Skocz do zawartości

Naprawa WMI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że najpierw mój komp zaatakował wirus weelsof (prawdopodobnie) wyskakiwał ekran z policja i żądaniem wpisania kodu ukash, raz sobie z tym poradziłem, za drugim razem zrobiłem podobnie w trybie awaryjnym z wierszem polecenia usuwałem pliki z C:\Documents..\All users\.....exe (te które były utworzone w dzień infekcji), usunąłem niekóre wpisy w Hijakcu, no to pomogło wirusa nie ma, tego ekranu z policją też, ale zauważyłem w Dzienniku zdarzeń dużo błędów w "Systemie"

  • Typ zdarzenia: Błąd
  • Źródło zdarzenia: DCOM
  • Kategoria zdarzenia: Brak
  • Identyfikator zdarzenia: 10010
  • Użytkownik:  ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM
  • Komputer: MICHALSK-24F056
  • Opis:
    Serwer {8BC3F05E-D86B-11D0-A075-00C04FB68820} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie.

    Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

     

Odszukałem ciąg cyfr i liter z nawiasu {} w Rejestrze, i okazało sie że to winmgmt, w Usługach sprawdziłem "Instrumentacja Zarządzania Windows" i próbowałem uruchomić tę usługę ale wyskakuje błąd "Nie można uruchomić usługi Instrumentacja Zarządzania Windows na komputerze Komputer Lokalny. Błąd 2: Nie można odnaleźć określonego pliku. Zrobiłem log programem WMIDIAG". Czy da sie to naprawić ?

 

WMIDIAG-V2.1_XP___.CLI.RTM.32_MICHALSK-24F056_2013.05.08_22.15.17-REPORT.TXT

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

usunąłem niekóre wpisy w Hijakcu, no to pomogło wirusa nie ma

 

Czy masz kopię zapasową wpisów, by je zaprezentować? Tu jeszcze na plik infekcji wygląda ten obiekt na dysku, świeżo utworzony spory losowo nazwany plik:

 

2013-05-08 18:56:34 | 000,363,008 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Marcin\Moje dokumenty\3AB50000

 

 

Odszukałem ciąg cyfr i liter z nawiasu {} w Rejestrze, i okazało sie że to winmgmt, w Usługach sprawdziłem "Instrumentacja Zarządzania Windows" i próbowałem uruchomić tę usługę ale wyskakuje błąd "Nie można uruchomić usługi Instrumentacja Zarządzania Windows na komputerze Komputer Lokalny. Błąd 2: Nie można odnaleźć określonego pliku. Zrobiłem log programem WMIDIAG". Czy da sie to naprawić ?

 

Błąd sugeruje ten wariant infekcji, który zmienia ścieżkę w kluczu Parameters tej usługi, ale log z OTL nie wykazuje takiej modyfikacji. Z kolei WMIDiag nie ma zbyt wielu danych, zawiadamia tylko, że usługi Winmgmt nie można uruchomić i wartość Start jest inna niż oczekiwana:

 

.1843 22:26:43 (1) !! ERROR: Unexpected registry key value:

.1844 22:26:43 (0) ** - Current: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\winmgmt\Start (REG_DWORD) -> &h3

.1845 22:26:43 (0) ** - Expected: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\winmgmt\Start (REG_DWORD) -> &h2

.1846 22:26:43 (0) ** From the command line, the registry configuration can be corrected with the following command:

.1847 22:26:43 (0) ** i.e. 'REG.EXE Add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\winmgmt" /v "Start" /t "REG_DWORD" /d "2" /f'

 

Poproszę o pełny skan klucza. Uruchom SystemLook i do okna wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\winmgmt /s

 

Klik w Look.

 

 

PS. Dodatkowe uwagi na temat raportów:

 

1. Doczyść sobie wpisy puste. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe -- (aspnet_state)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbmodem.sys -- (USBModem)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbdiag.sys -- (UsbDiag)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbbus.sys -- (usbbus)

DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\SBREdrv.sys -- (SBRE)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\RTL8139.SYS -- (rtl8139)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\Amps2prt.sys -- (Amps2prt)

DRV - [2008-01-16 18:06:40 | 000,070,001 | ---- | M] (GMER) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\gmer.sys -- (gmer)

IE - HKCU\..\SearchScopes\{3BD44F0E-0596-4008-AEE0-45D47E3A8F0E}: "URL" = http://safesearchr.lavasoft.com/?source=3336ca5f&tbp=rbox&toolbarid=adawaretb&u=95E5CD35B30DAA284080DC4F831D3C72&q={searchTerms}

O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found

O4 - HKLM..\Run: [Regedit32] C:\WINDOWS\system32\regedit.exe File not found

O16 - DPF: {31435657-9980-0010-8000-00AA00389B71} http://download.microsoft.com/download/e/2/f/e2fcec4b-6c8b-48b7-adab-ab9c403a978f/wvc1dmo.cab (Reg Error: Key error.)

O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/ultrashim.cab (Reg Error: Key error.)

O20 - Winlogon\Notify\WgaLogon: DllName - (WgaLogon.dll) - File not found

 

:Files

C:\FOUND.*

 

:Commands

[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart.

 

2. W systemie są tak archaiczne softy, że szok. Avast 4, Firefox 1.5.0.12, Java 1.4.2 i 5.0?! To m.in. luki w starym oprogramowaniu (przeze wszystkim Java) są przyczyną infekcji. Gdy się uporamy z głównym problemem, trzeba będzie wymienić radykalnie oprogramowanie w tym systemie, by nie kusić losu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy masz kopię zapasową wpisów, by je zaprezentować? Tu jeszcze na plik infekcji wygląda ten obiekt na dysku, świeżo utworzony spory losowo nazwany plik:

 

niektóre wpisy przywróciłe, daję log z Hijacka, plik 3AB50000 usunąłem, 

 

 

Poproszę o pełny skan klucza. Uruchom SystemLook

 

log na dole,

 

Doczyść sobie wpisy puste. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

 

wyczyściłem i daję log,

 

 

 W systemie są tak archaiczne softy, że szok. Avast 4, Firefox 1.5.0.12, Java 1.4.2 i 5.0?!

 

 

Firefox usunąłem bo narazie mi nie potrzebny, Javę zaktualizowałem.

hijackthis.txt

SystemLook.txt

05092013_190746.txt

Odnośnik do komentarza

- Skan z SystemLook błędnie wykonany, obie linie się "skleiły", w związku z tym komenda nierozpoznana i brak wyników. Powtórz zadanie. Podobnie jest ze skryptem OTL, nic nie wykonane, bo wszystkie linie się skleiły razem, też do powtórki.

- Log HijackThis: Nie ma tu żadnych informacji o tym co usunąłeś, brak wpisów charakterystycznych tej infekcji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Proponuję pobrać Service Pack, rozpakować i wskazać instalatorowi. Twój system jest nieaktualizowany, więc stary SP2 będzie używany:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

 

1. Pobierz instalator SP2: KLIK. Pobrany plik o nazwie WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe umieść bezpośrednio na dysku C.

2. Rozpakuj instalator: Start > Uruchom > wklej komendę C:\WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe /x:C:\SP

3. Na dialogu proszącym o płytę wskaż folder rozpakowanego SP2, czyli C:\SP\i386.

 

Po tym i tak czeka Cię pełna aktualizacja systemu (SP3 + wszystko co wydane po, a będzie tego multum od roku 2008), bo SP2 to zgroza. A za rok już zero łat na XP, MS wycofuje wsparcie dla tej archaicznej platformy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...