Skocz do zawartości

Zanikanie połączenia


smbdelse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z internetem bezprzewodowym w moim laptopie. Symptomy są następujące:

 

Przy korzystaniu z internetu co pewien czas połączenie zanika (czasem na tyle, że wskaźnik systemu rejestruje zerwanie połączenia, częściej jednak pokazuje on iż połączenie jest utrzymane). Problem jest niezależny od systemu. Występował przed niedawną reinstalacją pod Win7, pod Ubuntu oraz pod obecnym Win8. Wykluczam problem z routerem, żadne inne urządzenie w domu nie ma takich problemów, ale dla pewności skonfigurowałem kanał tak, by na pewno nie kolidował z żadną z sąsiednich sieci Wi-Fi.

Podejrzewając problem natury sprzętowej zakupiłem zewnętrzną kartę Wi-Fi USB TP-Link TL-N721N. W trakcie działania katy wyłączam w menadżerze urządzeń wewnętrzną kartę laptpa by uniknąć ew. konfliktu urządzeń. Przez (bardzo) krótki czas miałem nadzieję, że to rozwiąże problem, jednak szybko przekonałem się, że występuje on nadal.

 

Poniżej zamieszczam logi z net-loga wykonane dla obu kart wi-fi - 01 wewnętrzna karta, 02 zewnętrzna USB

 

Jeśli tylko muszę sprawdzić coś jeszcze, proszę o wskazanie mi co i jak mam zrobić, tak by uniknąć "wróżenia z fusów"

net-log01.txt

net-log02.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...