Skocz do zawartości

Prośba o opinie o stanie mojego Dysku Twardego


Dawid86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom :)

 

Jak to w moim życiu najczęściej bywa problemy z hardwarem zaczynają się w najgorszym dla mnie momencie.  Przez ostatni tydzień zostałem skonfrontowany z takimi sytuacjami, że ręce opadają... :(

 

Wracając jednak do tematu mojego posta. Na skutek awarii przestarzałej instalacji elektrycznej w mieszkaniu które wynajmuję (jeszcze przez miesiąc/ umowę najmu już wypowiedziałem szanownej Pani właścicielce, która nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności) usmażył mi się Zasilacz do komputera stacjonarnego CHIEFTEC GPS-450W, z racji tego, że nie wiedziałem co jest dalej grane z moim PCtem podjechałem do najbliższego serwisu komputerowego, gdzie dwóch młodych chłopaków zdiagnozowało mi Zasilacz jako zdechły (toteż zakupiłem na szybkości nowy zasilacz CHIEFTEC APS 400W iARENA aby sprawdzić czy reszta podzespołów jest okej), co gorsza jednak, jeden z panów określił mój Dysk Twardy mianem "Śmiecia" i zalecił, szybką jego wymianę (wspominając przy okazji, że Dysk + Wgranie softu i sterowników, wyniesie 500zł toteż, szybko podziękowałem)

 

Ogólnie rzecz ujmując ze zdaniem tego Pana się wstępnie zgodziłem toteż od Państwa moi drodzy forumowicze, potrzebuję małej pomocy w zdiagnozowaniu stanu mojego Dysku Twardego. Poniżej w załącznikach załączam logi z programu/narzędzia HD TUNE. poniżej znajdą też Państwo moją specyfikację sprzętową. Proszę się nie sugerować temperaturą dysku, gdyż średnia wartość wynosi 44 stopnie Celsjusza, a ta podwyższona wartość wynikała z diagnostyki, która była przeprowadzana w tle. Dodatkowy Log/w postaci miniaturki zdjęcia dołączę w późniejszym czasie. Wszystkie logi z HD TUNE, zostały załączone poniżej.

 

 

System Operacyjny
    Microsoft Windows XP Professional 32-bit Dodatek Service Pack 3
CPU
    AMD Athlon II X2 250    36 °C
    Technologia Regor 45nm
RAM
    4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 401MHz (6-5-5-18)
Płyta Główna
    ASUSTeK Computer INC. M4A78L-M (AM2)    44 °C
Grafika
    W1952 (1440x900@60Hz)
    1024MBATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte)
Dyski Twarde
    233GB Western Digital WDC WD2500JB-00REA0 (ATA)    50 °C
Napędy Optyczne
    TSSTcorp CD/DVDW SH-S162L
Audio
    AMD High Definition Audio Device

 

Być może ktoś z Państwa zna się na tym i powie mi czy ten dysk wytrzyma jeszcze z miesiąc, gdyż mam przeprowadzkę na głowie, wylot z kraju itp. itd.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Dawid.

post-6061-0-75934100-1370857195_thumb.png

post-6061-0-55880300-1370857200_thumb.png

post-6061-0-09510400-1370857493_thumb.png

post-6061-0-33325900-1370860919_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk ma problemy z powierzchnią. Może paść jutro, za tydzień lub za rok. Programem MHDD można zrobić naprawdę wiele. Samo skanowanie nie jest inwazyjne. Dopiero niektóre komendy jak np. ERASE (zerowanie) czy MAKEBAD (tworzenie bad sectorów logicznych) mogą zniszczyć dane. Sam skan jest bardzo prosty:

  1. Uruchom program jak przedstawiono na filmiku
  2. Wybierz dysk
  3. Wciśnij 2 razy F4, nic nie przestawiając.

P.S. Skanowanie powierzchni programem HD Tune z poziomu włączonego Windowsa jest niemiarodajne.

Edytowane przez gacek
Odnośnik do komentarza

update 1: Odnośnie dysku na tą chwilę, robię kopie danych wypalając je na płytki DVD.

 

update 2: Dzisiaj wieczorem znajomy informatyk ma mi dać info, odnośnie nowego dysku więc zobaczymy co on mi tam wybierze (jak dobrze pójdzie to on mi go gdzieś zakupi po cenach hurtowych :) )

 

update 3: Na tą chwilę wstrzymuję się ze skanowaniem MHDD, czytałem, że ten program trzeba wypalić na płytę w formacie iso. czy jakoś tak i odpalić go z napędu DVD przy rozruchu komputera. Daruję sobie to na tą chwilę. Nie mam wystarczającej wiedzy, więc jakby coś poszło w trakcie skanowania nie tak to nie będę potrafił tego sam ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...