Skocz do zawartości

Komputer nie zdolny do pracy -zacina sie =jedynie reset pomaga


losu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zostałem przekierowany tutaj na to forum z informacją że tutaj możecie mi pomóc

A więc tak zaczęło się to jakieś 4 5 dni temu i jest coraz gorzej, włączam komputer jest wszystko ok i gdy włączę program jakiś czy przeglądarkę nawet gdy wejdę w Mój Komputer to zaczyna mi się zacinać komputer raz jest tak że po chwili przejdzie a raz nic nie da się zrobić ,nie ma jak rozwiązać problem , niekiedy nawet nie mogę włączyć menadżera zadań żeby zakończyć proces. Czasami jest tak ze zatnie się i nawet kursor myszki się nie rusza i w tym momencie jedynie co mogę zrobić to zresetować komputer.

Wystawiam tu log

OTL - http://wklej.org/id/405745/ Extras - http://wklej.org/id/405747/

 

 

PS.1 Skanując Gmer'em 2 razy wyskoczył mi blue screen a za trzecim razem nic groznego nie znalazło MACHINE_CHECK_EXCEPTION ***STOP: x0000009c (0x00000004,0x80546E70, 0xB2000000,0x00070F0F) (jeśli potrzeba to wrzuce screena bo zrobiłem zdjecie tel.)

2. Komputer wydaje też czasami dziwne dźwięki tzn tak jakby pikanie na początku myślałem że to przez to że się nagrzewa ale to jednak nie przez to.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
PS.1 Skanując Gmer'em 2 razy wyskoczył mi blue screen a za trzecim razem nic groznego nie znalazło MACHINE_CHECK_EXCEPTION ***STOP: x0000009c (0x00000004,0x80546E70, 0xB2000000,0x00070F0F) (jeśli potrzeba to wrzuce screena bo zrobiłem zdjecie tel.)

 

Log z rootkit detectora musi być pokazany. Masz napisane, że gdy Gmer nie rusza próbuj użyć RootRepeal. Daj też znać co powie Kaspersky TDSSKiller

 

włączam komputer jest wszystko ok i gdy włączę program jakiś czy przeglądarkę nawet gdy wejdę w Mój Komputer to zaczyna mi się zacinać komputer raz jest tak że po chwili przejdzie a raz nic nie da się zrobić ,nie ma jak rozwiązać problem , niekiedy nawet nie mogę włączyć menadżera zadań żeby zakończyć proces. Czasami jest tak ze zatnie się i nawet kursor myszki się nie rusza i w tym momencie jedynie co mogę zrobić to zresetować komputer.

 

Czy w trybie awaryjnym jest tak samo? Proszę to sprawdzić.

 

To może być problem z powłoką explorer.exe skoro mówisz, że po wejściu w cokolwiek tak się dzieje. W celu sprawdzenia tego spróbuj uruchomić program ShellExView i wyłącz w nim wszystkie rozszerzenia oznaczone na różowo, zresetuj komputer, obserwuj skutki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

tzn. to nie jest tak że za każdym razem jak włączę komputer zaczyna mi się zacinać komputer, jednakże to się dzieje dość często.

 

Próbując użyć RootRepeal komputer zawieszał się a kursor myszki znów nie ruszał się i tak było 2 razy z rzędu , więc spróbowałem odpalić w Trybie awaryjnym odpaliłem program na początku był wszystko ok więc zostawiłem komputer wróciłem po 10 min i patrzę komputer znów się zawiesił.

 

Raport z Kaspersky TDSSKiller - http://wklej.org/id/406253/

Przed paronastoma minutami użyłem programy ShellExView i wyłączyłem wszystkie rozszerzenia na różowo , i jak na razie komputer nie zaciął się

Odnośnik do komentarza

W takim razie logów już nie męczymy bo nie tędy droga. To nie jest wina infekcji i temat zostaje przeniesiony.

 

Wykonaj teraz poniższy krok z cytatu @picasso:

 

Teraz zacznij się w ShellExView "cofać" w tył. To znaczy spośród uprzednio wyłączonych różowych zaznacz pierwszą partię pochodzącą od tego samego producenta, włącz tę serię i restart komputera. Sprawdzasz wyniki. Jeśli problemu nie będzie, bierzesz kolejną partię w ShellExView i powtarzasz kroki. Masz to robić w cyklu aż do uzyskania bezbłędnego wyniku, które z rozszerzeń stanowi problem. Jeśli tego się dowiesz, wystarczy w ShellExView wyłączyć tylko wadliwe rozszerzenie, zaś resztę przestawić na włączone. Tym samym przywrócisz brakujące Ci wpisy.

 

O wynikach poinformuj.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pojawił się kolejny problem

Wczoraj znowu komputer się zaciął więc musiałem zresetować tak też zrobił nacisnąłem res i wyszedłem z pokoju i jak wrócilem po paru minutach patrze tam z system zaczeło coś się generować tzn to było "weryfikacja identykatora plików " później po tym "zastępowanie błędnego pliku identyfikatora domyślnym plikiem.." i to wszystko trwało ponad godzinę jak to się zakańczyło zaczął si normalny proces włączania się komputera no i dochooziło do momenty kiedy standardowo wyskakuje napis Windows i na dole ładuje się pasek no i ładuje się chwile i resetuje się komputer i znowu to samo Próbowałem przez tryb awaryjny ale tak samo za każdym razem sam się resetował.

Czy jedyne co bd mógł zrobić to format ? Mam pare potrzebnych mi rzeczy chociaż jakbym mógł je przegrać to wtedy już mógłbym zrobić formata.

Odnośnik do komentarza
a za trzecim razem nic groznego nie znalazło MACHINE_CHECK_EXCEPTION ***STOP: x0000009c (0x00000004,0x80546E70, 0xB2000000,0x00070F0F) (jeśli potrzeba to wrzuce screena bo zrobiłem zdjecie tel.)

2. Komputer wydaje też czasami dziwne dźwięki tzn tak jakby pikanie na początku myślałem że to przez to że się nagrzewa ale to jednak nie przez to.

 

To problem sprzetowy. Podaj jakiej marki jest zasilacz. Odkręć obudowe i szukaj nalepki z danymi

Podaj dokładną specyfikacje sprzetu: Płyta gówna, procek, Ram, karta graficzna,dysk itd.

Jak na razie jest za mało danych aby określić, co powoduje usterkę.

 

Czy jedyne co bd mógł zrobić to format ? Mam pare potrzebnych mi rzeczy chociaż jakbym mógł je przegrać to wtedy już mógłbym zrobić formata.

 

Nie. Możesz spróbować wykonac instalacje naprawcza systemu KLIK, ale nie ma gwarancji że po tym sytuacja nie powróci. Mozliwe że system odpali normalnie, ale za jakiś czas problemy ze sprzętem mogą wrócić. Danych nie stracisz, co najwyżej trzeba będzie zainstalować od nowa sterowniki i programy.

Instalacja nakładkowa Windowsa uda sie jedynie wtedy, gdy Twoja płyta instalacyjna bedzie miała SP3. Jesli nie posiadasz instalki Windowsa z SP3 należy go zintegrować z płytą

Odnośnik do komentarza

To problem sprzetowy. Podaj jakiej marki jest zasilacz. Odkręć obudowe i szukaj nalepki z danymi

Podaj dokładną specyfikacje sprzetu: Płyta gówna, procek, Ram, karta graficzna,dysk itd.

Jak na razie jest za mało danych aby określić, co powoduje usterkę.

 

Ram - 1GB DDR1

Karta graficzna - Radeon 550x (coś takiego już nie pamiętam)

procek - 1.7 GHz

zasilać sprawdzę gdy bd w domu bo nie znam tak samo resztę rzeczy jeśli będzie możliwe (w każdym bądź razie komputer ma już z 4 5lat )

 

Możesz spróbować wykonac instalacje naprawcza systemu KLIK, ale nie ma gwarancji że po tym sytuacja nie powróci. Mozliwe że system odpali normalnie, ale za jakiś czas problemy ze sprzętem mogą wrócić. Danych nie stracisz, co najwyżej trzeba będzie zainstalować od nowa sterowniki i programy.

Instalacja nakładkowa Windowsa uda sie jedynie wtedy, gdy Twoja płyta instalacyjna bedzie miała SP3. Jesli nie posiadasz instalki Windowsa z SP3 należy go zintegrować z płytą

 

Bo w żaden inny sposób nie można włączyć komputera jedynie drogą instalacji naprawczej systemu ? Pytam się gdyż w chwili obecnej nie mogę korzystać z drugiego komputera aby dostać windowsa z SP2 bo na płycie mam jedynie z SP2 a teraz odpisuje z komórki ..

Odnośnik do komentarza
Ram - 1GB DDR1

Karta graficzna - Radeon 550x (coś takiego już nie pamiętam)

procek - 1.7 GHz

zasilać sprawdzę gdy bd w domu bo nie znam tak samo resztę rzeczy jeśli będzie możliwe (w każdym bądź razie komputer ma już z 4 5lat )

 

Potrzebne dokładne dane. Jeśli uda Ci sie odpalic winde, pierwsze co zrób to identyfikacja podzespołow.

 

 

Bo w żaden inny sposób nie można włączyć komputera jedynie drogą instalacji naprawczej systemu ? Pytam się gdyż w chwili obecnej nie mogę korzystać z drugiego komputera aby dostać windowsa z SP2 bo na płycie mam jedynie z SP2 a teraz odpisuje z komórki ..

 

Mógłbys spróbowac dostac sie do Windy za pomocą Linuksa, np. live Ubuntu.

Trudno mi w tym momencie rozprawiać skoro nie jesteś aktualnie przy kompie. jakakolwiek próba odpalenia, ( zakładam że system sie nie uruchomi normalnie) wymaga dostepu do drugiego kompa i przygotowania płyt.

Mozesz jeszcze spróbowac wejśc do Biosu i przywrócic ustawienia domyslne.

Jeśli to nie pomoże trzeba przygotowac płyty - czy to Windows z Sp3 czy Linuks. A do tego musisz miec drugi komputer

 

Odnośnik do komentarza

Wpisy z dziennika zdarzeń


Error - 2010-10-22 14:45:01 | Computer Name = ARMDAWID-B33B98 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Error - 2010-10-23 07:57:55 | Computer Name = ARMDAWID-B33B98 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Error - 2010-10-23 07:57:55 | Computer Name = ARMDAWID-B33B98 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Error - 2010-10-23 07:57:55 | Computer Name = ARMDAWID-B33B98 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Error - 2010-10-23 07:57:55 | Computer Name = ARMDAWID-B33B98 | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Podobny temat

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1091-wolna-praca-komputera/

Odnośnik do komentarza

 

Mógłbys spróbowac dostac sie do Windy za pomocą Linuksa, np. live Ubuntu.

Trudno mi w tym momencie rozprawiać skoro nie jesteś aktualnie przy kompie. jakakolwiek próba odpalenia, ( zakładam że system sie nie uruchomi normalnie) wymaga dostepu do drugiego kompa i przygotowania płyt.

Mozesz jeszcze spróbowac wejśc do Biosu i przywrócic ustawienia domyslne.

Jeśli to nie pomoże trzeba przygotowac płyty - czy to Windows z Sp3 czy Linuks. A do tego musisz miec drugi komputer

 

 

Już jestem w domu przed laptopem także jest już dostęp do 2 komputera wiec teraz znajdę Linuxa - ale szczerze mówiąc za bardzo to ja się za bardzo nie znam się na linux'sie bo nie miałem z nim dłuższego kontaktu.

Bardzo zależy mi żeby się dostać na chwilę do dysku żeby zgrać pare ważnych mi rzeczy.

Odnośnik do komentarza
ale szczerze mówiąc za bardzo to ja się za bardzo nie znam się na linux'sie bo nie miałem z nim dłuższego kontaktu.

Bardzo zależy mi żeby się dostać na chwilę do dysku żeby zgrać pare ważnych mi rzeczy.

 

Pobierz Ubuntu. Nagraj płyte i zbootuj z niej kompa. Interfejs jest w jezyku polskim. Wybierzesz opcje (bezinstalacyjną), to pozwoli zobaczyc dysk i wszystkie dane, które będziesz mógł przkopiować.

Odnośnik do komentarza

Ja zamiast Ubuntu proponuję od razu ściągnąć jakąś płytę diagnostyczną, bo sądzę, że się przyda. Od siebie polecam UBCD. Zawiera ona dystrybucję Parted Magic, która jest dosyć intuicyjna jeśli chodzi o obsługę i zawiera parę przydatnych programów. Poza tym UBCD ma kilka innych programów diagnostycznych (m.in. MHDD, które pewnie się przyda).

Ja bym szedł tropem, o którym napisał Tyrol. Na początek chciałbym zobaczyć odczyty S.M.A.R.T. dysku (instrukcje znajdziesz w temacie przypiętym w dziale Hardware). Pliki możesz skopiować z poziomu Parted Magic.

Odnośnik do komentarza

Backup ważniejszych danych to swoją drogą. Ale przede wszystkim powinieneś zrobić to co sugerował Tyrol i Sevard, czyli S.M.A.R.T. dysku. Może być tak, że dysk nadaje się tylko do wymiany, więc formatowanie nic Ci nie pomoże. W zależności od wyników diagnostyki dysku dostaniesz dalsze wskazówki.

 

Zasilacz też może powodować rozmaite problemy. Poniżej garść informacji o zasilaczach. Zerknij na tzw. "czarna listę" i profilaktycznie sprawdź czy nie masz wylanych bądź napuchniętych kondensatorów na płycie głównej. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz poniżej.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/138-zasilacze-komputerowe/

Odnośnik do komentarza

Zasilacz też może powodować rozmaite problemy. Pniżej garść informacji o zasilaczach. Zerknij na tzw. "czarna listę" i profilaktycznie sprawdź czy nie masz wylanych bądź napuchniętych kondensatorów na płycie głównej. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz poniżej.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/138-zasilacze-komputerowe/

Sprawdziłem zasilać i myślę czytając i patrząc na screen'y z podanego linka to mogę stwierdzić że nic się tam złego nie dzieje

 

Ale przede wszystkim powinieneś zrobić to co sugerował Tyrol i Sevard, czyli S.M.A.R.T. dysku. Może być tak, że dysk nadaje się tylko do wymiany, więc formatowanie nic Ci nie pomoże. W zależności od wyników diagnostyki dysku dostaniesz dalsze wskazówki

Nie wiem czy o to chodziło :

http://wklej.org/id/407936/

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy o to chodziło :

http://wklej.org/id/407936/

Tak, o to chodziło.

Widać 24 realokowane sektory, czyli trochę dużo, ale one nie sprawiają już problemów. Jest jednak też jeden niestabilny sektor i tu najprawdopodobniej jest problem. Proponuję najpierw zgrać z dysku istotne dane (najpewniej można to zrobić z poziomu GNU/Linuksa, którego użyłeś do odczytu S.M.A.R.T.) i potem wykonać dokładne skanowanie dysku za pomocą MHDD. Gdy przedstawisz rezultaty, to zobaczymy, czy z tego dysku jeszcze coś będzie.

Odnośnik do komentarza

Hm...mhdd nie sklasyfikował go jako bad, w związku z tym zwykły remap nic tu nie da.

W takim wypadku można użyć opcji Erase Delays. Zmieniamy ją na ON i puszczamy jak normalny skan.

Dopiero potem Remap na ON, Erase Delays na OFF i dajemy operację mapowania.

 

Wcześniej zrób sobie backup danych. Cała operacja będzie dotyczyła tylko tego jednego sektora >500ms

Jeżeli wszystko się powiedzie, to przed startem systemu powinien się uruchomić chkdsk.

Tym się nie przejmuj i daj mu skończyć.

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku można użyć opcji Erase Delays. Zmieniamy ją na ON i puszczamy jak normalny skan.

Dopiero potem Remap na ON, Erase Delays na OFF i dajemy operację mapowania.

 

Wcześniej zrób sobie backup danych. Cała operacja będzie dotyczyła tylko tego jednego sektora >500ms

Jeżeli wszystko się powiedzie, to przed startem systemu powinien się uruchomić chkdsk.

Tym się nie przejmuj i daj mu skończyć.

Zrobiłem Erase Delays i po tym wyszło

< 3ms 5924936

<10ms 326369

<50ms 503

<150ms 3

Po Remap

< 3ms 593154

<10ms 325977

<50ms 217

<150ms 3

Jednakże system się nie włączył było jak zwykle ładownie i później od nowa i to samo.

Może coś źle zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...