Skocz do zawartości

Zmiana monitora na nowszy model


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że dobre monitory 26' czy 27' to często rozdzielczość wyższa niż fullhd, raczej WQHD czyli 2560 x 1440, trzeba sprawdzić czy karta graficzna podoła inaczej (zakładając skalowanie) taki zakup mija się z celem.

W drugą stronę, jeżeli "dobry" monitor zdecydowanie nie TN tylko IPS (w dowolnej odmianie) inaczej znów zmiana Asusa dla 2 czy 4 cali niewiele wniesie, weź pod uwagę, że monitor rośnie głównie wszerz a nie wzwyż (proporcje 16x9).

Przy tych założeniach jedynie Dell U2711 wydaje się jeszcze mieścić w granicach rozsądku jeżeli chodzi o cenę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Jednak kupiłem ASUS VW266H (nie VK z kamerką - nie był dostepny) za 1369 PLN.

 

Dlaczego:

 

1. Chciałem większy. Od kilku lat mam 22".

2. O matrycach IPS na większych monitorach czytałem sprzeczne info. Dodatkowo to bardzo znaczny koszt.

3. Nie mogłem zobaczyć różnicy między LCD a IPS.

4. Wolałem nie kupować kota w worku (przepraszam @Bonifacy).

5. Chciałem ewentualnie LED (skoro nie IPS) ale oferty na jakie trafiłem to 16x9 a warunek polegał na rozmiarze 16x10.

6. Ten obecny wcale nie jest taki duży - po godzinie użytkowania przyzwyczaiłem się do obrazu.

7. Postawiłem obok ASUS MW 221U (stary) i VW 266H i wrażenie jest niesamowite na korzyść nowego. Nowe matryce LCD to nie to co kiedyś.

8. Z powodu obowiązków służbowych i czasu pracy mogę poświęcić maksymalnie 2 do 4 godzin na używanie prywatnego kompa.

9. Odpaliłem film 1080p i obraz jest super (mnie wystarczy).

 

Generalnie wybrałem między rozsądkiem a potrzebami.

 

BTW

 

Ciekawostka przyrodnicza:

 

Po podłączeniu obu monitorów w celu porównania jakości i odpaleniu systemu na dzień dobry W7 wyświetlił mi komunikat (nie pamiętam dokładnie):

"Prawdopodobnie system jest nielegalny" na białym ekranie + na dole 0x0 lub coś podobnego.

Oczywiście Alt+F4. Karta obsługuje wiele monitorów.

Zostawiłem jeden nowy monitor i ponownie odpaliłem system. Tym razem bez żadnych komunikatów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...