Skocz do zawartości

Własciwości okien


Kemordw

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aktywne okno eksploratora jest zawsze na wierzchu chyba, że jakaś aplikacja ma wymuszoną opcję "zawsze na wierzchu" coś jak menadżer zadań lub jakieś inne aplikacje. Dla okien w eksploratorze można doinstalować takie małe menu http://www.abstractpath.com/powermenu/ w którym jest do ustawienia parę dodatkowych opcji takich jak "allways on top", przeźroczystość.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Aktywne okno eksploratora jest zawsze na wierzchu chyba, że jakaś aplikacja ma wymuszoną opcję "zawsze na wierzchu" coś jak menadżer zadań lub jakieś inne aplikacje. Dla okien w eksploratorze można doinstalować takie małe menu http://www.abstractpath.com/powermenu/ w którym jest do ustawienia parę dodatkowych opcji takich jak "allways on top", przeźroczystość.

Hej :)

Witajcie! Jestem nowy na tym forum :) Dlatego to przywitanie :)

 

...no więc, NIE ZAWSZE są na wierzchu... ja mam ten problem od początku instalacji Windows 7. Niektóre okienka wywołane przez Windows otwierają się, ale wyskakują pod aktywną aplikacją. Dzieje się to tylko ZA PIERWSZYM RAZEM PO OTWARCIU DANEJ APLIKACJI, przy kolejnym razie jest już OK. Nie mogę od roku znaleźć odpowiedzi na ten problem... mam legalny Windows, ale oczywiście wersja OEM zakupiona wraz z laptopem nie uprawnia mnie do pomocy technicznej via telefon w Microsoft! (cwaniaczki... do tej pory miałem Windows XP i wersje OEM Windows i zawsze dzwoniłem z problemem do Microsoft... teraz mnie odsyłają do społeczności w sieci... debile! Z resztą i tak mało kiedy byli w stanie pomóc, hehe)

 

Moje okienka, które nie wyskakują na wierzch (muszę je po uaktywnieniu ręcznie znaleźć na pasku zadań i kliknąć, aby były widoczne) to przede wszystkim:

 

1. Okienko nowej wiadomości w programie Thunderbird, gdy mam otwartego Thunderbirda lub nie (nie ma to znaczenia), a ja zaznaczam plik w Exploratorze Windows, klikam prawym przyciskiem, wybieram "Wyślij do.../Adresat poczty". Okienko otwiera się pod okienkiem z Exploratorem. Gdy mam zmaksymalizowane okno Exporatora, wtedy nie widzę, że coś się otworzyło (poza tym, że na pasku zadań Windows pojawia się ikona okna "Nowa wiadomość", a ikona programu sterującego, czyli Thundrbirda, mruga na pomarańczowo, co oznacza, że to "okno jest aktywne, ale pod spodem"). Uaktywnienie okienka "Nowej wiadomości" i zamknięcie go, a następnie powtórzenie operacji ponownie od początku (zaznacz plik w Exploratorze, prawy przycisk, Wyślij do... Adresat poczty) powoduje już prawidłowe działanie tej procedury i okienko "Nowej wiadomości" pojawia się już zawsze na wierzchu... :D Mega mnie to raduje! ;) Niestety wolałbym, aby działało to za pierwszym razem... tak jak ZAWSZE TO BYŁO w Windows XP :)

 

2. Podobnie jak w punkcie wyżej, mam dokładnie te same objawy, tylko gdy chcę wysłać plik PDF klikając w "buttona" "Wyślij przez email" znajdujący się wewnątrz aplikacji Adobe Reader lub Adobre Acrobat Professional (nie ważne, która wersja... miałem różne wersje i nie jest to wina aplikacji, tylko sterowania Windows i Exploratora, bo Adobe tylko wywołuje funkcję "Wyślij do/Adresat poczty". Tutaj tak samo jak we wszystkich moich przypadkach drugie wywołanie tej funkcji powoduje już wywalanie okienka na wierzch. Pierwsze wywołanie NIE! Wystarczy zamknąć Thunderbirda, otworzyć (po otwarciu oczywiście sam Thunderbird wyskakuje na wierzch), potem przechodzę do Adobe, klikam przycisk "Wyślij emailem" i "Nowe okno wiadomości" programu pocztowego otwiera się, ale ZAWSZE POD SPODEM okienka Adobe Acrobata lub Readera ;) Wkurzające... Akurat tej funkcji używam BARDZO CZĘSTO I TO MNIE DOBIJA!

 

3. Identyczne zachowanie jak wyżej mam z okienkami dialogowymi "Zapisz plik" wywoływanymi przez Aplikację Adobe Acrobat Pro, kiedy np. chcę wydrukować do pliku PDF (nie ważne z jakiej aplikacji). Zawsze okienko "Zapisz jako..." wywołane PIERWSZY RAZ pojawia się pod okienkiem AKTYWNEJ APLIKACJI!!! Czasem mija kilka sekund, kiedy się zorientuję, że okienko dialogowe "Zapisz jako..." już się otworzyło - szczególnie gdy mam włączone na Pasku Zadań Windows 7 "grupowanie ikon" - wtedy widzę takie małe "coś" mrugające pod spodem ikony z aktywną aplikacją ;) FRUSTRUJĄCE!

 

Jestem ciekaw, czy znacie odpowiedź, gdzie mogę szukać rozwiązania? Jestem pewien, że to błąd WINDOWS 7!!! Niestety nigdzie w opcjach Exploratora nie ma wyboru, aby "otwieraj aktywne okno zawsze na wierzchu", bo teoretycznie jest to OPCJA DOMYŚLNA i OCZYWISTA, że nowo otwierane okno, zawsze powinno wyskakiwać na wierzch (przy nieaktywnych aplikacjach, które są "zawsze na wierzchu", a takowych aplikacji akurat nie mam, chyba oprócz jakiegoś odtwarzacza wideo?)

 

 

Dzieki już sobie poradziłem.Małe niedopatrzenie.

Napisz, co zrobiłeś... może ja mam podobny problem, ale jeszcze nie "dopatrzyłem się", gdzie popełniłem może jakiś błąd? ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...