Skocz do zawartości

Klawiatura nie działa oraz myszka szwankuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o poradę w rozwiązaniu mojego problemu. Niedawno komputer zaczął wariować (mysz zaczęła działać nieprawidłowo, oraz klawiatura przestała działać prawie całkowicie) mianowicie klikając dwukrotnie na obojętnie którą ikonę z pulpitu zamiast się otworzyć, wyświetlają się jej właściwości. Aby otworzyć program/dokument trzeba klikać prawym przyciskiem myszy i wybrać otwórz. Kiedy przesuwam ikonę po pulpicie ona zamiast przemieścić się w miejsce gdzie puściłem LPM ona się w to miejsce kopiuje. Klawiatura nie działa, nie da się napisać żadnego dokumentu, nie działają także skróty klawiszowe czy klawisze funkcyjne (warto też dodać, że klawiatura ekranowa ma te same symptomy). Kiedy otwarty jest folder kliknięcie klawisza N otwiera narzędzia tego folderu, P otwiera plik. Podsumowując zarówno mysz jak i klawiatura wariuje i nic nie działa jak powinno. Sądziłem, że jest to jakiś wirus, lecz przeskanowałem go (kilkakrotnie) programem Kaspersky Internet Security 2013 i nie wykazał żadnych problemów. Postanowiłem sformatować dysk i na nowo wgrać Windowsa XP (mam płytę z oprogramowaniem), lecz z powodu niedziałającej klawiatury nie jestem w stanie tego zrobić. Może istnieje sposób na sformatowanie dysku z poziomu windowsa? Jeżeli ktoś byłby w stanie mi wytłumaczyć jak to zrobić to byłbym wdzięczny. Albo ktoś miał podobny problem i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami, oraz nakierować mnie na rozwiązanie problemu.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Brak oznak infekcji w rozumieniu trojanów etc., tylko adware. Szybkie akcje:

- Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj Delta Chrome Toolbar, PC Performer, Pokki Download Helper, Logitech Desktop Messenger.

- W Google Chrome odinstaluj w Rozszerzeniach Delta Toolbar, uTorrentControl_v6.

- Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania. Przedstaw go.

 

 

iedawno komputer zaczął wariować (mysz zaczęła działać nieprawidłowo, oraz klawiatura przestała działać prawie całkowicie)

Pierwszym skojarzeniem byłyby dla mnie sterowniki Kasperskiego filtrujące właśnie klawiaturę i mysz:

 

DRV - [2013-03-06 13:24:14 | 000,024,920 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\klmouflt.sys -- (klmouflt)

DRV - [2013-03-06 13:24:14 | 000,024,408 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\klkbdflt.sys -- (klkbdflt)

 

I te filtry bym zaczęła ściągać, ale:

 

 

Postanowiłem sformatować dysk i na nowo wgrać Windowsa XP (mam płytę z oprogramowaniem), lecz z powodu niedziałającej klawiatury nie jestem w stanie tego zrobić. Może istnieje sposób na sformatowanie dysku z poziomu windowsa?

Uściślij na którym etapie nie działa klawiatura? Jeśli podczas bootowania z płyty instalacyjnej, to w tym momencie problem rysuje się na poziomie sprzętu a nie Windows i punktowane przeze mnie filtry Kasperskiego nie mają nic do rzeczy.

 

Nie, system operacyjny nie może być sformatowany spod siebie samego. To byłoby podcięcie gałęzi na której się siedzi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...