / możliwe też zablokowanie przed deinstalacją. Spróbuj to zweryfikować:

 

Start > w polu szukania regedit > Uruchom jako Administrator i wejdź w klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{3E861263-893D-42E4-B5E9-7BE28560DD79}

 

Tam interesujące wartości to: SystemComponent (ustawienie na 0 uwidacznia wpis) + NoRemove (ustawienie na 0 pozwala uruchomić proces usuwania). Jeśli jest inaczej, zmodyfikuj i wejdź ponownie w Programy. Jeśli wpis stanie się widoczny, to oczywista rzecz czego należy się podjąć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj jeszcze wywołać bezpośrednio komendę deinstalacji. CMD jako Administrator i wklej tam to całe polecenie z msiexec widzialne w wartości UninstallString.

 

Ubiegłaś edycję mojego postu. Odinstalowałem VB - logi wyżej. jednak coś się nie zgadza. VB był zainstalowany jako jedyny program na osobnej partycj "E"i i nic poza nim tam się nie znajdowało. Teraz jeżeli wchodzę we właściwości dysku E system pokazuje, że jest zajęte 7,7 GB, czyli tyle mniej więcej ile przeznaczyłem na wirtualkę przy pierwszej instalacji, a przecież niczego tam nie ma :blink: . Ki czort?

Odnośnik do komentarza
Teraz jeżeli wchodzę we właściwości dysku E system pokazuje, że jest zajęte 7,7 GB, czyli tyle mniej więcej ile przeznaczyłem na wirtualkę przy pierwszej instalacji, a przecież niczego tam nie ma :blink: . Ki czort?

 

Zakładając, że masz odkryte "Ukryte systemu operacyjnego" i zdajesz sobie sprawę że System Volume Information nie jest pusty (jeśli włączona Ochrona systemu na tym dysku), mimo że jest widziany jako "zero", może nie masz uprawnień by widzieć resztę. Użyj mały darmowy programik SpaceSniffer do analizy tej partycji. Zaznacz z menu Edit > Configure > Show Unknown Space. Jeśli pokaże tam nieznaną przestrzeń, to spróbuj podejrzeć nim ten sam dysk ale na uprawnieniach konta SYSTEM za pomocą: Process Hacker, z menu Hacker > Run as > w polu wklej pełną ścieżkę do SpaceSniffer.exe, w polu User name wybierz z listy NT Authority\SYSTEM.

 

 

EDIT:

 

Deinstalacja nie do końca kompletna, został sterownik sieciowy:

 

DRV:[b]64bit:[/b] - [2009-12-17 14:58:04 | 000,145,360 | ---- | M] (Sun Microsystems, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\VBoxNetAdp.sys -- (VBoxNetAdp)

 

Wejdź w Menedżer urządzeń i wyszukaj ten obiekt do usuwania.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Deinstalacja nie do końca kompletna, został sterownik sieciowy:

 

DRV:[b]64bit:[/b] - [2009-12-17 14:58:04 | 000,145,360 | ---- | M] (Sun Microsystems, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\VBoxNetAdp.sys -- (VBoxNetAdp)

 

Wejdź w Menedżer urządzeń i wyszukaj ten obiekt do usuwania.

 

W menedżerze są tylko dwa niezgodne z PaP: VirtualBox Service i VirtualBox USB Monitor driver.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...