Skocz do zawartości

Budowa laptopa Samsung R525


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od dwóch lat jestem posiadaczem w/w sprzętu i jeszcze go nie serwisowałem, nie był też otwierany. Jednak ze względu na jego wiek oraz dużą zawartość kurzu, komputer szybko osiąga wysoką temperaturę. W komputerach stacjonarnych czyszczenie było proste, za laptop zabieram się pierwszy raz. Problem w tym, że każdy model Samsunga jest zbudowany przy użyciu zupełnie różnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Posługiwałem się tą instrukcją: http://linuxtweaking.blogspot.com/2010/07/how-to-open-samsung-r510-notebook.html

 

Odkręciłem już wszystkie wkręty, wyjąłem dysk twardy, napęd DVD, zdjąłem klawiaturę. Nie mogę jednak otworzyć obudowy, ponieważ nie mogę wyjąć wtyczki SPK/MIC. :http://lh6.ggpht.com/_-5GrmpmXtLM/TC8TfSr9JSI/AAAAAAAAAtc/jZyVbvS-_6Q/step3e.jpg

Autor pisze: "These are both straight forward, simply pull the connectors out."

 

Wtyczka jest podzielona na 4, udało mi się ją... ułamać. nadal tkwi w gniazdku i wygląda na to, że będzie nadal działać, ale szkoda, że ułamał się szajsowy plastik. Ale nadal otwarcie obudowy uniemożliwia mi kabelek.

 

Jak wyjąć ową wtyczkę? Siedzi bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak widać na zdjęciu, jest to zwykły molex, więc jak jest napisane "These are both straight forward, simply pull the connectors out.", jest to bardzo proste, wystarczy pociągnąć i wyjąć, pod zdjęciem jest podpisane że mniejszą może być trudniej wyciągnąć, ale zasada ta sama, no chyba że ją ktoś wcisnął na klej to może być problem, nie przypuszczam żeby wtyczki od mikrofonu i głośników zapiekły się na stykach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...