Skocz do zawartości

Illegal disc


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Matsushita nazwa koncernu szerzej znanego jako Panasonic. Mam poważne podejrzenie, że sprawdzając płytę odczytałeś nazwę swojej nagrywarki. Nawiasem mówiąc nie mam zbyt dobrej opinii o nagrywarkach tej marki (sam mam taką w laptopie Toshiba).

Błąd nagrywania może mieć wiele różnych przyczyn, poczynając od braku właściwych sterowników (np. ASPI), na słabej jakości nośnikach kończąc. A o jakości płyt można sporo poczytać tu.

Odnośnik do komentarza

kaczakkk'u - jak zwykle u Ciebie wszystko tajne.

Weź pod uwagę, że Twoja nagrywarka być może nie obsługuje płyt wielokrotnego zapisu DVD+RW albo/i jest nowszy firmware do niej co by jednak pogmerał w takich płytach po aktualizacji. Co to za nagrywarka (model)? Jakiego programu używasz do wypalania płyt? ( strzelam - Nero, wersja?). System?

W ostateczności jak nie DVD+RW to próbuj na DVD-RW. Coś z "RW" przecież musi obsługiwać. Czy jesteś pewien, że w przeszłości korzystałeś z innych płyt wielokrotnego zapisu DVD+RW i było z ich zapisem OK?

Poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD%2BRW , https://www.google.pl/search?q=DVD%2BRW+%2B+illegal+disc&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Odnośnik do komentarza

Eeeech tam.. Nie mam juz rezerw czasu /w pracy kaza coraz wiecej/ a na dodatek mniej pieniedzy. Stad powierzchowne przedstawienie problemu. Stres dookola. Ale do rzeczy, juz poprawiam:

 

Optical drive:

- PIONEER DVD-RW DVRKD08.

- HATP004685WL /Model/

Tyle podalo mi FreshDiagnose.

 

System XP + SP3 /32-bit/

 

Probowalem wypalic na:  Nero Burning ROM bedacym skladnikiem Nero 6 Ultra Edition

Dotychczas wypalalem na DVD+RW i wszystko dzialalo, az tu nagle te Maxell,e.

Najnowsze firmware musi byc na stronie Pionieer,a.

Niestety na stronie:  http://www.pioneer.eu/eur/support/page.html

nie ma tego modelu.

Sadzac po Googlach to wiele osob mialo ten problem i rozwiazaniem jest update firmware.

Odnośnik do komentarza

 

Sadzac po Googlach to wiele osob mialo ten problem i rozwiazaniem jest update firmware.


Na stronie Pioneer - http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Professional/Computer-Drives/DVR-KD08 jasno stoi, że ta nagrywarka obsługuje płyty DVD+RW.
Nie wiem (na zakładce FIRMWARE & SOFTWARE) jakie ten 'detector' może mieć cudowne właściwości, ale nie oczekuj za wiele: na stronie producenta jak i w sieci brak info, aby DVR-KD08 miał jakiś nowszy firmware.
Dywagacje dlaczego akurat Maxell DVD+RW na ww nagrywarce nie wypala na sobie danych - trąca o spekulacje.
Także nie wyobrażam sobie aby sprzedawca miałby uwzględnić Ci ewentualną reklamację przy otwartym spindle + nagrywarka obsługuje DVD+RW, ale tych konkretnych - nie + kilka innych możliwych komplikatorów z jego strony na "nie".
Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz. krotko mowiac - pora na inna nagrywarke albo wrocic do TDK ktore wypalaly sie bez problemow.

Tymczasem kupilem pare plytek CD -R Q-Connect i zarowno Nero Burning Rom i Wodimna Linuksie nie nagrywaja pokazujac komunikat ze jest za malo miejsca na dysku /nieprawda!/ na plytce sa pliki RAW /skad?/ wolne i zajete miejsce = 0 bitow.

to nie ma sensu. Draze ten temat bo jest to niekonwencjonalne zachowanie napedu optycznego wobec niekompatybilnych

plytek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dobre nagrywanie płyt nigdy nie było sprawą banalną. Można się o tym przekonać zaglądając na linkowane przeze mnie powyżej forum. Liczby świadczą za siebie: prawie 1,2 mln postów i blisko 100 tys. zarejestrowanych użytkowników. Do tego prawie nigdy nie można być pewnym, kto tak naprawdę (i z czego  :blink:) wyprodukował kupowane przez nas pod marką handlową np. TDK płytki. No i tak, jak pisał Belfegor - nagrywarki slim to atrapy, a nie prawdziwe nagrywarki. Na szczęście czasy CD-R\DVR-R odchodzą powoli w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza

Dobre nagrywanie płyt nigdy nie było sprawą banalną. Można się o tym przekonać zaglądając na linkowane przeze mnie powyżej forum. Liczby świadczą za siebie: prawie 1,2 mln postów i blisko 100 tys. zarejestrowanych użytkowników. Do tego prawie nigdy nie można być pewnym, kto tak naprawdę (i z czego  :blink:) wyprodukował kupowane przez nas pod marką handlową np. TDK płytki. No i tak, jak pisał Belfegor - nagrywarki slim to atrapy, a nie prawdziwe nagrywarki. Na szczęście czasy CD-R\DVR-R odchodzą powoli w zapomnienie.

 

Jestem pod wrażeniem. Nie sądziłem, że ktoś podzieli moje zdanie. Swoją opinię wyraziłem na własnym przykładzie. To co mój lapek nie czyta , stacjonarny czyta bez problemów.

W sytuacji, kiedy nagrywamy dużo na płytki warto zaopatrzyć się w napęd wymienny na Usb dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza

I stopniowo dochodzimy do wniosku, że lapek to urządzenie doraźne tylko do podstawowych zastosowań mobilnych.

Robienie z tego czegoś prawdziwego sprzętu mija się z celem (zewnętrzne dyski, nagrywarki, chłodzenia, monitory, huby USB itp.).

 

Osobiście rozszerzam ilość kłopotliwych elementów zawartych w lapku o dysk, nagrywarkę, karty graficzne, procek, pamięci i najważniejsze - chłodzenie.

To są wszystko okrojone wersje podstawowych podzespołów normalnego kompa a przez to nigdy nie będą w pełni wartościowe.

Problem to minimalizacja, oszczędność energii.

Na obecnym poziomie technologicznym to niewykonalne - lapek o parametrach blaszaka.

Odnośnik do komentarza

I stopniowo dochodzimy do wniosku, że lapek to urządzenie doraźne tylko do podstawowych zastosowań mobilnych.

Robienie z tego czegoś prawdziwego sprzętu mija się z celem (zewnętrzne dyski, nagrywarki, chłodzenia, monitory, huby USB itp.).

 

Osobiście rozszerzam ilość kłopotliwych elementów zawartych w lapku o dysk, nagrywarkę, karty graficzne, procek, pamięci i najważniejsze - chłodzenie.

To są wszystko okrojone wersje podstawowych podzespołów normalnego kompa a przez to nigdy nie będą w pełni wartościowe.

 

Obawiam sie że za daleko posuniete wnioski. Innych niefrasobliwości nie doznałem. Zdaje się że obydwaj pracujemy w autokadzie. U mnie grafika daje rade spokojnie.

Dla tych, co interesują się lapkami nie jest żadnym nowum słaba jakość montowanych nagrywarek. Ot taka przypadłość w epoce jednorazowego użytku.

 

Problem to minimalizacja, oszczędność energii.

Na obecnym poziomie technologicznym to niewykonalne - lapek o parametrach blaszaka.

 

Nie doznałem objawów. Niemniej zgadzam się że lapek to nie PC.

Ale też  prawda jest taka że w obecnej chwili lapki wygrywają swoją mobilnością. Łatwiej je wziąć pod pachę niż PC.

 

Osobiście wolę pracować na PC. Ale z tym że lapek jest mniej wydjny się nie zgodzę. To profesjonalne jednostki. Cały szkopuł w tym, że producent leje swoje oprogramowanie jak leci. Chcesz nie chcesz bierzesz to z Recovery. Nieliczni się od tego uwalniają. Dla przykładu - nie mówi się nikomu, że lapek (bez względu jakiej firmy ) pójdzie na sterach audio od MS. Sam nie instaluje sterów audio dedykowanych bo nie mam takiej potrzeby. Ale ostatnio przyszło mi się zmierzyć z lapkiem MSI ( marka u mnie szanowana) i co? I tak samo zabanglał bez sterowników od producenta.

Siłą rzeczy, żebyś nie wiem jak się starał lapki zdominują rynek. Ale to nie oznacza ,że ja czy Ty nie bedziemy wybierać PC do pracy. Ot taka mała konstatacja tematu.

 

Są małe , niektóre świetne, i dają sobie radę w różnych sytuacjach. Ale póki co nie dorównują PC. Inna konstrukcja innne możliwośći.

Ciężko to rozebrać , sprawdzić, coś wymontowac. Wiem Wiesiu. Swiadomy użyszkodnik dopasuje jednostkę idealnie. Ja cz TY jedynie możemy mu pomóc. W tym miejscu, po raz kolejny chciałbym złożyć najserdeczniejsze podziekowania @maqreq za wskazówki i wszystko co dla mnie uczynił. Bez jego wsparcia tak bym nie pisał.

 

Serdeczne dzieki marku. Być może po latach dochodzisz do wniosku że nie było warto. (Mam na myśli ostatnie moje wybryki) ale trzymam się ściśle Twoich wskazówek i jest dobrze. Wszystko  śmiga jak należy.Poza napędem CD. Ale to mnie nie martwi., wiem że nie są idealne.

Odnośnik do komentarza

Zmienilem plytki na TDK CD-R i zabangala na calego, wiec to byly jakies dziwaczne plytki nie naped.

 

Możesz to tak sobie tłumaczyć. A prawda jest taka, że nagrywarka nie ma w swoim oprogramowaniu wewnętrznym (firmware) odpowiedniej strategii zapisu dla tych płyt. I mówiąc kolokwialnie "głupieje" nie wiedząc co ma z nimi robić. W innej nagrywarce te same płyty mogą się nagrać wzorcowo.

Odnośnik do komentarza

A nic. Do następnego razu. I nie wychylaj się z tematem zanim wszystkiego nie sprawdzisz. Nie lubię histeryków.

 

Dobre ! Mocne ! Jak wino owocowe.

 

Możesz to tak sobie tłumaczyć. A prawda jest taka, że nagrywarka nie ma w swoim oprogramowaniu wewnętrznym (firmware) odpowiedniej strategii zapisu dla tych płyt. I mówiąc kolokwialnie "głupieje" nie wiedząc co ma z nimi robić. W innej nagrywarce te same płyty mogą się nagrać wzorcowo.

 

Wlasnie, tez tak pomyslalem. Ale swoja droga to troche dziwne ze jedne plytki sa wypalane a drugie nie. Chyba tego nie zmienie i pozostaje mi tylko przyjac do wiadomosci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jakoś w starszych sprzętach te napędy były lepszej jakości... 10 letni Hp Pavilion (choć to tylko DVD-ROM) do dziś żyje, w ~4 letnim soniaczu zgon po 2 latach, 2 lata temu w asusie zgon po około roku (sprzedałem i nawet tego nie sprawdziłem, potem kupujący się trochę żalił...), niedawno mi w dellu umarł LG, na gwarancji mi przysłali nowy - Matsushite... ciekawe jak długo pociągnie... :wacko: Co śmieszniejsze to czekałem na niego dobry tydzień bo na magazynie nie mieli, czyżby się skończyły? :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...