Skocz do zawartości

Sieć WiFi - pojawiam się i znikam


kda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu mam problem z siecią WiFi, moja karta (Dell Wireless 1703 802.11b/g/n 2,4GHz) w komputerze samoczynnie się rozłącza po czym ponownie nawiązuje połączenie. Dodam że sieć mam na kanale gdzie jest najmniejszy ruch, router wymieniałem na inny model ale bez efektu, próbowałem ustawień otawartych bez zabezpieczeń i dzieje się tak samo, ustawione w profilach karty wifi zasilanie na 100%. Na innym komputerze (windows XP) WiFi działa bez problemu, na urządzeniach przenośnych np. telefon działa bez problemu. Szukałem rozwiązań na innych forach, ludzie na Windows7 mają podobne problemy lecz lekarstwa nie znalazłem.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy, z góry dzięki za wszlekie rady bo już mam dosyć łączenia się po kabelku.

post-10947-0-98660000-1371891730_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nasuwa mi się niesprawny sterownik do karty. Sam kiedyś miałem podobnie, Qualcomm Atheros wydał nowy sterownik jakoś w maju tego roku, niepełny miesiąc później kolejny, bo na poprzednim karta rozłączała się kilka razy na godzinę (na szczęście sama od razu się włączała).

 

Sprawdź czy nie masz dostępnego nowszego sterwnika. Ewentualnie spróbuj zainstalować starszy i potestuj.

Odnośnik do komentarza

@Grisza,

Nie pisałem wcześniej ponieważ chciałem na 100% się upewnić że wszystko jest OK.

Poszedłem za Twoim tokiem myślenia, oczywiście nowszych sterowników niż miałem zainstalowane w systemie nie znalazłem, a więc postanowiłem kliknąć w magiczny guzik "Przywóć sterownik" w Właściwościach karty WiFi -> zakładka Sterownik.

Po przywróceniu poprzedniego sterownika problemy zniknęły ze niestabilnością połączenia WiFi. Serdeczne dzięki za podpowiedź, osobiście zawsze szukam coś nowszego lub jakiś alternatywny sterownik, ale żeby wrócić do poprzedniego sterownika hmmmm ..... :lol:  cóż całe życie człowiek się uczy.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...