Skocz do zawartości

Przywrócenie uprawnień zwykłego użytkownika na partycji systemowej


K3RTO

Rekomendowane odpowiedzi

Omyłkowo skasowałem uprawnienia (zabezpieczenia) grupy "Użytkownicy" na partycji systemowej, celem była inna partycja. Niestety mam włączone UAC na koncie administratora - co obniża uprawnienia do zwykłego użytkownika i przez to nie mogę nic zdziałać... Próbowałem wyłączyć UAC za pomocą konsoli dysku naprawy Windows 7, ale nie udało mi się to - brak dostępu do tej partycji. Z poziomu "awaryjnego" również mi się nie udało. W jaki sposób przywrócić te uprawnienia / wyłączyć UAC? Może jest jakieś "wbudowane konto administratora", na którym UAC jest domyślnie wyłączone, jeśli tak, to jak się na nie zalogować?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tylko w tej kwestii:

Może jest jakieś "wbudowane konto administratora",

 

Jest. W wierszu poleceń odpalonym jako administrator (dla pewności) wklep:

net user administrator /active :yes + Enter + Restart.

Pojawi się nowe konto administratora - klik i hasło puste (jeżeli wcześniej nie było modyfikowane).

Radzę ustawić jakieś mocne hasło i je zapisać.

Wyłączenie konta j.w. z przełącznikiem /active :no + Enter.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem zrobić to wcześniej. Nic to nie da, gdyż będąc na koncie administratora nie mam uprawnień administratorskich (UAC) - o ironio!

 

EDIT:

Po skasowaniu grupy Użytkownicy utraciłem możliwość podwyższania uprawnień. Wcześniej podawałem hasło administratora, gdy chciałem uzyskać jego uprawnienia. Teraz jest z tym problem, nie pojawia mi się okno UAC.

 

Komunikat:

 

 

System windows nie może uzyskać dostępu do C:\Windows\System32\cmd.exe

 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam kopii całego rejestru (tylko kopie drobnych modyfikacji). Aby siebie jeszcze bardziej pogrążyć napiszę, że zrobiłem to samo z inna, docelową partycją, którą właśnie chciałem tymczasowo zablokować przed dostępem osób trzecich (o dziwo, nawet się udało...), gdzie trzymałem m.in. obrazy partycji systemowej. Zrobiłem to zaraz po tym jak usunąłem grupę Użytkownicy z partycji systemowej i po tej operacji chciałem dodać ponownie tą grupę, ale już się nie dało.

Wiem. Jestem mega debilem! Cóż mogę powiedzieć więcej? Tego dnia chyba nie byłem w najlepszej dyspozycji.... Całe szczęście, że znam swoje możliwości robienia bajzlu w systemie i mam kopie zapasowe najważniejszych danych na drugim komputerze. Jednak zależałoby mi bardzo na odratowaniu tego systemu, jeśli uda się to zrobić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...