Skocz do zawartości

Nieusuwalne pliki na karcie SD


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. dzisiaj znajomy poprosił mnie abym usunął plik z jego karty SD na której były "jakieś" fotki z netu. Plik przed moja ingerencja miał pojemność 1,3 GB a po użyciu narzędzi do usuwania problematycznych plików z programów Glary Utilities , odkurzacz ,Malwarebytes' Anti-Malware rozrasta sie do 1,59 GB. Pokazuje mi error lub i:/Wojtek nie jest dostępny. plik katalogu jest uszkodzony lub nieczytelny. Wirusa żaden program nie znalazł ani avast ani nod -32 gdyż nie można przeskanować plików. Karta Sd ma wgrany program auto mapa oryginalna ze sklepu.Plik Wojtek znalazł się tam dość przypadkowo.

 

http://wklej.org/id/411008/

http://wklej.org/id/411010/

 

Próbowałem plik usunąć w trybie awaryjnym też bezskutecznie.

 

th_40077_automapa_123_428lo.JPG

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi nieprzydatne, to się nie nadaje do diagnostyki zewnętrznych urządzeń, w ogóle nie adresuje takich rzeczy.

 

dzisiaj znajomy poprosił mnie abym usunął plik z jego karty SD na której były "jakieś" fotki z netu. Plik przed moja ingerencja miał pojemność 1,3 GB a po użyciu narzędzi do usuwania problematycznych plików z programów Glary Utilities , odkurzacz ,Malwarebytes' Anti-Malware rozrasta sie do 1,59 GB. Pokazuje mi error lub i:/Wojtek nie jest dostępny. plik katalogu jest uszkodzony lub nieczytelny

 

Podaj raczej co to za model SD, jaki system kontrolny jest tam zainstalowany, bo prędzej tu się aplikuje wykonanie jakiegoś skanu w poszukiwaniu błędów aniżeli używanie typowych narzędzi do usuwania "nieusuwalnych".

 

EDIT: dodałeś obrazek. Winę zapewne ponoszą te "krzaki", system nie czyta nazwy. Próbowałeś normalnego checkdiska?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

EDIT: dodałeś obrazek. Winę zapewne ponoszą te "krzaki", system nie czyta nazwy. Próbowałeś normalnego checkdiska?

Spróbowałem i oto wynik

Sprawdzanie systemu plików na I:

Typ systemu plików to FAT32.

 

 

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójnosci danych. Mozesz

anulowac to sprawdzenie, ale zaleca sie jego kontynuowanie.

System Windows sprawdzi teraz dysk.

Numer seryjny woluminu: 3AE9-E960

\aplayer.m3u pierwsza jednostka alokacji jest nieprawidlowa, wpis zostanie obciety.

\p3vwxx.exe pierwsza jednostka alokacji jest nieprawidlowa, wpis zostanie obciety.

\Wojtek pierwsza jednostka alokacji jest nieprawidlowa, wpis zostanie obciety.

Czy przeksztalcac zagubione lancuchy na pliki (T/N)? Tak

20480 bajtów w 3 odzyskanych plikach.

System Windows wprowadzil poprawki do systemu plików.

 

3945406464 bajtów calkowitego miejsca na dysku.

20480 bajtów w 5 plikach ukrytych.

61440 bajtów w 13 folderach.

1768267776 bajtów w 208 plikach.

2177052672 bajtów dostepnych na dysku.

 

4096 bajtów w kazdej jednostce alokacji.

963234 ogólem jednostek alokacji na dysku.

531507 jednostek alokacji dostepnych na dysku.

plik Wojtek zniknął oraz p3vwxx.exe, gdzie w googlach avast krzyczy że to trojan

, a u mnie nic a karta na dwóch niezależnych kompach była sprawdzana (na karcie jest napisane europa,auto mapa , 4 Gb SD HC memory card. Wygląda na to ,ze problem z plikiem zniknął

Odnośnik do komentarza
plik Wojtek zniknął oraz p3vwxx.exe, gdzie w googlach avast krzyczy że to trojan

, a u mnie nic a karta na dwóch niezależnych kompach była sprawdzana (na karcie jest napisane europa,auto mapa , 4 Gb SD HC memory card. Wygląda na to ,ze problem z plikiem zniknął

 

Plik nie mógł być przecież przeskanowany antywirusem, bo był w obszarze nieczytelnego błędu dysku.

 

Checkdisk sprawę rozwiązał, ale "obcinał" dane i "przekształcał zagubione łańcuchy". W root dysku powinny powstać ukryte pliki lub foldery o nazwie typu FOUND.00X. Możesz to skasować całkowicie.

Odnośnik do komentarza

Plik nie mógł być przecież przeskanowany antywirusem, bo był w obszarze nieczytelnego błędu dysku.

 

Checkdisk sprawę rozwiązał, ale "obcinał" dane i "przekształcał zagubione łańcuchy". W root dysku powinny powstać ukryte pliki lub foldery o nazwie typu FOUND.00X. Możesz to skasować całkowicie.

A tak bardziej przystępnie dla mnie to gdzie ja ten plik FOUND.00X. W jakiej lokalizacji powinienem szukać?

 

Wiem banalne pytanie ,Google itd a powiem szczerze mam odkryte i pliki ukryte i systemowe i nie mogę znaleźć a moja wyszukiwarka w kompie dość szybko po sekundzie daje komunikat :" Wyszukiwanie zakończone. Nie ma żadnych wyników dla wyświetlenia" czy można naprawić moja wyszukiwarkę bo nawet nie mogę poszukać pliku które wiem ,ze jest na kompie.

Odnośnik do komentarza
A tak bardziej przystępnie dla mnie to gdzie ja ten plik FOUND.00X. W jakiej lokalizacji powinienem szukać?

 

Główny katalog dysku, czyli C:\, D:\, E:\ etc.

 

moja wyszukiwarka w kompie dość szybko po sekundzie daje komunikat :" Wyszukiwanie zakończone. Nie ma żadnych wyników dla wyświetlenia" czy można naprawić moja wyszukiwarkę bo nawet nie mogę poszukać pliku które wiem ,ze jest na kompie.

 

Czy na pewno wyszukiwarka w opcjach zaawansowanych jest skonfigurowana na przeszukiwanie ukrytych i podfolderów oraz jest odznaczona czułość na wielkość liternictwa?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...