Skocz do zawartości

Menu Start skrót obrazy nie działa


Seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A więc jak w temacie w menu start skrót obrazy nie działa,ostatnio "prześladują" mnie podobnej natury problemy były ikonki od napędu teraz to,może dodam jeszcze że jest to chyba związane z ogólnie działaniami na partycjach zmiana wielkości przerwanej nagle niechcący,moje obrazy muzyka dokumenty pulpit były przeniesione na partycje następna po systemowej i właśnie zagubił się folder obrazy i skrót nie działa dołączam screen

post-2-0-32083700-1316774550_thumb.jpg

post-2-0-82182900-1316774627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wydaje mi się, by było to pomocne tutaj. Raptem parę folderów, bo jeszcze po tym złym partycjonowaniu nie uporządkowałem wszystkiego, część straciłem, przywracałem również system z obrazu i nic.

Ten folder po prostu został skasowany. Wszystko na to wskazuje. Nie wiem na jakim etapie. Sam kiedyś coś z tymi ikonkami oryginalnymi folderów pokombinowałem i nie umiałem ich przywrócić, ale wtedy to już format dysku, a teraz z powodu w sumie drobnostki, bo obrazy mogę sobie gdzieś tam ulokować, ale byłem przyzwyczajony od dawna korzystać z tego skrótu do obrazów.

Odnośnik do komentarza

To chyba oczywiste, że ten skrót nie ma prawa działać.

Czy w kompie masz gdzieś jakiś folder z Obrazami?

Czy znasz nazwę jakiegoś pliku który był w takim folderze i czy próbowałeś szukać tego pliku?

Napisałeś, że folder został wcześniej skasowany. OK.

 

Co chcesz uzyskać:

1. Odzyskać ten folder z plikami

2. Stworzyć nowy folder tego typu

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A więc tak, już w tym momencie mogę serdecznie podziękować za pomoc koledze wieslaw531. Program pozwolił mi przypisać do tego skrótu folder tak jak na załączonym obrazku, bo lokalizacja jak wiadomo było pusta. Tylko jeszcze małe ale, choć to już szczegół i może być jak jest, a rzecz w wyglądzie ikonki. Wiem, że w systemie ona gdzieś jest, tylko nie pamiętam gdzie i jak ją przypisać do tego folderu. Swego czasu miałem program pozwalający to zrobić, tylko nie pamiętam jaki. Tak czy inaczej na tym etapie już jest dla mnie ok i mogę jeszcze raz podziękować, zwłaszcza że trochę nam to zajęło, bo się nie zrozumieliśmy do końca.

post-140-036738700 1287933935_thumb.jpg

post-2-0-11567800-1316777944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Generalnie powinieneś zacząć od folderu Moje Dokumenty ponieważ jest on nadrzędny.

Wewnątrz tego katalogu powinny być: Moja Muzyka, Moje Obrazy, Moje Wideo. Wówczas system traktuje to w sposób domyślny.

Oczywiście możliwa jest dowolna modyfikacja ale musisz się liczyć z problemami.

Wiele programów tworzy dodatkowe podkatalogi wewnątrz folderu Moje Dokumenty gdyż jest to folder systemowy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tzn u mnie to wygląda tak, o ile dobrze myślę, że Moje Dokumenty to jest jak na obrazku z początku posta Luk i tam się wszystko znajduje. Przyznam się, że tak pobieżnie przeczytałem Twój opis programu Tweak, bo jak go odpaliłem i za wskazaniem z posta zobaczyłem brak ścieżki i zakumałem co i jak, ale było tam o przenoszeniu na inną partycję. Ja to dawno temu robiłem i wyglądało to tak, że przeciągałem ikonkę np. Dokumenty do partycji E i to wszystko. Ale nic, jest dobrze, teraz już wszystko działa. Wygląd folderu nie jest jakoś istotny.

Odnośnik do komentarza

wyglądało to tak, że przeciągałem ikonkę np. Dokumenty do partycji E

EDYTA

Do działania powyższego. Prawdopodobnie eksplorator utworzył tylko skrót do katalogu.

Dlatego nie używam eksploratora, nie potrafię go obsługiwać, nie wiem, nie znam się - zarobiony jestem.

 

Tego absolutnie nie wolno robić.

Do takich operacji służy:

 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem i teraz wiem, jak robiłem takie zabiegi to było na świeżym systemie i w tych lokalizacjach było pusto i nie miałem problemów. Wracając do tych "męczących mnie ikonek" zrobiłem taki myk trochę na około, ale inaczej nie umiem, chyba będzie ok. Tzn. programem IconViever odnalazłem w Windowsie, skopiowałem na pulpit. przypisałem obrazek do folderu i ukryłem ikonkę na pulpicie.

post-2-0-68120400-1316777818_thumb.jpg

post-2-0-05284800-1316778802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

To nie tak, że zadowala, tylko taki był mi jedynie znany sposób na tamten czas. Jest ok, temat się zrobił okazały, a w sumie takie pierdoły za przeproszeniem. Tak to jest jak się człowiek do jednego układu przyzwyczai, a ten skrót do obrazy i inne równie dobrze mogłem sobie zrobić na pasku, zwłaszcza że mam tam do wiekszość skrótów do programów i lubię taki układ. No nic, dzięki bardzo za poświęcony czas i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...