Skocz do zawartości

[Rozwiązane]Dysk+wifi


Kath

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Prosto z mostu - nie działa mi Wi-Fi. No nie działa, po prostu nie działa.

 

A jak to się zaczęło?

Postanowiłam sformatować wszystkie dyski swojego niesamowicie zasyfionego laptopa i zainstalować Windows 8. Formatowanie odbyło się za pomocą wbudowanej w instalator opcji "Formatuj". Wszystko ładnie poszło, system się zainstalował. Pomyślnie skonfigurowany, wszystko też działa. No cóż, prawie wszystko... ahh te feralne Wi-Fi. Laptop od początku miał dziwne problemy z łapaniem sieci. Pierwszy system, czyli oryginalnie zainstalowana Vista (...), nie miał żadnych problemów co do internetu. Wszystko się włączało za pomocą magicznej kombinacji Fn+F1, ustawiało Wi-Fi connect na ON, po czym internet wesoło hulał. Po instalacji Windows 7 (Vista nie została odinstalowana), pojawił się mały problemik - po prostu nie działało. Sprawa za to została szprytnie załatwiona instalacją Launch Manager pobranego z strony Fujitsu Siemens. Do dzisiaj problemów nie było. Chciałam zainstalować posłusznego Chrome, ale... no tak, IE nie łapie internetu, bo go nie podłączyłam. Żwawo pognałam w Ustawienia, żeby zmienić położenie przycisku, ale.... ZONK. Nie ma go. No nie ma. Centymetr w górę jest Tryb Samolotowy, gotowy do włączenia. Przypomniałam sobie o feralnym Launch Managerze - pobrany, zainstalowany, jednak nic się nie zmieniło. Oprócz radosnego okienka z trzema opcjami: Wireless Key, Launch Manager oraz Fan Control, niczego nie ma. Za to w Launch Manager można było zmieniać ścieżkę, dodawać i usuwać. No ale co mi to da, jak nie mam jak ustawić jej, bo nie wiem gdzie niby się z znajduje te Wi-Fi?...

 

No i nie wiem co dalej robić.

Dla profilaktyki zrobiłam logi z OTL. Co prawda niczego w nich nie zauważyłam, ale może Wam coś to da? Troszkę w temacie odczytywania logów jestem obyta, ale inni mają lepsze oko co do tego. Pliki w załącznikach.

 

Jak coś, to laptop zwie się Fujitsu Siemens Amilo Li 2735. Skomplikowane.

Ogólnie z góry dziękuje za odzew. Mam nadzieję, że mój laptop z ery dinozaurów nie będzie musiał znów wrócić na W7.

 

 

Okej, ten edit piszę z W8. Internet działa, jestem taka genialna (;- ;), że nie włączyłam opcji WLAN z .exe, który znajdował się w katalogu Launch Managera. Jednak czym byłby Windows, który nie miał by innych problemów? No właśnie. Wykrywa mi... tylko jeden dysk. C. A miałam dwa - C z 73 GB miejsca oraz D z 148 GB miejsca. No szkoda mi tyyyyyle tego miejsca, więc pytanie - da się je jakoś przywrócić? Nie zmieszczę wszystkiego na jednym dysku, a system musi mieć przecież miejsce na swoje rzeczy, temp itd.

 

Dobra, dysk już jest widoczny. Wystarczyła zmiana litery woluminu, wszystko działa. Dziękuje, hyhy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...