Skocz do zawartości

Serwis wymiany plików, mail grupowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość spory kłopot ze znalezieniem darmowego 'dysku' do wymiany plików ze znajomymi. Mam na myśli coś co działałoby w charakterze wymiennika notatek, materiałów dla studentów. Nic, komlpletnie nic co znalazłem nie pasuje mi w 100%.

 

Google Drive jest w miarę ok, poza tym, że mimo iż można ustawić opcję "osoby mające link mają możliwość edycji bez logowania" to tak naprawdę można edytować jedynie pliki typu doc, xls. Nie mogą natomiast dodawać/ usuwać plików, no chyba że się zaloguje, a nie o to chodzi.

 

Googla Mail - to się nie sprawdza na dłuższą metę, bo nie ma się kontroli nad tym kto, kiedy co dodał/ usunął. Już kilka 'dobrych' maili stało się niedostępnych - ktoś zmienił hasło i koniec.

 

Mail Grupowy - opcja najlepsza, gdyby nie to, że aby się zalogować to trzeba użyć Facebooka i nie jest to sprawne rozwiązanie lub można zalogować się poprzez konto założone u nich, to mocno średnia opcja, bo po co komu kolejny mail?

 

Dropbox - też wydaje się jedną z najlepszych opcji, ale ma trochę mało miejsca - 2GB - oraz dla niektórych może być za skomplikowane (należy korzystać z aplikacji instalowanej na systemie).

 

Szukam czegoś co pozwoli na wymianę materiałów, bez obaw, że ktoś coś usunie. Np. jakiś mail z administratorem (i tylko on mógłby usuwać pliki i zmieniać hasło). Albo coś jak google drive tylko z prawdziwą możliwością edycji bez logowania (na razie to jest najmniejszym złem i to wybrałem, lecz średnio mi się podoba).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem na ile to się sprawdzi, ale w GMailu jest opcja przyznawania limitowanego dostępu do konta.

 

To znaczy: zakładasz jedno konto na GMailu, o adresie nazwa1@gmail.com. To podajesz jako e-mail obowiązujący, gdzie będą materiały. Następnie zakładasz konto nazwa2@gmail.com, któremu przyznajesz limitowany dostęp do konta nazwa1 (jest to gdzieś w ustawieniach). Teraz użytkownicy logując się na nazwa2 mają możliwość podejrzenia i przeczytania tego co jest na nazwa1, ale nie mogą nic zrobić z tymi wiadomościami - ani ich usunąć, ani modyfikować. Mogą tylko czytać i przeglądać.

 

P.S.

Nie lepiej po prostu zrobić jakąś grupę dyskusyjną?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...