Skocz do zawartości

Zmiana systemu


duleba38

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Będę chciał zrobić downgrade z Win 8 na Win 7. Cd key'a pożycze od kolegi a instalacje systemu nagram sobie na płytkę (pobiorę obraz iso i dam na płytę np. poprzez Nero). I mam takie pytania:

 

1) Z 1 dysku zrobiłem sobie 2 partycje C: i D: (dokładnie D: nazwałem sobie Gry i programy tongue.png). Gdy będę instalować system Windows 7, to wszystko z całego dysku się sformatuje? Bo chciałbym, aby na tym dysku D:\ pliki pozostały, a jedynie partycja C: została zformatowana i na niej system zostanie zainstalowany.

 

2) Załóżmy, że wszystko się udaje, czyli system zainstalowany na partycji C:\, a na partycji D:\ nic nie zostało usunięte. A teraz jak się sprawa ma do sterowników  huh.png Bo mój laptop miał już Windows 8 i ze strony producenta są na ten system. Znając komputery nie będzie z tym problemu. Mam rację?

 

3) Jeśli zainstaluję Windows 7, to gwarancja się kończy? Raczej nie, ale się upewniam smile.png (jak coś laptop to Samsung). Bo laptop na pewno poleci do serwisu, bo muszą mi naprawić spację, ekran (jak się go zamyka to coś strzela) blink.png

 

Chcę zrobić downgrade systemu, bo już znam przyczynę lagowania się laptopa - Windows 8. Zainstalowałem na wirtualnej maszynie Windows 7  i tam chodził bez zarzutu, a z Windows 8 mam problemy. Może z tego powodu, że był preinstalowany? Od producenta? (Samsung)?

Odpowiedzcie mi na to szybko, bo niedługo już będę chciał zmienić system  happy.png  (oczywiście jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, bo będę musiał kombinować..)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cd key'a pożycze od kolegi a instalacje systemu nagram sobie na płytkę (pobiorę obraz iso i dam na płytę np. poprzez Nero).

Tu się nie popiera piractwa, a i tak system nie przyjmie kodu.

 

1) Z 1 dysku zrobiłem sobie 2 partycje C: i D: (dokładnie D: nazwałem sobie Gry i programy tongue.png). Gdy będę instalować system Windows 7, to wszystko z całego dysku się sformatuje?

Nie, formatujesz tylko ten dysk, na którym ma być Windows.

 

2) Załóżmy, że wszystko się udaje, czyli system zainstalowany na partycji C:\, a na partycji D:\ nic nie zostało usunięte. A teraz jak się sprawa ma do sterowników  huh.png Bo mój laptop miał już Windows 8 i ze strony producenta są na ten system. Znając komputery nie będzie z tym problemu. Mam rację?

Na stronie Samsunga powinny być .

 

3) Jeśli zainstaluję Windows 7, to gwarancja się kończy?

Gwarancja nie ma nic do systemu.

 

Chcę zrobić downgrade systemu, bo już znam przyczynę lagowania się laptopa - Windows 8. Zainstalowałem na wirtualnej maszynie Windows 7  i tam chodził bez zarzutu, a z Windows 8 mam problemy. Może z tego powodu, że był preinstalowany? Od producenta? (Samsung)?

Na pewno- laptopy są przeładowane syfem od producentów. Sam posiadam laptopa i kiedy wysiadł w nim dysk, postawiłem czystego Windowsa i jest dobrze .

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Czyli niedługo zmieniam system. Ale jeszcze nie trzeba zamykać tematu, bo za pare dni napisze jak zmienie ten system, czy lepiej chodzi itp.  ;)

 

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam!

 

A z tym keyem: Jak nie ma szans, pobiorę z microsoft obraz iso, nagram na płytkę, podam kod i będzie działać. Kolega mi płyty nie użyczy bo jest w Anglii :P Ale jeszcze będę musiał się upewnić co do wersji (chyba home edition) - Bo są te professional, home edition, business itp.

Odnośnik do komentarza

NP350V5C-S09PL

 

Edit: Jeszcze coś takiego wyszukałem: http://support-us.samsung.com/cyber/popup/iframe/pop_troubleshooting_fr.jsp?idx=415842&modelname=NP350V5C

 

Edit 2: Pobrałem "Doradcę uaktualnienia" i częśćrzeczy pisze, że jest zgodnych m.in:

 

Karty graficzne

Bluetooth

Wideo

Czytnik kart

Dźwięk

Jakieś audio dla wyświetlaczy (?)

 

A ostrzeżenie jest przy Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter

 

I znak zapytania przy Realtek PCIe GBE Family Controller

 

A programy to już na pewno pójdą, ale jest coś z OpenAL (płatna aktualizacja). Ale tym się nie przejmuję, nawet tego nie instalowałem :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...