Skocz do zawartości

Problem z instalacją skype


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z instalacją i aktualizacją Skype. Próba aktualizacji automatycznej z wersji 5.3.0.120 kończy się komunikatem:

post-4746-0-39040400-1369766328_thumb.png

i odesłaniem do pobierania instalatora. Instalacja ręczna zarówno przy użyciu instalatora webowego, jak i full skutkuje kolejnym błędem:

post-4746-0-83778200-1369766443_thumb.png 

Szczególnie dziwne to w drugim przypadku .

Identyczna sytuacja występuje na drugim komputerze. W obu przypadkach system Windows XP SP3.

Google jako przyczynę podpowiada złą datę systemową, co oczywiście u mnie nie występuje.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam na myśli np. wersję 5.3.0.120 która działa na XP. Większość producentów oferuje możliwość pobrania wersji zgodnej z posiadanym SO. Jeśli bym używał Windows 2000 to mogę pobrać z oficjalnej strony projektu Libre Office 3.6 bo w najnowszej 4.0 wyłączono wsparcie dla W2k. Tak samo powinno być ze Skype, chyba że im nie zależy na użytkownikach XP (oczywiście jeśli faktycznie wersja 6 nie wspiera XP). 

Odnośnik do komentarza

Skype Setup ma 30 670 440 B. Mam go na dysku.

Ja też :) A mimo wszystko wyskakuje mi komunikat o braku połączenia z serwerem (jak opisałem w #1 poście) co mnie bardzo dziwi.

 

EDYTA 29.05.2013

Już miałem przychylić się do hipotezy Wiesława

Obawiam się, że problem to XP.

bo bez problemu zainstalowałem wersję 6.3 na W7 w VirtualBoxie. Jednak dziś sprawdziłem na jeszcze innym kompie (patrz post #3) - 17 maja bezproblemowa instalacja najnowszej wersji skype 6.3.0.107 na XP SP3.

Sprawdziłem wymagania systemowe podawane przez suport - XP SP3 jest wspierany, pozostałe też są spełnione.

 

I w ten sposób znowu nie wiem, co może być przyczyną moich wczorajszych problemów :(

Odnośnik do komentarza

Celowo piszę kolejny post, a nie edytuję poprzedni, żeby zainteresowani zobaczyli, że coś się dzieje. Admin, jeśli uzna za stosowne połączy.

Próbowałem różnych sposobów: deinstalacja AV, wyłączenie zapory, alternatywne połączenie z Internetem i nic. W końcu za sugestią z innego forum pobrałem stąd: http://www.skype.com/go/getskype-msi instalator w postaci msi zamiast jak dotychczas exe. Instalacja przebiegła bez problemów.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...