Skocz do zawartości

zepsuta myszka czy wirus


Rowerek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ostatnio przeglądałem "różnego rodzaju" strony podczas których z wrażenia upadła mi na podłogę myszka od komputera. Od tego czasu kursor stał się mało prezyzyjny-ciężko nim trafić na wybrany element. Zanim kupię nową myszkę chciałbym wykluczyć czy czasem powodem nie jest jakiś wirus. Proszę o interwencję szanownych moderatorów.

Post ten skopiowałem ze strony searchengines ponieważ tam dział wirusów ponoc chwilowo jest zaiwszony. Mam nadzieję że zostanie tu przyjęty. :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ostatnio przeglądałem "różnego rodzaju" strony podczas których z wrażenia upadła mi na podłogę myszka od komputera. Od tego czasu kursor stał się mało prezyzyjny-ciężko nim trafić na wybrany element. Zanim kupię nową myszkę chciałbym wykluczyć czy czasem powodem nie jest jakiś wirus.

 

Wstrząs. Tak więc: mysz a nie wirusy. Temat przenoszę do działu Hardware. Dowody przed zakupem: podpiąć mysz zastępczą (pożyczoną od kogoś), bo odwrotny kierunek podpięcia tej wadliwej myszy do innego komputera wykluczyłeś (widzę, że opowiadałeś na SE, że nie masz takiej możliwości). Swoją drogą, nie wiem czego Ty szukasz w raportach OTL, skoro podstawowy test sprzętowy nie wykonany, a z sekwencji zdarzeń logiczniejszą przyczyną zdaje się być właśnie sprzęt.

 

 

PS. A co do logów, to obowiązkowy zestaw jest tu szerszy, bo jeszcze GMER (wymagane usunięcie emulatora i sterownika SPTD), bo OTL nie jest zdolny wykonać takich detekcji, to proste narzędzie. W OTL nie ma żadnych oznak infekcji. Posiadasz też antywirusa, który jak mniemam cicho ciedzi. Usuń sobie tylko drobne rzeczy (wpisy puste + szczątki adware w postaci dorobionego katalogu Google Chrome = nie jest zainstalowane), ale to nie ma nic wspólnego z podstawowym problemem.

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Services
vToolbarUpdater14.2.0
TelevisionFanaticService
 
:Files
C:\Users\Michal\AppData\Local\Google
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Google]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Po restarcie uruchom Sprzątanie w OTL. Koniec.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...