Skocz do zawartości

Wolny start i opóźnione działanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Nie wiem czy to dobry tytuł. Laptop ma około roku i nigdy nie hulał ale ostatnio uruchamia się bardzo długo. Same ekrany startowe nawet jakoś się ładują, ale po pojawieniu się pulpitu i jego załadowaniu około 5 minut nic sie nie da zrobić. Wskaźniki na sidebarze wkazują 1-2% procesora i ok. 35-40% pamięci zajętych, ikony można naciskać, ale reakcja pojawia się po właśnie około 5 minutach. Wtedy to naraz pojawiają się wszystkie rzeczy, które próbowałam otwierać. Potem działa już ok. No, tylko jak dzieciaki próbują grać w Simsy 3 to wgrywa się baaardzo długo i się mocno rwie - na początku działały znacznie szybciej. W systemie mam zainstalowanych trochę baz danych, ale wcześniej było ok. Generalnie staram się usuwać z autostaru wszystko co zbędne. Nie wiem co to może być. Raczej nic nie instalowałam - chyba tylko coś od samsunga, żeby połączyć się ze smartfonem. Może Kaspersky się zbiesił - jeśli tak to gdzieś za miesiąc będę zmieniać. Mimo wszystko proszę o sprawdzenie, czy coś tam nie siedzi i nie spowalnia. Załączam skany jakie zrobiłam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Agnieszka

Addition.txt

AutoRuns.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na logach się nie znam więc tu nic nie zobaczę ale zachowanie komputera które opisujesz może powodować właśnie antywirus albo dysk twardy(wiem z własnego doświadczenia). Na początku możesz zmienić antywirus albo całkowicie go usunąć i wtedy sprawdzić jak się komputer uruchomi. Możesz jeszcze sprawdzić dysk programem HD Tune(zakładka healt i error scan)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli problem występuje tylko przy uruchamianiu, to najprawdopodobniej system nie może czegoś znaleźć. Najprawdopodobniej sterownika bądź urządzenia. Czego konkretnie, to powinno być w dzienniku zdarzeń.

 

"Coś od Samsunga" też mogło zaszkodzić. Z reguły są to stanowczo za duże i mało sprawne aplikacje, za to wyposażone w dużą ilość wodotrysków.

 

Antywirusa jeśli podejrzewasz - przeinstaluj. Zawsze może coś nabroić, choć akurat nie podejrzewam, by to było to.

 

Spróbuj uruchomić kompa w trybie diagnostycznym:

 

Start->Narzędzia administracyjne->Konfiguracja systemu-Uruchamianie diagnostyczne. Możesz pokombinować z usługami itp. Ale jeśli nie czujesz się na siłach, może po prostu sobie odpuść...

 

Reinstalacja systemu lub jego naprawa z płyty może być szybsza i dużo łatwiejsza niż znalezienie przyczyny. A już na pewno mniej czasochłonna, jeśli system nie zawiera wielu danych, ustawień użytkownika czy ważnych programów...

 

Aha. Sprawdź dysk:

 

System->Dyski twarde->C:->prawoklik, wybierz opcję "właściwości"->zakładka "narzędzia"->sprawdź (możesz też "zaptaszyć" drugą opcję)->rozpocznij.

 

System zaproponuje skanowanie przy następnym starcie systemu. Zgódź się.

 

Jak coś znajdzie, na pewno poinformuje. A jak nawet nie zdążysz zaobserwować efektów (w postaci listy naprawionych sektorów) to może po prostu system zacznie "śmigać"... ;) Oby.

Odnośnik do komentarza

Tymczasowo wyłącz wszystkie gadżety systemu (zegar, pogoda...) i aplikacje, które startują z systemem, najlepiej za pomocą Autoruns.

Programy, które wg mnie możesz na stałe wyłączyć to: MUI StartMenu Application (od CyberLink Corp.), Gadu-Gadu, EA Core, WTW, KiesPDLR, Bluetooth, SRS Premium Sound, swg, YouCam Mirage (harmonogram zadań),

Podkreślone rzekomo nie mogą odnaleźć pliku.

 

Jeśli to nic nie da, to spróbuj czystego rozruchu KLIK.

 

Zainteresowało mnie to, z harmonogramu zadań:

 

 

 

+ "\{34E87E2F-7420-4EFC-BB7F-0A8B0EF36F99}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34 + "\{552997C6-6624-4B0B-8F34-960C012476A3}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34 + "\{766016FE-EDC8-4D18-889A-947AE15B760F}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34 + "\{B548A18D-4C26-498A-AB59-EEB0C4A4C5DA}"   Sygnity competence on c:\anton\programy\realizator\nfz_zsp.exe 2008-03-11 09:25 + "\{D1A4FF61-43B9-4939-A54F-69B238BA31BD}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34 + "\{EB8CA8E0-CA89-4A54-9BFA-1EDD725EE225}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34 + "\{EECFB84B-6CBB-428B-B337-347FE2E1ED68}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34 + "\{FE670A6B-0F3A-40B0-98CF-632919BE4A57}"     c:\anton\instalacje\dopasowywanie\noah2\noah2\setup.exe 1937-10-16 05:34

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dysk sprawdziłam i wszystko było zielone. Zakładka Health jest pusta i nie wiem co mam tam zrobić a temperatura to 39-40 stopni (to dużo?). Laptop specjalnie się ni nagrzewa.

Spróbowałam ten czysty rozruch ale oczywiście kaspersky nie dał się całkowicie wyłączyć i jakiś jego proces po uruchomieniu (tylko trochę szybszym) był włączony.

Odznaczyłam w autoruns ten wszystkie rzeczy (GG i Kies już odinstalowane były, te pozostałe są zlokalizowane w innych miejscach niż na tej liście).

Usługi od drukarek ustawiłam na ręczne bo w podglądzie zdarzeń jakieś błędy przy nich były. Będę je uruchamiać w miarę potrzeb. To z harmonogramu to nie mam pojęcia co to jest - chyba pozostałość po próbie instalacji starocia do pracy, który pod 7 nie działa. Właśnie to usunęłam. Żadna reinstalacja nie wchodzi w grę - nie mam płyty a mam ważne dane na dysku. Zresztą ważne, że się uruchamia i potem działa bez zarzutu (nawet rzadko się zawiesza). A teraz nawet trochę odchudzony i jak już się uruchomi to działa aż miło. Więc nawet nie jest źle a ja codziennie używam go do pracy.

Generalnie mam jakieś 20 dni do końca licencji Kasperskego i chyba dotrwam do zmiany a potem zobaczę.

 

Dzięki za podpowiedzi na razie

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Dobrze, w takim razie myślę, że możesz włączyć w autostarcie to co potrzebujesz.

 

Masz oprogramowanie HP, zdarza się, że ono powoduje freezy, wydłużenie startu systemu. Wyłącz z Harmonogramu Zadań zaplanowane zadanie uruchomienia HPUTSCH oraz w Usługach przełącz usługi HP na ręczny.

 

Jakbyś mogła to zrób log wg instrukcji podanych TUTAJ. Spróbuję znaleźć co tak zacina system po starcie. Może ktoś inny pomoże :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...